Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2002

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Ben Furman
09.00 Tv-uutiset
09.05 Pohjoismaisia kirjailijoita
09.20 Jalkapallon MM-kilpailut
10.20 Tv-uutiset
10.25 Jalkapallon MM-kilpailut
11.30 Tv-uutiset
11.35 Ella Fitzgerald – 1900-luvun ääni
13.00 Tv-uutiset
13.05 Taito-tv: Pitsiä
13.20 Kartellikaruselli
14.20 Maailmanmenoa: Siivenpaikkaaja
14.25 Diana, prinsessan tarina
15.15 Seikkailu halki Grönlannin
16.00 Sohva
16.05 Majakan väki
16.30 Supersankari mun
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Närbild Svenskfinland
17.30 FST: Likkojen kesken
17.45 FST: Jatketaan huomenna
18.00 FST: Idrottsbiten
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.50 Avara luonto: Muinaiset hait
19.40 Hetty ratkaisee
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Hulluna musiikista: Kantrimania
22.00 Frasier
22.25 Etsijä
23.20 Soturit
00.45 Euronews

00.55 Uutisikkuna

YLE TV2

07.55 Virityskuva
08.00 Teletapit
08.25 Veturi
08.55 Koki kananpoika
09.00 Herpertti
09.25 Kanan muna
09.35 Ralle Ryökäle
09.45 Hupsis
10.00 Matkakassi Ranskassa
10.30 Kotimaa.Nyt – Remix
11.20 Peliuutiset
11.50 Jalkapallon MM-kilpailut
14.00 Karvinen
14.15 Jalkapallon MM-kilpailut
16.25 Syntipukki
18.00 Tv-uutiset
18.10 Nro 59 – ihmisiä esiintymiskokeessa
19.00 Jalkapallon MM-kilpailut
20.05 Jalkapalloa FIFA Blue Stars
20.30 Kauhamatka Välimerelle
20.55 Luovuuden lähteillä
21.00 Etsivä Lea Sommer
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Päiväni murmelina
23.45 Tikapuita pitkin taivaaseen (K)

01.20 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
07.55 Ostoskanava
08.40 Ankantahtiin
08.55 Sinisen talon nalle
09.20 Ti-Ti Nalle
09.35 Pokémon
10.05 Ihana aamu
10.45 Zorro
11.10 Tilt.tv
11.40 Ihmeellinen luonto

12.10 Ostoskanava
12.55 MTV3 Chat
15.00 Tangomittari 2002
15.05 Onni puuttuu peliin
16.45 Suuri seikkailu 2002
17.10 Viiden uutiset
17.15 Hollywoodin tähdet
18.05 Parhaat vuodet
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.20 Sää ja luonto
19.30 Kielletty rakkaus
19.55 Suuri seikkailu live
20.00 BumtsiBum!
20.55 Tangomittari 2002
21.00 Lotto ja Jokeri
21.05 Poliisipäällikkö Mannion
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Suuri seikkailu 2002
23.00 Rocky 3 (K)
00.50 Lain nimessä

01.20 Ostoskanava
02.50 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
09.30 Ostosruutu
11.30 Digimon
11.55 Addams Family
12.20 SM Motocross: Hyvinkää
12.50 Volvo Ocean Race
13.20 Sporttitähdet
13.50 NHL Power Week
14.20 AXN
14.50 Bette
15.15 Karavaanarit
15.45 Nikola
16.15 Uudesti eletty
17.10 Rajatapaus
18.00 Kuuden uutiset
18.05 Suuri luokkakokous
19.50 TosiTV
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 Bergerac
21.13 Keno
21.15 Kaupungin nopeimmat kytät
23.15 Myöhäisuutiset
23.20 Urheilu-uutiset
23.25 Lotto ja Jokeri
23.30 Halloween – naamioiden yö (K)
01.10 Sinkut aurinkorannalla

01.40 Ostosruutu
02.40 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.05 Närbild Svenskfinland
17.30 Likkojen kesken
17.45 Jatketaan huomenna
18.00 Idrottsbiten
18.15 TV-nytt
18.30 Voimistelujuhla
19.30 Magneetti
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Karnevaalin huumaa
21.00 Yhdeksäs komppania

22.45 Textnytt

Subtv

06.00 Sub Mobile Games
10.00 Chat Show!
13.00 Sub Mobile Games
15.35 Taikasoturit
16.00 StarTV
16.25 Fashion Television
16.50 Tilt.tv
17.20 Ritari Ässä
18.10 Bänd-X
19.00 Videolla Darren Hayes
19.25 Popkorni
20.10 Mad TV
20.55 Kerava
21.05 Tom Jones Show
21.30 SmackDown! (K)
22.20 Rysän päällä
23.05 Exploitica
23.30 Ufoa!
23.55 SexTV (K)

00.20 Deittichat

Urheilukanava

07.00 Golfia: European Tour 2002
10.00 Golfia: European Tour 2002

13.00 UrheiluChat
16.10 Ostos-tv
16.40 UK Football Show
17.05 Volvo Ocean Race
17.35 ROCsport.TV
18.05 Illan ottelukooste: Superpesis
19.00 Kohti jalkapallon MM-kisoja
19.25 Kohti jalkapallon MM-kisoja
19.55 Volvo Ocean Race Special
20.45 Golfia: European Tour 2002

23.45 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.10 A-talk

09.55 Uutisikkuna
10.20 Tv-uutiset
10.25 Uutisikkuna
11.30 Tv-uutiset
11.35 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Kulttuuriviikko

16.15 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 A-talk
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kulttuuriviikko
18.30 Viittomakieliset uutiset

18.35 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset
19.05 Uutisikkuna
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriviikko

20.15 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 The Late Show with David Letterman
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
23.00 Euronews
23.10 Uutisikkuna
00.00 Euronews
00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Viimeinen raja
17.15 Kolme vuodenaikaa: Koivut
17.30 Sinimustvalge maa
17.45 Sinimustvalge maa
18.00 Kulttuuriviikko
18.10 Aleksis K
18.40 Olipa kerran… myymäläauto
19.00 Animaatioklubi
19.25 Uusi Kino: Romanss
19.30 Nimetön
20.00 Visio: näkemyksiä. kuvista
20.20 Uuden ajan löytöretket
20.30 Pori Jazz 2001: The Manhattan Transfer 1/2
21.10 Jazz1
21.15 Jazz1
21.25 Dokumenttiprojekti: Miinavaara!
22.55 Luonnonihmeet

23.45 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, mielipiteet ja uusintoja
11.00 Kun olit yössä
12.30 REC
13.00 MoonTV -spesiaalit
13.30 MoonTV:n kaupunkikiertue
14.00 Dresscode
14.30 Extreme Duudsonit
14.45 Damage
15.00 Movie File
15.30 Videoraati
16.15 URL
16.30 Radalla
17.00 Kasari
17.30 Never Trust a Hippie
18.30 PC-luola
19.00 Player
19.30 Peliuutiset
19.45 Boksi
20.00 Top 6 -musiikkivideot/Taisto
20.30 REC
21.00 URL
21.15 Extreme duudsonit
21.30 MoonTV:n kaupunkikiertue
22.00 Politrukki
22.30 Europe
23.00 Pornostara
23.30 Nousu
00.00 Uusintoja

ATV

05.00 Viikonlopun vitaalinen piurinta, Beats and Styles, säätiedotus
00.30 Aikuisviihdettä: Jenkki Makasiini

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions