Nostalgia-TV
TV-päivä 1.6.2000

TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Veturin Juhlavaunu
09.15 Maisie Raine
10.05 Luotujen ylistys
11.05 Burmalainen maailmamme
12.35 Naapurien juhlat
13.05 A-studion Atlas
13.35 Vierivät kivet
14.05 Kuningataräiti – oikea sydänten kuningatar
15.05 Prisma: Venetsia vaarassa
16.00 Pölösuu ja Kiljukolvi
16.15 Ipanat
16.25 Shirley Holmes ratkaisee
16.50 Lurppa
17.00 Tv-uutiset
17.10 Maailman muotia
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Två fiskar, en fotboll och pappan som lovat komma
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Våren med FST: Sommaren med FST
18.35 Uutisotsikot
18.36 Pelottaako?
19.05 Turhuuden turuilla
20.00 Vuosisadan rakkaustarinat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
20.55 Kuuma kesä: Välimeren kuiskaus
21.25 Kulttuuridokumentti: Brian Epsteinin tarina
22.55 Uusi Kino: Rieku ja Raiku – elämän alussa
23.00 Uusi Kino: Trees Lounge
00.30 Euronews

00.40 Uutisikkuna

TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Ei lähetystä
12.05 Virityskuva
12.10 Prix de Lausanne 2000
13.45 Vuosituhannen gaala
15.05 Bonanza
15.55 Afrodite viettelee
16.55 Karhuherra Paddington
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Milla ja ystävät
17.55 Kakkosen kesäsää
18.00 Tv-uutiset
18.10 Cyrano de Bergerac
20.05 Lähikuvassa luonto
20.15 Kunnian miehet
21.00 Tuttu Juttu Show
21.55 Viikonlopun sää
22.00 Poliisi-tv extra
22.30 Silminnäkijä: Pääkallolipun alla
23.00 Junakyttä Pablon pelastus

00.25 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Virityskuva
08.30 Ostoskanava
09.00 Satukirjan aarteita
09.50 Kauniit ja rohkeat
10.15 MTV-Dokumentti: Suurta olla pieni kansa
10.40 Kaikella on aikansa
11.00 Rippituoli
11.30 Sinfonisesti yhdessä – Osmo Vänskä
12.00 Pavarotti ja kolme sopraanoa
14.10 Pikku-Hippo
14.40 Magian mestari
15.05 Jyrki
16.30 Helsinki 450 -tietokilpailu
17.00 Viiden uutiset
17.05 Emmerdale
18.00 Ruututoimitus
18.05 Speden Spelit
18.30 Kauniit ja rohkeat
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Päivän sää
19.15 Kesäkuun hetkiä
19.30 Ihmeidentekijät
20.00 Kokkisota
20.40 Bon Appétit
20.55 Uutiset ja sää
21.00 Chicagon lääkärit
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Ensi-ilta
23.00 South Park
23.30 Blade Runner (K)

01.40 Ostoskanava
01.55 Virityskuva

Nelonen

09.00 Virityskuva
12.35 Ostosruutu
13.35 Elliot Hiiri sankarina
15.00 Verta, hiekkaa ja filmiä
15.25 Ricki Lake Show
16.10 Dream Team
17.05 Lontoo liekeissä
18.05 Sairaalaelämää
19.00 Disney esittää: Ankronikka
19.30 Clueless – huolettomat
20.00 Nelosen uutiset, sää ja urheilu
20.15 TosiTV
20.30 Team Ahma
21.00 Kaikki seksistä: Erilaisia, mutta tasa-arvoisia
22.00 Hiljainen todistaja
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.05 Pariisin viettelykset
23.45 Pepsi Chart
00.15 Seinfeld

00.45 Ostosruutu
01.10 Ei lähetystä

TVTV!

06.00 TVTV WEB
15.30 Late Night with Conan O’Brien
16.30 Jyrki
18.00 Simpsonit
18.30 n3tv
19.00 Media Television
19.30 Kupla
20.00 Villi Pohjola
21.00 Avaruusluikkarit
22.00 Teho-osasto
23.00 Late Night with Conan O’Brien

00.00 TVTV WEB

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Pelimakasiini, Terveiset, Mielipiteet ja Vitsi-tv
14.45 Sfäärijäbät
15.00 PC-luola
15.30 Katureportterit
16.00 REC
16.30 Crasher
17.00 Movie File
17.30 Top 6 -musiikkivideot
18.00 Peliuutiset ja Viikon PC
18.30 Speedway 2000
19.00 Windsurfing Tour
19.30 Jukebox
20.00 Movie File
20.30 Katureportterit
21.00 Peliuutiset
21.15 Konsoliplaneetta
21.30 REC
22.00 Movie File
22.30 Sfäärijäbät ja Viihdeuutiset
23.00 666 sekuntia
23.45 Movie File

ATV

05.00 Ajankohtaisaiheet, elokuvatrailereita
18.30 Ajankohtaisaiheet, muoti-teema jatkuu ym. elokuvatrailereita
01.00 Elokuva: Molina 2/3 ym aikuisviihdettä


© Nostalgia-TV Productions