Nostalgia-TV
TV-päivä 1.5.2008

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Ykkösdokumentti: Sisu är aina sisu
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sydän paikallaan
10.00 Tv-uutiset
10.05 Viihdekonkarit
10.30 Tosi tarina: Vellipeikkoja odotellessa
11.00 Tv-uutiset
11.05 Sydämen asialla
11.50 Miss Universum 1929
13.05 Hallitsijaparin matka Etelä-Koreaan
13.30 Luontohetki: Merisaukko
14.00 Sipoon puolesta
14.30 Tohtorit
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
15.55 Pölynimurin historiaa
16.05 Neuvostoliiton punakone
17.00 Tv-uutiset
17.08 Sydämen asialla
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.20 Bingopelien historiaa
18.30 Vielä virtaa
19.00 Puutarhan lumoissa: Vuoden ympäri
19.30 Puutarhaunelmia
20.00 Antiikkia, antiikkia
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
20.50 Itse asiassa kuultuna: Ulf Sundqvist
21.45 Julkisuuden trauma
22.35 Clarence Streetin lääkäriasema
23.25 Uima-allas (K15)
01.05 Euronews

01.15 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Tellus-tietovisa
06.50 PIKKU KAKKONEN
06.55 Nalle Luppakorva
07.03 Sääveikkaaja
07.05 Pieni Harmaakani
07.18 Hiisku
07.21 Ammattileikki: Optikko
07.25 Tuttiritari
07.36 Samsam
07.42 Maisa
07.47 Neppajymykerho
07.55 Muumilaakson tarinoita
08.20 Hillitön hotelli
08.43 Viikon luontohavainto: Majavalammen kiireet
08.50 Oikea kysymys
09.15 Uudenmaan uutiset
09.25 Kaakkois-Suomen uutiset
09.35 Lounais-Suomen uutiset
09.45 Hämeen uutiset
09.55 Keski-Suomen uutiset
10.05 Itä-Suomen uutiset
10.15 Pohjanmaan uutiset
10.25 Pohjois-Suomen uutiset
10.35 Mistralin tuulet
11.00 Kaukana kaikesta
11.25 Matkapassi: Intian valtameren saarilla
12.20 Usko koetuksella
14.25 Terveisiä Suomesta
14.30 Suomi express
15.10 Akuutti
15.50 Derrick
16.50 Palvelijat
17.00 Kaapo
17.23 Pikku Kakkonen
18.00 Oikea kysymys
18.25 Mistralin tuulet
18.50 Tv-uutiset
19.00 Urheiluruutu
19.05 Kakkosen kevätsää
19.10 Kotimaan kasvot
19.30 Koiralle koti
20.00 Kettu
21.00 Eurovision 2008: Esikatselu 1
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kadonneet
22.35 Silminnäkijä: Putinin seitsemän syntiä
23.05 Da Vincin murhatutkimukset
23.50 Muuvi 2007: ehdokkaat
00.50 Yle Live: London Live

01.20 OK – oikea kysymys tv-peli
02.00 Tellus-tietovisa
03.00 Piilosana

MTV3

05.55 Se Oikea
07.55 Ti-Ti Nalle & Ullakon aarre
09.10 Mitä tänään syötäisiin?
09.15 Tunteita ja tuoksuja
10.05 Emmerdale
10.35 Cuba Feliz
12.20 Viidakon Ykä
14.05 Edessä uusi elämä
14.30 Edessä uusi elämä
14.55 Ally McBeal
15.50 Häpy endkö?
17.30 Kauniit ja rohkeat
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Emmerdale
18.30 Täydellinen päivä
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Päivän sää
19.15 Tulosruutu
19.30 Salatut elämät
20.00 Luukusta lukaali
21.00 Teho-osasto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Kenon arvontatulos
22.31 Hyvät naiset ja herrat
23.00 Muodon vuoksi
00.00 Kiitorata
02.30 Me hirviöt

03.00 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Taitopeli.com
07.00 W.i.t.c.h.
07.25 Disney esittää: Lilo & Stitch
07.50 Pikku mestarit
08.00 Nanny: Perheloma
08.30 Jeopardy
09.00 Jamien keittiössä
09.30 Meille tuli vauva
10.00 Häät haltuun
10.30 Koti myynnissä
11.00 Beary-karhun suuri seikkailu
13.15 Häähullut
14.10 City-puutarhuri
14.40 Jamien keittiössä
15.10 Zorro – miekka ja ruusu
16.05 Päivien viemää
17.00 Dr. Phil
18.00 Gay vai ei?
18.30 Tanssi, jos osaat!
19.30 Nelosen uutiset
19.40 Nelosen sää
19.45 IS Urheilu-uutiset
20.00 Talent USA
21.00 Lost: Kevin Johnson
22.00 Tudors
23.10 Nelosen uutiset ja sää
23.20 IS Urheilu-uutiset
23.30 South Park
00.00 Reno 911
00.30 Himmeet tähdet
01.00 Hurma

01.30 Ostosruutu
02.30 Älypää-TV

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 X3M: God morgon med A-laget
10.00 Textnytt
16.30 Pappas Eget Band
17.15 Tintti
17.41 Ruohonjuuritasolla
17.45 BUU-klubben: Kolmoset
18.15 TV-nytt
18.25 Norjaa ristiin rastiin
18.25 Tieteen koukerot
19.00 Saran keittiössä
19.30 Station T: Nuoret vanhemmat
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.14 5 minuuttia
20.20 Luontoretkiä etelärannikolla
20.30 Matador
21.20 Luovat kädet: Jan-Erik Andersson
21.30 Seportaasi: Maritan opetuslapset
22.00 Kulkurin Afrikka
22.25 Pyhä vesi
22.55 Oddasat

23.10 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
07.00 Animaaniset
07.25 Tomi Traktori
07.35 Prätkähiiret

08.00 Peliputki
09.00 Kahvia & keksejä
10.05 Lemmen viemää
11.00 Viihdeuutiset
11.10 Late Night with Conan O’Brien
12.00 Futurama
12.30 Futurama
13.00 Futurama
13.30 Simpsonit
14.00 Simpsonit
14.30 Simpsonit
15.00 Simpsonit
15.30 Tilt.tv
16.00 E! Entertainment: Parisuhderalli
16.30 E! Entertainment: Suoraan kuvauspaikalta
17.00 Tuhkimotarina
18.00 Lemmen viemää
19.00 Hurmaava kokki
19.15 Pilanpäiten
19.30 Will & Grace
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Muodin huipulle
22.00 Rimakauhua ja rakkautta
23.00 24
00.00 Late Night with Conan O’Brien
00.55 Äijät
01.25 Pahan tytär
02.15 Tosipaikka: Nuoruuden pauloissa

03.15 Se Oikea

Urheilukanava

08.00 Raviurheilua: V5-ravit Vermo
10.05 Urheilukanavan viikonlopun ohjelmiston esittely

10.10 Ostosruutu
10.40 Autourheilua – DTM: kauden avausosakilpailu Hockenheim
11.35 Ostoskanava
11.50 Autourheilua – DTM: Oscherslebenin osakilpailu
12.50 Ostosruutu
13.20 Golfin PGA Tour 2008: EDS Byron Nelson Championship
14.20 Ostoskanava
14.35 Kilpa-aerobicin SM-kilpailut (FIG)
15.35 OffSeason – jakso 22
16.10 Suunnistuksen Huippuliiga: 1. osakilpailu – Paimio
17.55 Autourheilua: American Le Mans, Long Beach
19.55 Golfin Champions Tour: Liberty Mutual Legends of Golf
21.00 Hardcore – Bodybuilding & Fitness osa 9
21.30 Purjehdusta: Volvo Ocean Race – jakso 15
22.00 Ravi-tv: Lahden ravit
22.30 Motor Sport Evening – Moottoriurheilun ilta
23.45 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
23.50 IS Urheilu-uutiset

00.00 Ei lähetystä

YLE Teema

04.00 Teematieto
09.55 Colette
10.25 Elena ja miehet
12.00 Eurooppa-konsertti
14.05 South Bank Show: Ronnie Wood, Rollari
14.54 Tanssia kameralle
15.00 Mata Hari
16.45 Djangomania
17.40 Roskaruokailijat vieroitushoidossa
18.30 Kielimatka Kiinaan
18.54 Postikortteja Espanjasta
19.00 Kupla
19.26 Lapset puhuvat
19.30 Veitsen terällä: Sepelvaltimotauti
20.00 Tutkiva juttu: Rakkauden evoluutio
20.30 Pilvenpiirtäjiä ja maamerkkejä
21.00 Tiededokumentti: Uponnut siipiratasalus
21.55 Kino Helmi: Päivä ennen sotaa
23.35 Kirjamaa: Rakkaimmat kirjat

00.15 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
08.00 Taitopeli: Finaali
09.00 Ostosruutu
10.00 Älypää-TV
13.25 Ostosruutu
14.25 Australian rajalla
14.50 Australian rajalla
15.15 Kahjot ninjat
15.40 Hullut japanilaiset
16.05 Hyvää ruokahalua
16.35 Kiinteistökauppaa maailmalla
17.00 Autoklassikot
17.30 Huvila & Huussi Extra
18.00 Koukussa kalastukseen
18.30 Grillimestari
19.00 Keskeneräinen kuntoon
19.30 Hukkaneliöt käyttöön
20.00 Mystiset taudit
21.00 JIM D Historia: Amerikan Stonehenge
22.00 Ultimate Fighter
23.00 Kahjot ninjat
23.30 Pelkokamera
00.00 JIM D: Barbaarien sotakoneisto

01.00 Ostosruutu
02.00 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions