Nostalgia-TV
TV-päivä 1.5.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Nukkumatti – sosialismin sankari
09.00 Tv-uutiset
09.05 Tohtori Finlay
10.00 Tv-uutiset
10.05 Suomi juhlii: Vappu
11.00 Tv-uutiset
11.05 Tosi tarina: Tukkisen kirjanpito
11.35 Aamusydämellä
12.10 Perhonen
13.30 Sanakirja
13.35 Arto Nyberg
14.20 Ykkösdokumentti: Keskioluen tarina
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.50 Luontohetki: Valloittajasakset
16.20 Lapinlahden linnut
17.00 Tv-uutiset
17.05 Kesän dokumenttiuusinnat
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Norjaa ristiin rastiin
18.30 Kirppis Risain
19.05 Itse asiassa kuultuna: Niilo Hallman
20.00 Tosi tarina: Veljekset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
20.50 Nuoruuden aaveet
22.35 Tehdäänpä uutiset
23.00 Uusi Kino: Kontrakt
23.15 Uusi Kino: Hützovinan pillipiipari
00.20 Euronews

00.30 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 Mikämikä-tvpeli
08.00 Katto Kassinen
08.25 Pikku Kakkonen
09.00 Kuinka karhu menetti häntänsä
09.15 Uudenmaan uutiset
09.25 Kaakkois-Suomen uutiset
09.35 Lounais-Suomen uutiset
09.45 Hämeen uutiset
09.55 Keski-Suomen uutiset
10.05 Itä-Suomen uutiset
10.15 Pohjanmaan uutiset
10.25 Pohjois-Suomen uutiset
10.35 Akuutti
11.15 Onnen päivät
11.40 Vetypilleri
12.10 Kulkurin tyttö
13.20 PASILA
13.45 Nuori nainen Berliinissä
14.10 UIT: Lisää letkua
15.35 Kuka tulee päivälliselle
15.45 Superfarmi: Haluan elokuvatähdeksi
16.15 Drake & Josh
16.40 Dokumenttiprojekti: Kenen joukoissa seisot
18.00 Tv-uutiset
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Sulevi Peltola – hiljainen humoristi
19.05 Jääkiekon MM 2007
21.50 Tv-uutiset
22.00 Jääkiekon MM 2007
22.40 Dokumenttiprojekti: Suuri kommunistinen pankkiryöstö

23.55 Tellus-tietovisa
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
08.45 Ostoskanava
08.50 Tom & Jerry Kids
09.15 Tom & Jerry Kids
09.40 Hollyoaks
10.10 Emmerdale
10.40 Viihdeuutiset
10.50 Dharma & Greg
11.15 Dharma & Greg
11.40 Dharma & Greg
12.05 Dharma & Greg
12.30 Dharma & Greg
12.55 Dharma & Greg
13.20 Dharma & Greg
13.50 Kreisi kynäniekka
14.15 Kreisi kynäniekka
14.40 Pilanpäiten
14.50 Piilokamera
15.20 Uuno Turhapuron muisti palailee pätkittäin
17.00 Kauniit ja rohkeat
17.30 Emmerdale
18.00 Kämpät kuntoon
18.30 Pioni – iloa ja ilmettä kotipuutarhaan
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 O.C.
21.00 Kadotettu
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 24
23.30 Pahuuden jäljillä

00.25 Ostoskanava
00.30 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Taitopelit
07.00 Lazy Town
07.30 Paavo Pesusieni
07.45 Hydronautit
08.00 Tyttökullat
08.30 Jeopardy
09.00 Futiskoira
10.40 Sydän vieraassa talossa
13.20 Miami Rhapsody
15.15 Anastasia
16.05 Jennifer Lopez – trendikäs latinotähti
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Jeopardy
19.00 SOHO: Eden
19.30 Nelosen uutiset ja sää
19.40 IS Urheilu-uutiset
19.45 Vaaleanpunainen pantteri
19.50 Vaaleanpunainen pantteri
20.00 Täydellinen idylli
21.00 Kaikki kunnossa
22.00 4D: Lemmikit kauneusleikkauksessa
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.20 Keno ja Ässä-arpa
23.25 Start!
23.55 Starsky ja Hutch

00.55 Yöpeli
01.25 Ostosruutu
01.55 247avec.fi

YLE FST5

04.00 Textnytt
17.15 Euroopan lapset
17.30 Afrikan lapset
17.45 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.25 Norjaa ristiin rastiin
18.30 Zon5: Loppshop
19.00 Euroviisujen alla
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.15 Uhan alla
20.25 Strömsö
20.55 Tärningen
21.00 Rakkautta Kuubalaisittain
21.30 Hei tuotetaan leffa!
21.50 Kolmenkymmenen kylän kaupunki
22.00 Komisario Lynley
22.47 Oddasat

23.00 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Kasper
07.25 Boblins
07.35 Animaaniset

08.00 Subbari
09.00 Peliputki: Word Puzzle
09.35 Tuhkimotarina
10.25 Kauneussalonki
10.50 Matkakassa
11.50 E! Entertainment: Hyvältä näyttää
12.40 Norah Jones & the Handsome Band
13.40 Maroon 5 Live
14.40 Eros Ramazzotti
15.45 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: Spesiaalit
17.00 E! Entertainment: Anna Nicole Smith
18.00 Tuhkimotarina
18.55 Turkin euroviisu: Shake It Up Shekerim
19.00 Mieheni on palkkionmetsästäjä
19.30 Kolmas kivi auringosta
20.00 Frendi
20.30 Simpsonit
21.00 Yli synkän virran
22.00 Late Night with Conan O’Brien
22.55 Regina Spektor: Fidelity
23.00 R&A: Mysterious Skin
00.50 Salaiset kansiot
01.35 Salaiset kansiot
02.20 Duckman

02.45 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Kouvolan ravit
09.45 DTM highlights, Hockenheim
10.45 Urheilukanavan viikon esittely
10.50 Veikkausliigaa: Jaro-IFK Mariehamn
12.40 Porsche Cup, Hockenheim. 1. osakilpailu
13.20 Fitness Expo 2006 – Penkkipäivä
13.50 Urheilukanavan viikon esittely
13.55 Superbike, Hollanti. Kisa 1
15.10 Jääkiekon MM-kilpailut
16.45 Urheilusähkeet (suora)
16.50 Jääkiekon MM-kilpailut
17.35 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Pelistudio ja Casino-arvan lisäarvonnan voittajat (suora)
18.25 ALS – Aleksi Litovaara Snowboarding
18.55 Urheilukanavan huippuhetket
19.05 Teivon ravit (suora)
19.25 Nyrkkeilyn Raskaan sarjan MM-ottelu Klitschko-Austin
20.30 Ratsastuksen maailmancup, Göteborg
21.30 Tampereen ravit
22.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
22.05 Espanjan jalkapalloliigaa: Athletic Bilbao-Real Madrid

00.00 Ei lähetystä

YLE Extra

06:30 Testikuva
08:00 Testikuva
14:00 YleX extrana
18:00 Testikuva
20:30 Teekkariwappu
21:00 Musiikki-tv

21:45 Testikuva

YLE Teema

04.00 Teematieto
09.30 Tutkittu juttu: Naisen sydämen asia
10.00 Unelmaduuni
10.30 Annie Oakley – mestariampuja
12.00 Eurooppa-konsertti 2007 Berliinistä
12.50 Eurooppa-konsertin väliaikadokumentti
13.15 Eurooppa-konsertti 2007 Berliinistä
14.05 TV-arkisto: Vappukanava
14.05 Vappukanava
15.05 Brian Setzer – Swingiä ja rockabillyä
16.30 Blues: Kotiinpaluu
17.50 The Rutles
19.05 Médico de familia (Perhelääkäri)
20.00 Akseli Ensemble: Osittain julkista
20.50 Kulttuuripaloja
21.00 Historia: Tykit, taudit ja teräs
21.55 Lapset puhuvat
22.00 Suuri Ilmasilta
00.00 Historiaa: De Gaulle läheistensä silmin

00.55 Teematieto

JIM

06.00 Taitopelit
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopelit
11.00 Taitopeli: Finaali
13.00 Taitopelit
15.10 Ostosruutu
16.10 Paratiisisaaret
16.35 Unelmatalo
17.00 Kätevä korjausopas
17.30 Kylppäriremontti
18.00 Maailman golfkentillä
18.30 Autoklassikot
1962 Thunderbird: alkuvalmistelut
19.00 Kotimekaanikko
19.30 Sisusta pikkurahalla
20.00 Maailman vaarallisimmat stuntit
21.00 JIM D: Pilvenpiirtäjän rakennus
22.00 Ehdonalaiset (K15)
23.00 Penn & Teller
23.30 JIM D Rikos: Amerikan pelätyin sarjamurhaaja (K15)

00.25 Ostosruutu
01.25 Taitopelit

Diggari

7.00
7.30
8.00
9.00
10.00
12:00


© Nostalgia-TV Productions