Nostalgia-TV
TV-päivä 1.5.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Sinun tähtesi: Lennonin jukeboksi
08.55 Kansallismaisemat: Kuvia Pohjanmaalta
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sherlock Holmesin seikkailut
10.00 Tv-uutiset
10.05 Ykkösdokumentti: Suomi juhlii
11.00 Tv-uutiset
11.05 Kirppis
12.00 Eurooppa-konsertti Prahasta
14.10 K-reppu: Liikuttaja
14.25 Sunnuntaivekkari
15.00 Jalkamatkassa
15.05 Murhasta tuli totta
15.50 Jazz1
16.00 A-studio
16.30 Kuningaskuluttaja
17.00 Tv-uutiset
17.05 Kuollut luu
17.10 Basaari: Mundo
17.20 Basaari: Vappukaraoke
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Tanssikilpailu
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Norjaa ristiin rastiin
18.30 FST: Tärningen
18.35 Kuvien aika: Pyörät pyörivät
18.40 Prisma: Maa, ihmeiden planeetta
19.35 Alivaltiosihteeri 21 v
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
20.50 Uutisvuoto
21.20 Kotikatsomo: Rakastin epätoivoista naista
22.20 Haastateltavana Mirja Pyykkö
23.10 Lauantaiseura
23.50 Euronews

00.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 Sudoku + Pelikukkaro
08.00 Maikki ja pelottava Pontso
08.30 Pikku Kakkonen
09.00 H.C.Andersenin satu
09.30 Hetkinen
10.00 Suuri kupla
10.25 Pekka Töpöhäntä
11.45 Riverdance 10 vuotta
12.45 UIT: Aikuisten oikeesti
14.15 Pallo Hallussa
14.45 Oikeuden puolesta
15.30 Vappunenä
16.15 Rallin MM-sarja
16.40 Jääkiekon Euro Hockey Tour
18.00 Tv-uutiset
18.05 Kakkosen kevätsää
18.10 Jääkiekon Euro Hockey Tour
19.05 FST: Spotlight
19.31 FST: Elämäni kirja
19.35 FST: Ratatosk
20.00 FST: TV-nytt
20.10 FST: Piemonten tarinoita: Miaccia, mielitiettyni
20.20 FST: Närbild
20.45 FST: Seportaasi: Walterin perintö
21.15 FST: Bettina S.
21.50 Tv-uutiset
22.00 FST: Dokumentti: Eläköön leipä
23.00 FST: Jox

23.30 Maapallomatka
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
09.00 Väiski kansallissankarina
09.25 Maantiekiitäjä
09.50 Kollikallion skidit
10.35 Spirit – villi ja vapaa
12.05 Piilokamera
12.30 The Osmondsin nousu ja tuho
14.05 Fievel
14.30 Kukkulan kuningas
14.55 Chicagon lääkärit
15.45 Uuno Turhapuron aviokriisi
17.30 Emmerdale
18.00 Kauniit ja rohkeat
18.30 Elixir
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Tulosruutu
19.20 Päivän sää
19.25 Pilanpäiten
19.30 Salatut elämät
20.00 Käenpesä
21.00 Yhdeksän Uutiset
21.10 Tulosruutu
21.15 American Pie 2
23.10 Lumilautailua: Frontside 3
23.40 Pisnesmies Toni

00.15 Ostoskanava
00.55 MTV3 Chat

Nelonen

04.00 Talk
06.00 Talk
07.00 Odysseuksen seikkailut
07.25 Popsikkaat
07.50 Pikku väkeä
08.00 Vaaleanpunainen pantteri
08.10 Buusteri
08.35 Tyttökullat
09.05 Paparazzi vasten tahtoaan
09.30 Koiran hommaa
10.00 Peter Pan ja paluu Mikä-Mikä-Maahan
11.20 Vaaleanpunainen pantteri
11.35 NRJ Top 10
12.30 Lagaan – olipa kerran Intiassa
16.30 Nelosen kesä 2006
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Melkein täydellinen
19.00 Siskoni on noita
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Vaaleanpunainen pantteri
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Lapsuuteni luuserina
21.00 Näkijä
22.00 Las Vegas
23.00 Chappelle’s Show
23.30 Myöhäisuutiset ja sää
23.35 IS Urheilu-uutiset
23.45 Starsky ja Hutch

00.50 Ostosruutu
01.20 Talk

YLE FST

04.00 Textnytt
17.16 Zon5: Arktinen seikkailu
17.45 BUU-klubben: Tanssikilpailu
18.15 TV-nytt
18.25 Norjaa ristiin rastiin
18.30 Tärningen
18.35 Liikkeellä luonnossa: Merten nisäkkäät
19.05 Spotlight
19.31 Elämäni kirja
19.35 Ratatosk
20.00 TV-nytt
20.10 Piemonten tarinoita: Miaccia, mielitiettyni
20.20 Närbild
20.45 Seportaasi: Walterin perintö
21.15 Bettina S
21.50 Bettina S
22.00 Dokumentti: Eläköön leipä
23.00 Jox

23.30 Textnytt

Subtv

06.00 Deittichat
06.30 Peliputki: Sudoku
09.35 Kauneussalonki
10.00 Ihmeiden aika

10.50 Peliputki: Noste
11.50 Planet Rock: Pink
12.15 E! Entertainment: Etelän kuumat tähdet
13.00 Hollywood Stars
13.30 SubLeffa. Lainahöyhenissä
15.30 Lomakuumetta
16.20 Reba
16.45 Late Night with Conan O’Brien
17.30 E! Entertainment: Tähtäimessä häät
18.30 E! Entertainment: Jackie Collins esittää
19.25 Happoradio: Tavikset
19.30 Simpsonit
20.00 Dharma & Greg
20.30 Kolmas kivi auringosta
21.00 Kevin Hill
22.00 Baari
22.45 Late Night with Conan O’Brien
23.35 Yhdestoista hetki
00.25 Lain varjossa
01.15 Hullu maailma

01.40 Sub chat

Urheilukanava

09.00 MiniRally
10.30 Derby -mobiilipeli
11.00 MiniRally
11.20 Etelä-savolainen vapaa-ajan makasiiniohjelma
11.35 MiniRally
11.50 Urheilukanavan viikon esittely
11.55 Italian liiga: Cagliari – Parma
14.00 Veikkausliiga: FC Haka-TPS
16.10 Golf:Euroopan kiertue 2006, Open de Espana
18.05 Ratsastus: FEI:n maailmancup, Göteborg
19.00 Superbike: Espanja, huippuhetket
19.30 Nyrkkeily: Raskaan sarjan MM-ottelu Klitschko-Byrd
21.00 ALS – Aleksi Litovaara Snowboarding
21.25 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.30 Ravi-tv: Joensuun ravit
22.00 Jalkapallon Espanjan liiga: Avoin ottelupari

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisviikko
10.00 Tv-uutiset

10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.05 Sää
18.10 Taru-TV
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 A-studio
19.00 Tv-uutiset
19.05 A-talk
19.55 Jääkiekkoilua: Euro Hockey Tour
20.35 Kamera kiertää
20.50 Jääkiekkoilua: Euro Hockey Tour
22.20 Wanhat uutiset
22.30 Maailmannäyttämöllä
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.25 Bambu-unelmia
16.30 Eurooppa rakentaa
17.00 Klondiken kulta
18.00 Kreikkaa matkailijoille
18.20 Kielten maailma
18.30 Living Room
19.00 Sininen polkupyörä
19.50 Historiaa huonomuistisille
20.00 70-luvun sekahaku
20.45 K-reppu
21.00 Tiededokumentti: Lyhyt mies
21.50 Jazz is Happening: OrkestRova
22.35 Uusi Kino: Eurooppalaisia visioita

00.55 Teematieto

MTV3+

06.05 Tank Wars Desert
08.35 Tank Wars Farm
09.35 Jackdrop
10.30 Sudoku
13.00 Drop 3
14.45 Sudoku
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Tank Wars Desert
20.05 Jackdrop
21.30 Ajoneuvos
22.05 Tank Wars Farm
00.00 Tank Wars Desert
01.30 Tank Wars Farm

Nelonen Plus

06.00 Älypeli: Sudoku
10.00 Taitopeli: Bumper Cars
11.00 Älypeli: Sudoku
15.00 Taitopeli: Bumper Cars
17.00 Taitopeli: Catapult II
17.30 Ostosruutu
19.30 Red Bull X-Fighters: Mexico
20.00 Volvo Ocean Race
20.30 MotoGP: Istanbul, 125 cc
21.30 MotoGP: Istanbul, 250 cc
22.30 MotoGP: Istanbul, MotoGP-luokka

23.30 Taitopeli: Catapult II
00.00 Taitopeli: Astronaut3
02.00 Älypeli: Sudoku


© Nostalgia-TV Productions