Nostalgia-TV
TV-päivä 1.5.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Pandojen lastenkamarissa
08.55 Kyllä onnistuu
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sunnuntaivekkari
09.40 Katsojan runo
09.45 Kansalaisen ABC: Projekti haltuun
10.00 Tv-uutiset
10.05 Runoraati
10.50 Suuret lukijat: Outi Heiskanen
11.00 Tv-uutiset
11.05 Pietarin myytti
11.30 Islamin vieraana
12.00 Eurooppa-konsertti Budapestista
14.05 Filosofia: Kohti hyvää elämää
14.30 Ylen avoin: Arjen historia
15.00 Ihmiskunnan aarteita
15.15 Gilmoren tytöt
16.00 Maailmanmenoa: Sohvakuski
16.05 Normandiasta Berliiniin
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Strömsö
17.45 FST: Geocentrum
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Kukkaloistoa
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Kult-TV
18.50 Kiehtova maailma: Norsut ja me
19.45 Arto Nyberg
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.00 Suomi juhlii
21.55 Epäilyksen polttopiste
23.40 Uusi Kino: Terveiset Sochista!
23.45 Uusi Kino: Lohtu – päänsekoittamisen lyhyt kulttuurihistoria
00.35 Euronews

00.45 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
08.00 FST: BUU-klubben: Muumilaakson tarinoita
08.30 LASTEN AAMU: Johanna
08.31 Richard Scarryn touhukas maailma
09.00 LASTEN AAMU: Jari
09.01 Syrhämä
09.30 Hevostelua
09.40 Velhot, jätit ja susihukkaset
09.50 Katja-Kai ja Aimo-Anna
10.00 Suuri kupla
10.25 Jytäkytät
10.45 Jumppa: Selän hyvinvointi 2
11.15 Akuutti
11.55 Kotimaan viikko
12.35 Kamera kiertää
12.50 Pressiklubi
13.20 Uusi Iloinen Teatteri: Hei me tervataan
14.40 Punainen lanka
15.25 Kodin kääntöpiiri
15.55 Seitsemäs taivas
16.40 Paketti
17.05 Jääkiekon MM 2005 Itävalta
17.50 Tv-uutiset
18.00 Jääkiekon MM 2005 Itävalta
19.40 Ruutulippu: Italia
20.00 Olen. Ajattelenko?
20.05 Oikeuden puolesta
20.50 Vaaralliset kuskit
21.15 Se on siinä
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Fakta homma
22.30 Maailman suosikit Las Vegasissa

00.15 Tellus-tietovisa
03.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
07.25 Ostoskanava
08.25 Hilariuksen uudet seikkailut
08.45 Pelle Positiivi
09.00 Kauhulan koulu
09.30 Fievel
09.55 Pioni – iloa ja ilmettä kotipuutarhaan
10.30 T.i.l.a.
11.00 Elixir
11.30 Ota tuulesta kiinni, Gun-Maj!
12.00 Dharma & Greg
12.25 Dharma & Greg
12.50 Beethovenin kolmas
14.35 Smallville
15.25 Simpsonit
15.55 Lottovoittaja UKK Turhapuro
17.30 Sähkeuutiset
17.35 Piilokamera
18.05 Teho-osasto
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Levyraati
20.00 Singles
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 Tulosruutu
22.40 Murphyn lailla
00.20 Nikki

00.45 Ostoskanava
01.20 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 4deitti
06.45 MotoGP: suora lähetys Kiinasta
09.15 60 minuuttia
10.10 Discovery: Krapulan syyt ja seuraukset
11.10 Loman tarpeessa
11.40 MotoGP: Kooste, Kiinan GP
12.50 Rod Stewart lavalla
13.35 Unelmien poikamiestyttö
14.25 Elämä on laiffii
15.20 JKX: Jamie Kennedy Experiment
15.50 Yhteiselon ihanuus ja kurjuus
16.20 Joanin salaisuus
17.15 Poliisikoira Rex
18.10 Huff – terapian tarpeessa
19.15 Haluatko miljonääriksi?
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Talo
21.13 Keno
21.15 Notting Hill
23.40 Myöhäisuutiset
23.45 IS Urheilu-uutiset
23.55 Benny Hill
00.30 Seinfeld

01.00 Ostosruutu
02.00 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
08.00 BUU-klubben: Muumilaakson tarinoita
08.30 Textnytt
17.05 Strömsö
17.45 Geocentrum
18.15 TV-nytt
18.25 Kukkaloistoa
18.30 Lukuonni
19.00 Hugo Simbergin lumoava maailma
19.30 Spotlight
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Neon
20.45 Tärningen
20.50 Komisario Lynley
21.35 Euroviisujen alla

22.35 Textnytt

Subtv

04.05 Will & Grace
04.30 Will & Grace
04.50 Will & Grace
05.10 Will & Grace
05.30 Will & Grace
05.50 Will & Grace
06.15 Will & Grace
06.35 Will & Grace
06.55 Will & Grace
07.20 Will & Grace
07.40 Will & Grace
08.05 Will & Grace
08.25 Will & Grace
08.45 Will & Grace
09.10 Will & Grace
09.30 Will & Grace
09.55 Pilanpäiten
10.00 Sailor Moon
10.25 Kukkulan kuningas
10.50 Futurama
11.15 Simpsonit
11.40 Tilt.tv
12.05 Ritari Ässä
12.55 Farscape
13.40 Tehtävä: Maa
14.30 Iron chef
15.15 Sisko ja sen sisko
15.40 Nikki
16.05 Titus
16.30 Melrose Place
17.15 Smallville
18.00 Tunteet pelissä
18.50 Vesiposti vastaa
19.00 Yllätyshäät
20.00 Rysän päällä
21.00 American Idol
21.30 Get Up, Stand Up
22.00 Madventures II
22.35 Neon Genesis Evangelion
23.00 SmackDown!
23.50 Martti Servo & Yösydän
00.50 Ufoa!
01.15 Ufoa!

01.40 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Golf: European Tour, BMW Asian Open (suora)
12.30 ROCsport.tv

13.00 Urheilun iltapäivä (chat)
13.30 Olympiamitalistit: painija Kaarlo Anttila
13.35 Urheilukanavan viikon esittely
13.40 Olympiamitalistit: painija Eino Leino

13.45 Urheilun iltapäivä (chat)
14.45 Olympiamitalistit: painija Väinö Penttala
14.50 Urheilukanavan viikon esittely
14.55 Olympiamitalistit: luistelija Clas Thunberg

15.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.00 Olympiamitalistit: luistelija Julius Skutnabb
16.05 Urheilukanavan viikon esittely
16.10 Olympiamitalistit: hiihtäjä Tapani Niku

16.15 Urheilun iltapäivä (chat)
16.55 Audi-rinnerieha
17.25 Rally Action: Talvirallit
18.25 Jalkapallon Bundesliiga: Avoin ottelupari (suora)
20.25 Olympiamitalisti: mäkihyppääjä Jouko Törmänen
20.30 ALS – Aleksi Litovaara Snowboarding
21.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.05 Urheilijakokkikoulu: jääkiekkoilija Saku Koivu
21.35 Golf: European Tour, BMW Asian Open

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.10 Uutisviikko
10.00 Tv-uutiset
10.05 Närbild
10.35 OBS
11.00 Tv-uutiset
11.10 Viikko viitottuna
11.20 Suomi puhuu
12.00 Euronews

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Kotimaan viikko
17.45 Kotimaan kasvot
18.00 Tv-uutiset
18.10 Sää
18.15 Uutisikkuna
18.20 Lauantaiseura
19.00 Tv-uutiset
19.05 Ulkolinja: Al-Qaidan mediasota
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutiset
20.10 Kult-TV
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.05 Jääkiekon MM 2005 Itävalta

23.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
12.35 Ateljee: Hollywood ja holokausti
14.30 Ohjelmakirjasto: KABC
16.30 Prisma Studio
17.00 Puheenvuoroja uskomisesta
17.30 Ihmeparantuminen
17.54 Tanssia kameralle
18.00 Tutkittu juttu: Eurooppalaista etsimässä
18.30 Lähikuvassa: Antti Revonsuo
19.00 Krypta
20.00 Todellinen Jane Austen
21.00 HumppAvanti!
22.20 Viulujazzin juhlaa

23.25 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.15 MotoGP: Kiina
11.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: SmashBalls
15.00 Ostosruutu
17.00 Mobiilipeli: King of the Hill
18.00 Mobiilipeli: Blockate
19.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: Blockate
21.00 Mobiilipeli: King of the Hill
22.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
00.00 Mobiilipeli: King of the Hill
02.00 Mobiilipeli: Blockate
03.55 Mobiilipeli: King of the Hill


© Nostalgia-TV Productions