Nostalgia-TV
TV-päivä 1.5.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Kiehtova maailma: Uskomattomia keksintöjä
08.55 Norjaa ristiin rastiin
09.00 Tv-uutiset
09.05 Lauantaivekkari
10.00 Tv-uutiset
10.05 A-studio
10.45 Itse valtiaat
11.00 Tv-uutiset
11.05 Yle Teema: Cosmomind
11.35 Kirja A & Ö
12.00 Etälukio: Lakitieto
12.30 Etälukio Maantieto: Kulutuksen ja köyhyyden maapallo
13.00 Tv-uutiset
13.05 Prisma: Matka jurakaudelle
13.55 Maailmanmenoa: Viinisota
14.00 Vappumatinea 2004
15.00 Tosi tarina: Suomalaisia rakkaustarinoita
15.30 Minun perheeni
16.00 Holby Cityn sairaala
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Närbild Svenskfinland
17.30 FST: Kompakomppi
18.00 FST: Idrottsbiten
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Maailmanmenoa: Koiranelämää Buenos Airesissa
18.40 Avara luonto: Intian leijonien haasteet
19.35 Neiti Marple
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Uutisvuoto
22.05 Frasier
22.25 Jos
23.20 Lasinen elämä
00.10 Euronews

00.20 Uutisikkuna

YLE TV2

08.00 Lasten aamu
08.01 Teletapit
08.25 Katinkontti
08.50 Musiikkimatka
08.55 Antti Aamunen
09.10 Kino: Lemmikkieläin
09.25 Syrhämä
10.00 Suuri kupla
10.25 Da Möb
10.50 Umpimähkä
11.20 Jalkapallon EM 2004: Kohti Portugalia
11.45 Peliuutiset
12.15 Puskuri
12.45 FST: Pohjoismainen videolista
13.15 FST: JOX
13.45 FST: Kohteena hyönteiset
13.50 FST: Surplus
14.45 Sanremon laulukilpailu 2004
17.00 Jääkiekon MM 2004
17.50 Tv-uutiset
18.00 Jääkiekon MM 2004
19.40 Estradilla: Katri Helenan juhlakonsertti
20.55 Jari Sillanpää: Takes 2 to tango
21.00 Jääkiekon MM 2004
21.50 Tv-uutiset
21.55 Jääkiekon MM 2004
23.40 Mustan laguunin hirviö

01.00 Mikämikä-tvpeli: Lätkävisa
03.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
07.20 Ostoskanava
08.20 Sinisen talon nalle
08.45 Tomi Traktori
09.00 He-Man
09.25 Lintuset
09.50 Ti-Ti Nalle
10.05 Disney: Aladdin
10.30 Transformers Armada
10.55 Tucker
11.20 Ihmeellinen luonto
11.50 Elixir
12.15 Navigare
12.45 Tilt.tv

13.10 Ostoskanava
13.45 Maken ja Mirkun vappu
14.20 Tintin seikkailut
14.45 Uuno Turhapuro – Herra Helsingin herra
16.35 Piilokamera
17.05 Sähkeuutiset
17.10 Salatut elämät
17.35 Salatut elämät
18.00 Salatut elämät
18.30 Kymppitonni
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Kuutamolla
20.00 BumtsiBum!
21.00 Lotto ja Jokeri
21.05 Selviytyjät
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 WW3 – tappava uhka
00.05 Lain nimessä

00.35 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 4deitti
06.10 Ostosruutu
08.00 Digimon
08.30 Tehotytöt
08.45 Tweenies
09.05 Hugo Safari
09.15 Beyblade
09.45 UCL-viikkomakasiini
10.15 Sporttipalat
10.45 Ajatuksia suomalaisuudesta: Vesiselvät sivustakatsojat
10.50 Sami kokkaa
11.20 Inno
11.50 Stuart Little
13.20 Up North
14.20 NRJ Top 10
14.50 Play
15.20 Mitä kuuluu Joanille?
15.50 Nettimatkaaja Veikka Gustafsson
16.15 Sue Thomas, FBI
17.10 Blues Brothers 2000
19.30 Laivaromansseja
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Usko tai älä
21.08 Keno
21.10 Rocketeer
23.20 Myöhäisuutiset
23.25 IS Urheilu-uutiset
23.35 Lotto ja Jokeri
23.40 Chicago Cab

01.30 Ostosruutu
02.30 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
12.45 Pohjoismainen videolista
13.15 JOX
13.45 Kohteena hyönteiset
13.50 Surplus

14.45 Textnytt
17.05 Närbild Svenskfinland
17.30 Kompakomppi
18.00 Idrottsbiten
18.15 TV-nytt
18.30 Seportaasi: Frejvid ja Lillie
19.00 Perhesalaisuuksia
19.45 Nobelistien aatelia
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Margaret Atwood kertoo: Vastakohtia
20.45 48 x Bach
20.50 Maisemia

22.45 Textnytt

Subtv

06.00 Peliputki: Fusion X
08.00 Rela
11.00 Peliputki: Jalkapallo
13.00 Kaksoiselämää
15.00 Mehuhetki
15.40 ROCsport.TV
16.10 Tilt.tv
16.40 Star Trek
17.30 Sessions
18.30 Sessions Selections
19.00 Extreme-hiihtoa – Lapin Kulta Freeride Camp
19.15 Mad TV
20.00 Tehtävä: Maa
21.00 C.S.I. Miami
21.45 Mariska: Murha
22.00 Miami Vice
23.00 Potkua petiin
23.25 Alaston maailma
23.50 Suloisia syntejä
00.30 Sextaasi
01.00 Rakkautta kolmannessa ulottuvuudessa

02.30 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 UrheiluChat
13.10 MM-jääkiekko: välisarja 4C-4A (suora)
15.15 Formula 3: Estoril, 1. lähtö (suora)
15.55 MM-jääkiekko: välisarja 4C-4A (suora)

16.10 Ei lähetystä
16.35 Futbol Mundial -jalkapallomakasiini
17.05 Ratsastusta: Nations Cup, Gijon
18.00 Urheilun maailma
19.00 Golf: European Tour 2004, 61st Telecom Italia Open
21.05 Veikkauksen Loton, Jokerin, Kenon ja Mitalipelin numerot
21.10 MM-jääkiekko: välisarja 2D-3A (suora)
23.35 Olympiamitalistit

23.40 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 A-studio
10.45 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Europeans
14.20 Pass

14.25 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 EU laajenee
17.25 HARDtalk
18.00 Tv-uutiset
18.10 Viikko viitottuna
18.20 Pass
18.25 Europeans
18.35 Kotimaan kasvot
18.50 Kulttuuriviikko
19.00 Tv-uutiset
19.05 A-studion Studio Eurooppa
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutiset
20.10 Iltapala
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.50 Lotto
20.55 Urheiluruutu
21.15 A-studio
22.00 Tv-uutiset
22.15 Silminnäkijä: Ei kuittia
22.45 Europeans
22.55 Pass
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Médico de familia
17.05 Kolmas ulottuvuus: Hâl
18.00 Historia: Nuori Adolf Hitler
18.50 Jazz1
19.00 Magnum Photos -todellisuuden kuvat
20.00 Kotiooppera: Hammastahna
20.05 Villin lännen torvet
20.25 Kaivinkonebaletti
20.30 Solidaarisuuslaulu – Hanns Eislerin tarina
21.50 Sirkus Éloize
23.10 Minun televisioni: Juhani Harri
23.40 Kulttuuriviikko

23.50 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
14.25 Les aventures de Tintin
14.50 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä
20.00 Speedway GP: Ruotsi, Tukholma
23.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions