Nostalgia-TV
TV-päivä 1.5.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Perhosmies
08.35 Saksanhirven vuosi
09.00 Tv-uutiset
09.05 Matlock
09.50 Ajankuvia Tukholmasta
10.00 Tv-uutiset
10.05 Ulkolinja: Saudien pyhä USA-viha
11.00 Tv-uutiset
11.05 Etälukio: Lakitieto
11.35 Etälukio: Matematiikka
12.05 Prisma Studio
12.35 Koiton laulu
13.05 Maailmannäyttämöllä
13.35 Pohjoisen sinivuokot
14.00 Vappumatinea 2003
15.05 Opinportti
15.30 Sohva
15.40 Angela Anakonda
15.50 Suuri kupla
16.15 Sirkka
16.30 Tosi tarina: Kansankynttilä
17.00 Tv-uutiset
17.10 Tutkittu juttu: Suomalaisten juuret
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Freddien ja Leon seikkailut
18.10 FST: BUU-klubben: Sjung med Anders
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Säveliä maan alta
18.35 Todella upeeta New Yorkissa
19.30 Jaakko Salo, Salon Jakke
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
20.55 Kulttuuridokumentti: Freedom Highway
22.25 Uusi Kino: Ei siihen kuole
23.00 Michael Jackson: Elämäni
00.30 Euronews

00.40 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-TV: Jääkiekko
08.00 Hauskaa vappua! Viihdettä koko perheelle
09.00 Kolme blondia esittää
09.15 Kuningatar Elisabetin juhlaparaati
11.00 David Blaine taikoo taas
11.45 Yle Teema: Avoin foorumi
12.45 Pitkä kiekko – suomalaisen jääkiekkoilun historia
13.15 Mieskuoro ottaa yleisönsä
13.20 Miljoonan punnan seteli
14.45 Eläinsairaala
15.15 Kissat!
15.45 Vappuherkkuja
16.10 Lentävät lääkärit
16.55 Arttu
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Sannan laulut
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen kevätsää
18.15 Kotimaa.Nyt
18.30 Puskuri
19.00 Pisara
19.05 Kettu
20.05 Pomo paiskii hommia
20.35 Hot Sport
21.00 Jos sais kerran
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Poliisi-tv: Extra – Nataljan kiirastuli
22.35 Silminnäkijä: Seksin osto on rikos
23.05 Dark City – Varjojen kaupunki (K)

00.40 Mikämikä-TV: Jääkiekko
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
08.25 Ostoskanava
08.40 Pure porkkanaa Väiski
09.30 Tunteita ja tuoksuja
10.15 Kauniit ja rohkeat
10.40 45minuuttia
11.30 Hollywoodin tähdet
12.15 Tupla-Uuno
14.10 Rakettijengi
14.35 Magian mestari
15.00 Pilanpäiten
15.10 Rooman seriffi
16.00 Rokkistaran käsikirja
16.30 Hollyoaks
17.00 Viiden uutiset
17.05 Hollyoaks
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Emmerdale
18.30 Bonus
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Päivän sää
19.20 Maikkarin kesä 2003
19.30 Salatut elämät
20.00 Uutiset ja sää
20.05 Kokkisota
20.45 Ruokala.tv
21.00 Teho-osasto
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Kuun nurja puoli
23.30 Manaaja (K)
01.40 Armstrong & Miller

02.10 Ostoskanava
02.25 MTV3 Chat

Nelonen

04.00 Ei lähetystä
09.50 Ostosruutu
10.50 Hypermanin seikkailut
11.15 Tweenies
11.35 Siipiliiga
12.00 Giljotiini
12.30 Buusteri
13.00 Sairaalaelämää
13.55 Blue: Live at Sheffield Arena
14.45 Äitipuoli avaruudesta
16.40 Amyn lailla
17.35 Viiden juttu
18.30 Hulluna sinuun
19.00 Giljotiini
19.30 All Stars
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Urheilu-uutiset ja Keno
20.15 TosiTV
20.30 Ranuan kummit
21.00 Hyppönen Enbuske Experience
22.00 Alias
23.00 Myöhäisuutiset
23.05 Urheilu-uutiset
23.10 MM-Nelonen
23.15 Jackass

23.45 SportChat: Air
00.35 Ostosruutu
01.35 Ei lähetystä

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 BUU-klubben: Freddien ja Leon seikkailut
18.10 BUU-klubben: Sjung med Anders
18.15 TV-nytt
18.25 Säveliä maan alta
18.35 Artur
19.00 Pohjoismainen videolista
19.30 Solarplexus
20.00 TV-nytt
20.10 Rajamaa
20.20 Cosmomind
20.50 Bettina S

21.30 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.30 Late Night with Conan O’Brien
12.15 SubSuosikki: Beverly Hills, 90210
13.00 Will & Grace
13.25 Arts & Minds

13.50 Peliputki: Putti
15.30 Peliputki: Astronautti
17.05 Näin tehtiin elokuva David Galen elämä
17.30 Sessions Live: Thee Ultra Bimboos
18.00 Taka-ajatuksia
18.25 Fashion Television
18.50 Ennen rocktähteyttä
19.15 Näin tehtiin elokuva Johnny English
19.40 Täydellistä elämää
20.05 Kuin kaksi marjaa
20.30 Dharma & Greg
21.00 Iron chef
21.45 Pulssi
22.00 Farscape
22.50 Räsypokka
23.10 Late Night with Conan O’Brien
23.55 Sessions Live: Thee Ultra Bimboos
00.25 Pimeyden sydän
01.15 Cream
02.00 Paljastuksia

02.25 EuroJahti – mobiilivisa
02.55 Sub chat

Urheilukanava

11.00 Putti-mobiilipeli
17.00 Golfia: European Tour 2003
20.00 Jääkiekon MM-kisat 2003: highlights
21.00 Olympiamakasiini
21.15 Miljoonan kilon keikka
21.20 Urheilun maailma
22.15 Ravi-tv
22.45 NBA Action -makasiini

23.15 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews venäjäksi
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.08 Press Review

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Tv-uutiset
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.00 Uutisikkuna
15.30 Euronews venäjäksi
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Europeans
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Sää
18.30 Maailmannäyttämöllä
19.00 Tv-uutiset
19.10 Lauantaiseura
20.00 Tv-uutiset

20.05 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.00 Europeans
21.10 Pass
21.15 60 Minutes
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
23.00 Euronews
23.10 Uutisikkuna
00.00 Euronews
00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Saanko luvan
17.50 Tanssia kameralle
18.00 Katarsis: Nähtäväksi, kuultavaksi, ymmärrettäväksi
18.30 Taito-tv: Sukututkimuksen alkeet
18.45 Taito-tv: Minun elämäni
19.00 Italianissimo
19.30 Ylen avoin: Puheenvuoroja sotien syistä
20.00 Prisma Studio
20.30 Puhutaan tieteestä: Kuka omistaa geenit?
21.00 Prisma: Ikuisesti yhdessä
21.50 Laila
22.30 Into: Laulava Saha

23.00 Teematieto

MoonTV

06.00 Aivoradio / Entertainment Now
09.00 Uusintoja

14.00 Double Life Chat
17.00 Taisto
18.00 Overdose
18.30 Word!
19.15 Peruslätkää
20.00 Mennään Bussilla
20.30 Chillipippuri
21.00 Shakum
21.15 Aivoradio
21.30 Entertainment Now!
22.00 Usva
22.30 Purkissa
23.00 Damage
23.15 Erna Papa Show
23.30 Colin’s Sleazy Friends
00.00 Adult Television Entertainment
01.00 Uusintoja

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions