Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2008

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydän paikallaan
10.05 Viihdekonkarit
10.30 MOT: Katsastusrahastus
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.05 Kokoomuksen tiedotustilaisuus ulkoministeriratkaisusta
12.35 Sydämen asialla
13.25 Tv-uutiset
13.30 Moskovan koulussa
14.45 Naisia hiilikaivoksen partaalla
15.00 Tv-uutiset
15.05 Antiikkia ja arvoituksia
15.55 Aamusydämellä
16.30 Pienten historia: Oikeutta lapsille!
17.00 Tv-uutiset
17.08 Sydämen asialla
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.30 Ilona Rauhala
19.00 K-reppu: Tanssijan tilaisuus
19.20 K-rappu
20.00 Tosi tarina: Aloittelija
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Sisko ja veli
23.00 Starat
23.25 Tv-uutiset
23.30 Prisma: Älyn mittelöitä
00.20 Euronews

00.30 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Tellus-tietovisa
06.50 PIKKU KAKKONEN
06.55 Nalle Luppakorva
07.03 Sääveikkaaja
07.05 Sannin taikamatkat
07.18 Ajankuvat
07.22 Satu ja Matti
07.25 Eki eläinlääkäri
07.35 Nasse
07.40 Lennin ja Tviitin maailma
07.45 Neppajymykerho
07.55 Muumilaakson tarinoita
08.15 Katinkontti Remix: Katin kutrit
08.30 Poinzi
08.50 Oikea kysymys
09.15 Uudenmaan uutiset
09.25 Kaakkois-Suomen uutiset
09.35 Lounais-Suomen uutiset
09.45 Hämeen uutiset
09.55 Keski-Suomen uutiset
10.05 Itä-Suomen uutiset
10.15 Pohjanmaan uutiset
10.25 Pohjois-Suomen uutiset
10.35 Mistralin tuulet
11.00 Kunnian hinta
11.55 Lentokentällä
12.20 Norjaa ristiin rastiin
12.25 Eläinten tahtiin
12.30 Oikea kysymys
12.55 Juha
14.30 Tuomio
15.00 Punainen lanka
15.45 Pikku enkelit
16.15 McLeodin tyttäret
17.00 Vekarat!
17.20 Pikku Kakkonen
18.00 Oikea kysymys
18.25 Mistralin tuulet
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen kevätsää
19.20 Akuutti: Maa ilman lapsia
20.00 Painin EM
20.45 Suomi express: yleisön pyynnöstä
21.00 Ajankohtainen kakkonen
21.35 Jalkapallon Mestareiden liiga
23.45 Dokumenttiprojekti: Ramones
01.35 Musiikki-tv

02.20 Tellus-tietovisa
03.00 Piilosana

MTV3

05.55 Aamusää
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Mitä tänään syötäisiin?
09.15 Tunteita ja tuoksuja

10.05 Ruudukko
11.10 Ostoskanava
13.20 Älypaja
13.55 Mutsin kyydissä
14.20 Faktaa vai fiktiota
14.50 Everwood
15.45 Ruokala

16.00 Faktaa vai fiktiota
16.30 Uutiset
16.35 Huuma
17.30 Kauniit ja rohkeat
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Tukijoukko
18.30 Ihana piha
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Gossip Girl
21.00 Todistettavasti syyllinen
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Kenon arvontatulos
22.31 C.S.I.
23.30 C.S.I.
00.25 Kovan onnen kundi

00.55 Sporttichat

Nelonen

06.00 Taitopeli.com
07.00 Digimon
07.25 Herra Valtteri
07.35 Disneyn esikoulu: Pikku einsteinit
08.00 Koti kuntoon
08.30 Jeopardy
09.00 Syödään yhdessä
09.30 Meille tuli vauva
10.00 Vastanaineet kriisissä
10.30 Asuntotarjous päivässä

11.00 Ostosruutu
13.00 Meille tuli vauva
13.30 Vastanaineet kriisissä
14.00 Asuntotarjous päivässä
14.30 Nigella: Kullankeltaista
15.00 Zorro – miekka ja ruusu
16.00 Nelosen uutiset ja sää
16.05 Päivien viemää
17.00 Dr. Phil
18.00 Eden
18.30 Kaikki rakastavat Raymondia
19.00 Tanssi, jos osaat!
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
19.55 B-Studio
20.00 Huvila & Huussi
21.00 Suojelijat
22.00 4D: Läskit lemmikit
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.20 South Park
23.50 Start!
00.20 Carnivàle
01.25 San Franciscon syke

02.30 Ostosruutu
03.30 Älypää-TV

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 X3M: God morgon med A-laget
10.00 Textnytt
16.34 Valokeilassa: Jari Sillanpää
17.14 Kortnytt
17.15 Made in Europe
17.30 Banderolli
17.45 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.30 Dokumentti: Ack, Värmeland
19.30 Loppshop
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.25 Obs.
21.00 Sportmagasinet
21.30 Harold Lloyd: Ilmojen halki
22.00 Rebus
23.10 Kvällsnytt
23.15 Aikaa elokuvalle
23.45 Oddasat
00.00 Jääkiekon Mestis

01.00 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
07.00 Jummi Jammi
07.25 Kattolaiset
07.35 Muumion salaisuus

08.00 Peliputki
09.00 Kahvia & keksejä
10.05 Lemmen viemää
11.00 Viihdeuutiset
11.10 Late Night with Conan O’Brien

12.00 Juoruvisa
13.00 SubPlay
14.30 Studio Style
16.00 E! Entertainment: Parhaat häävinkit
17.00 Tuhkimotarina (3.es)
18.00 Lemmen viemää:
19.00 Pala juustoa, tilkka viiniä
19.15 Pilanpäiten
19.30 Will & Grace
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Brainstorm
23.00 Bodies
00.35 Viihdeuutiset
00.45 Late Night with Conan O’Brien
01.35 Yli synkän virran
02.25 Fullmetal Alchemist

02.55 Sub chat

Urheilukanava

08.00 Ravi-tv: Seinäjoen ravit
08.30 Ostosruutu
09.00 Taitoluistelun MM-kisat: Naiset, vapaaohjelma
10.45 Urheilukanavan viikon ohjelmiston esittely
10.50 Salibandyliiga: 2. finaali
13.00 Jalkapallon Bundesliiga: Hansa Rostock – Wolfsburg
14.45 Urheilukanavan viikon ohjelmiston esittely
14.50 Jääkiekon SM-liiga: mahdollinen 5. välieräottelu
17.00 IS Urheilu-uutiset
17.05 Pelistudio
17.30 Ravi-tv: Pelivihjeet
17.55 IS Urheilu-uutiset
18.00 Jääkiekon Mestis: 3. loppuottelu, ennakkotunnelmat
18.25 Jääkiekon Mestis LIVE: 3. loppuottelu
21.00 Profiilipelaaja
21.05 Urheilukanavan viikon ohjelmiston esittely
21.10 Profiilipelaaja
21.15 SLU – Hyvää Seuraa, vieraana Jukka Pekkala
21.30 Liikkuen ja tutkien Suomi kuntoon
22.00 Ravi-tv: Tampereen ravit
22.30 LPGA Golf: Safeway International
23.45 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
23.50 IS Urheilu-uutiset

00.00 Ei lähetystä

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 Uutismixi
10.30 Wir in Berlin

10.35 Teematieto
11.15 Minun ekotekoni
11.25 Teematieto
12.00 Kapusta Master 2
14.30 Teematieto
15.00 Opettaja.tv
15.50 Uutismixi
16.00 Kinder-yllätys, kuin taideteos
16.30 Kirjojen Suomi
17.00 Veitsen terällä: Sisäkorvaistuteleikkaus
17.30 Lähikuvassa Harri Kuosa
18.00 Opettaja.tv
18.50 Uutismixi
19.00 Tsaarin kuriiri
19.54 Tanssia kameralle
20.00 Muistojeni Karjala
20.30 Siirtolaisuus Euroopassa
21.00 Historia: Hermann Göringin nousu ja tuho
21.55 Tv-arkisto: Yölinja
23.20 Ei vain hitti
23.45 T-klubi

00.25 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
09.00 Ostosruutu
10.00 Älypää-TV
13.15 Ostosruutu
14.15 Suurimmat stuntit
14.40 Huikeimmat leffastuntit
15.10 Kahjot ninjat
15.35 Pelkokamera
16.05 Fifth Gear
16.35 Fifth Gear
17.05 Kunnon arvio
17.30 Tuuma
18.00 Haaveiden koti
19.00 Remonttiapua
19.30 Puuseppä paikalle
20.00 Olympiakaupunki Peking
20.30 Australian rajalla
21.00 JIM D: Massiivinen muutto
22.00 Asfalttisoturit
23.00 Kahjot ninjat
23.30 Pelkokamera
00.00 JIM D Rikos: Sarjaraiskaajan jäljillä

00.55 Ostosruutu
01.55 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions