Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Avara luonto: Kanadan talven taiturit
09.00 Tv-uutiset
09.05 Aamusydämellä
09.40 Sanakirja – viikon sanat
09.55 Yhteisvastuu 2007: Piiska
10.00 Tv-uutiset
10.05 Runoraati
11.00 Tv-uutiset
11.05 Maailmannäyttämöllä
11.35 Etälukio: Aktiivinen kansalaisuus
12.05 Aktivismi Euroopassa: Solidaarisuus -liike
12.35 Materian mysteerioita
13.05 Viikko viitottuna
13.15 Nakariakov – Ei enää ihmelapsi
14.15 Kansallismaisemat: Väisälänmäki
14.25 Vielä virtaa
14.55 Prisma: Lehmäkuiskaaja
15.45 Kansallismaisemat: Oulankajoki
15.55 Historiaa: Japanilaisten ilmapallopommit
16.55 Viittomakieliset uutiset
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: TV-nytt
17.15 Gilmoren tytöt
18.00 Minun perheeni
18.30 K-reppu
18.50 Kiehtova maailma: Elää heimon kanssa
19.45 Arto Nyberg
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Ykkösdokumentti: Maailmaa muuttaneet kuvat
22.10 Epäilyksen polttopiste
23.50 Euronews
00.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Revolveri
08.00 FST: BUU-klubben: Puistovahti Paavo Puska
08.30 PIKKU KAKKOSEN AAMU
08.31 Mikki Hiiren kerhotalo
09.00 GALAXI
09.01 Henrin maailma
09.25 Poinzi
09.50 Sketsiä!
10.00 Superfarmi
10.30 Jumppa: Lohikäärmen tanssi
11.00 Kamera kiertää
11.15 Sunnuntaidokkari: Töllötin
12.40 Kalamiehen paratiisit
13.05 Uinnin MM
14.20 Skjernin joen lohta
14.50 Inhimillinen tekijä
15.40 Voimistelu: Telinvoimistelun GYM-finaali
17.00 Ringeten SM
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen kevätsää
18.15 Urheiluruutu
18.20 Kohtauspaikka: Satunnaiset sankarit
18.50 Sunnuntain urheilumakasiini
19.10 Monsteri-talli
20.00 Sisäpiirin opas onneen
20.50 Nolojen tilanteiden mies
21.15 Se on siinä
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Ihana Elisa
22.55 Maria, Maria
23.25 Yle Live: Zen Cafe
00.25 FST: Käsipalloa

01.55 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.55 Ostoskanava
07.55 Bambukarhut
08.20 Winx-klubi
08.50 Battle B-Daman
09.15 Woimaxi
09.45 Joka kodin asuntomarkkinat
10.20 T.i.l.a.
10.50 Köyhät ritarit
11.20 Pioni -iloa ja ilmettä puutarhaan
11.50 Kaikkien aikojen parhaat sekunnit
11.55 Idols-finalistit: Pop-musiikkia
12.00 Sademetsän olympialaiset
13.00 Salatut elämät
13.30 Salatut elämät
14.00 Joey
14.30 Simpsonit
15.00 Pahojen henkien paluu
16.50 Pilanpäiten
17.00 Piilokamera
17.25 Elixir
17.55 Ajoneuvos
18.25 Olympiahengessä 100 vuotta
18.30 MM-ralli: Portugali
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.30 Tanssii Tähtien Kanssa
21.00 Selviytyjät
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.25 Tulosruutu
22.35 Twin Peaks
23.30 Pentagon
00.25 Pentagon
01.15 Lumilautailua: Frontside 3

01.40 Ostoskanava
01.45 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Taitopelit
06.40 Ostosruutu
08.30 SOHO: Eden
09.00 SOHO: Food Club
09.30 SOHO: Bella
10.00 SOHO: Inno
10.30 Eläinkunnan ennätykset
11.30 Eläinlapset
12.30 Dr. Phil
13.30 Tuho-osasto
14.00 Pulmuset
14.30 SM-liiga: Viikkomakasiini
15.00 American Chopper
16.00 Kellarin kunkku
16.30 Melkein täydellinen
17.00 Teinitytön kasvatusopas
17.30 Whistler
18.30 Elämää Manhattanilla
19.30 Nelosen uutiset
19.40 Nelosen sää
19.45 IS Urheilu-uutiset
20.00 Pelkokerroin
21.00 Starsky & Hutch
23.05 Nelosen uutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 Keno
23.30 Tartuntavaara

00.30 Yöpeli
01.00 Ostosruutu
02.00 Taitopelit

YLE FST5

04.00 Textnytt
08.00 BUU-klubben: Puistovahti Paavo Puska
08.30 Textnytt
15.00 Käsipalloa
16.30 Textnytt
17.05 TV-nytt
17.15 Strömsö
17.45 Melitan vieraana
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Zon5: Voittajat
18.45 Zon5: Blayzes dröm
19.00 Uusia tanskalaisia
19.30 Venäjää matkailijoille
19.45 Koulu-tv: Minun sukupuuni
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Kulkurin Eurooppa: Pohjoismaat
20.45 Eläköön leipä
21.40 Huonekalukauppiaan tytär

22.40 Textnytt

Subtv

04.15 Peliputki: Word Puzzle
05.15 Peliputki: Drop
06.00 Sub chat
10.35 Luova luokka
11.00 Tilt.tv
11.25 DragonBall Z
11.50 Father of the Pride
12.15 Fullmetal Alchemist
12.40 Katuhaukka
13.35 Criss Angel – tajunnanräjäyttäjä
14.00 Mieheni on palkkionmetsästäjä
14.30 Aikahyppy
15.20 Sukuvika
15.45 Ota tai jätä!
16.15 Vaimoni on prinsessa
16.40 Noriko Show
17.10 Tunteet pelissä
18.00 Smallville
18.50 Hurmaava kokki
19.00 American Idol
19.30 Will & Grace
20.00 Veronica Mars
21.00 24
22.00 Tosipaikka
22.55 Salaiset kansiot
23.45 Pelastajat
00.15 Kävimmekö todella kuussa?
01.05 Kauhua kryptasta
01.35 Dom Joly

02.05 Deittichat

Urheilukanava

09.00 LPGA Golfin Kraft Nabisco Championshipin 3. päivä
10.00 Hiihdon MM-mitalistit

10.05 Ostoskanava
10.20 Joukkuevoimistelun juniorien MM-kilpailut
11.15 Halliyleisurheilun GP-kisa, Tukholma
13.35 Hiihdon MM-mitalistit
13.40 Hiihdon MM-mitalistit
13.45 Ratamoottoripyöräilyn Superbike-luokan MM-sarjaa (suora)
14.45 Urheilukanavan viikon esittely
14.50 Taitoluistelun MM-kilpailujen loppunäytös
15.50 Italian jalkapalloliigan Serie A. Torino-Palermo (suora)
18.00 Salibandyliigan 4. välierän ennakkotunnelmat (suora)
18.25 Salibandyliigan 4. välierä (suora)
20.40 Ratamoottoripyöräilyn Supersport-luokan MM-sarjaa
21.45 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.50 Espanjan jalkapallon La Ligaa. Osasuna-Sevilla (suora)

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Viikko viitottuna
13.30 Euronews

13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Pressiklubi
17.35 Filmikellari
17.40 Provinssi
18.00 Tv-uutiset
18.10 Sää
18.15 Urheiluruutu
18.20 Maailmannäyttämöllä
18.50 Taru-TV
19.00 Tv-uutiset
19.05 Viittomakieliset uutiset
19.10 Ajankohtainen kakkonen
20.00 Euronews
20.10 A-plus
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Jälkiviisaat
21.30 Maailmannäyttämöllä
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Lauantaiseura
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
11.40 Valovoimainen Sophia Loren
12.35 Ateljee: Napolin sielut
14.10 Ensimmäinen maailmansota
15.05 Monte-Criston kreivi
16.00 Médico de familia (Perhelääkäri)
17.00 Nyhjää tyhjästä
17.30 Teatron: Hetkessä tarinaksi
18.00 Mariseva joukko
18.30 Kinoklubi
19.00 Kino Klassikko: Lasisydän
20.30 Henze: L’Upupa ja pojan rakkauden voitto
22.55 Värien valtakunta
23.25 Kuka sanoisi tuota taiteeksi?

00.45 Teematieto

JIM

06.00 Taitopelit
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopelit
12.30 Ostosruutu
13.30 Hiutale
14.00 Navigare
14.30 Land Rover G4 Challenge
15.00 Nissan Sports Adventure
15.30 Nissan Sports Adventure
16.00 Luonnon armoilla
16.30 Luonnon armoilla
17.00 JIM D Historia: Graalin malja
17.55 Paratiisisaaret
18.15 Luksushotelleja
19.05 Safarimatka
20.00 Katastrofitutkijat
21.00 JIM D Henkilökuva: Albert Einstein
22.00 Lost (K15)
23.00 JIM D Rikos: Murhaajien paljastukset (K15)

23.50 Ostosruutu
00.50 Taitopelit


© Nostalgia-TV Productions