Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Kiehtova maailma: Elää heimon kanssa
09.00 Tv-uutiset
09.05 Kirppis
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Itse Valtiaat
11.00 Tv-uutiset
11.05 Venäjää matkailijoille
11.20 Es español
11.35 A wie Österreich
12.00 Yhteisvastuu 2006: Parasta ennen
12.05 Ammattilainen
12.30 Basaari: Mundo
12.40 Basaari: Jäämeren Niskavaarat
13.00 Tv-uutiset
13.05 Naisen rajat: Somalisisua
14.05 Ihmiskunnan aarteita
14.20 Kansakunnan perilliset
15.10 Kaikenkarvaiset ystäväni
16.00 Holby Cityn sairaala
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Bumerang
17.06 FST: Bengt
17.20 FST: Iver
17.30 FST: Lisää Huulipunaa
17.45 FST: Fribby: Malli- ja tanssikoulu
18.00 FST: Bussi
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.45 Avara luonto: Mantelipuu ja papukaijat
19.40 Midsomerin murhat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Uutisvuoto
22.00 William & Mary
22.50 Frasier
23.15 Sydän karrella
00.00 Tähtihetki
00.10 Euronews

00.20 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Sudoku + Pelikukkaro
08.00 LASTEN AAMU: VEERA
08.01 Poko
08.25 Simon Taikateltta: Outoja tötteröitä
08.30 Katinkontti
09.00 GALAXI
09.01 Roni Neutroni
09.25 Hetkinen
10.00 Veran kera
10.25 Lista
11.10 Nuori nainen Berliinissä
11.35 Mr Bean
11.45 Peliuutiset
12.15 Puskuri: Suomen paras nuori kuski
12.45 FST: Globaali ympäristöhistoria
13.15 FST: Soolo: Anne Sofie von Otter
13.45 FST: Eläinmaailman kirjo
13.50 FST: Don Robainan suuri rakkaus
14.45 Nummisuutarit
16.15 V75 Ravit
16.50 FST: Käsipalloa
18.00 Tv-uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Taitoluistelun MM-kilpailut
19.00 Eurovision 2006: Muistathan…
19.45 Laulava sydän: Euroviisut
20.20 Nolojen tilanteiden mies
20.50 Kahden keikka
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Vaarojen maa (K15)
23.35 Pelin henki (K15)

01.15 Maapallomatka
02.00 Sudoku + Pelikukkaro
03.00 Ei lähetystä

MTV3

04.50 Se Oikea
05.50 Formula 1: aika-ajot
07.15 World Circuit
07.45 Sinisen talon nalle
08.10 Tomi Traktori
08.25 Pokémon
08.50 Duel Masters
09.15 Disneyn piirretyt: Nokkapokka
09.40 Disneyn klassikkopiirretyt
09.50 Kids Top20
10.20 Lumilautailua: Frontside 3
10.50 Freestylen maailmancup

11.20 Soittopeli
12.20 Ostoskanava
12.50 Musiikin taikaa – Kelly Clarkson
13.20 Salatut elämät
13.45 Salatut elämät
14.15 Salatut elämät
14.45 Tilt.tv
15.15 Egyptin prinssi
17.00 Simpsonit
17.30 Motor Forum Extra: Enduron MM-sarja
18.00 Ajoneuvos
18.30 Nitrokabinetti
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Haluatko miljonääriksi?
20.00 Huuma
21.00 Eri planeetalta
21.55 Lotto ja Lauantai-Jokeri
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Tuhannen tilanteen mies
00.40 Good Morning, Miami

01.05 Se Oikea

Nelonen

06.00 Talk
06.40 Ostosruutu
08.30 Sporttipalat
09.00 Nelosen urheiluaamu
10.00 SM-liiga: PreGame
10.30 Start!
11.00 Volvo Ocean Race
11.30 UCL-viikkomakasiini
12.00 Captured tv – skateboarding
12.30 Veneilykoulu
13.00 NRJ Top 10
14.00 Osbournes
14.30 Inno
15.00 Unelmakämppä
15.55 Sydänten tanssi
18.05 Kuka pelkää puntaria?
19.00 Lapset vai ura?
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 SM-liiga: TimeOut
20.58 Keno
21.00 Rakkauden värit – Punch-Drunk Love
22.55 Myöhäisuutiset ja sää
23.00 IS Urheilu-uutiset
23.10 Veikkauksen pelit
23.15 American Chopper
00.15 Isä ja me muut

02.15 Ostosruutu
03.15 Talk

YLE FST

04.00 Textnytt
12.45 Globaali ympäristöhistoria
13.15 Soolo: Anne Sofie von Otter
13.45 Eläinmaailman kirjo
13.50 Don Robainan suuri rakkaus

14.45 Textnytt
15.00 Käsipalloa
16.30 Textnytt
17.05 Bumerang
17.06 Bengt
17.20 Iver
17.30 Lisää Huulipunaa
17.45 Fribby: Malli- ja tanssikoulu
18.00 Bussi
18.15 TV-nytt
18.30 DEBATT!
19.00 Kuukausi Muukalaislegioonassa
19.50 Ajankuvia Tukholmasta
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Ratatosk
20.45 Junamatka

22.20 Textnytt

Subtv

06.00 Deittichat
10.00 DragonBall Z
10.25 Duckman
10.50 Kukkulan kuningas

11.15 Peliputki: Noste
13.05 Haluatko leffaohjaajaksi?
13.35 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
14.20 E! Entertainment: Suoraan Hollywoodista
15.05 Ihmeiden aika
15.55 Ihmeiden aika
16.45 Iron chef
17.30 FC Nörtit
18.00 Teräsmieheni
18.50 Vesiposti vastaa
19.00 American Idol
21.00 Rysän päällä
22.00 C.S.I. Miami
22.50 Yhdestoista hetki
23.40 World Poker Tour
01.15 Suloisia syntejä
01.55 Alaston maailma

02.20 Deittichat

Urheilukanava

09.00 Tennis Masters Series: Nasdaq-100 Open, 1.semifinaali
11.30 Tennis Masters Series: Nasdaq-100 Open, 2.semifinaali
14.00 Ravi-tv: Ylivieskan ravit

14.30 MiniRally
15.55 FIFA Futbol Mundial -jalkapallomakasiiini
16.25 Jalkapallon Bundesliiga (suora)
18.25 Golf:Euroopan kiertue 2006, Algarve Open de Portugal
21.20 Veikkauksen Loton, Jokerin, Kenon ja Mitalipelin numerot
21.25 Martini World Circuit
21.55 Tähtiä ja tuloksia – urheilun maailma
22.50 Jalkapallon Espanjan liiga: Barcelona – Real Madrid (live)

00.50 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.10 Uutispäivä
09.45 Provinssi
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Aamutohtori
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.10 Uutisikkuna
15.55 Muodostelmaluistelun MM-kilpailut
16.35 Kamera kiertää
16.50 Muodostelmaluistelun MM-kilpailut
17.30 Kulttuurikulma
17.45 Muodostelmaluistelun MM-kilpailut
18.25 Jälkiviisaat
18.40 Muodostelmaluistelun MM-kilpailut
19.20 Wanhat uutiset
19.25 Viikko viitottuna
19.35 Muodostelmaluistelun MM-kilpailut
20.50 Atlas
21.15 Lauantaiseura
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutisviikko
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.30 Yle foorumi 2006: Eduskunta 100 vuotta
11.30 Ohjelmakirjasto: Koulupalvelu
12.35 Teematieto
13.00 Kuhmo 2004: Haydnin jousikvartettoja
13.50 Andras Schiff soittaa
14.15 Näitä minä laulan: Grace Bumbry

15.15 Teematieto
16.00 Cap des Pins
16.45 Avaruuskansiot
17.00 Historia: He halusivat Hitlerin hengiltä
17.45 Avaruuskansiot
18.00 Tiededokumentti: Maailma polion jälkeen
19.00 Kolmas ulottuvuus: Kun naiset laulavat
20.00 Teemalauantai: Rikosten polulla
20.00 Isän jäljillä
21.20 Paperikuu
23.05 TV-arkisto: Härmä-rock

23.45 Teematieto

MTV3+

04.05 Polttopallo
05.50 Formula 1:n aika-ajot
07.15 Drop 3
08.35 Astronautti 3
09.35 Drop 3
10.30 Katapultti 2
13.00 Astronautti 3
14.45 Drop 3
16.35 World Circuit
17.00 Formula 1:n vapaat harjoitukset
18.10 Formula 1:n aika-ajot
19.35 Sorainen (Harkimo)
20.00 Freestylen maailmancup

20.30 Drop 3
22.05 Astronautti 3
00.00 Katapultti 2
01.30 Polttopallo

Nelonen Plus

04.00 Taitopeli: Astronaut3
05.00 Taitopeli: Katapultti 2
06.00 Taitopeli: Bumper Cars
07.00 Taitopeli: Astronaut3
08.00 Taitopeli: Katapultti 2
09.00 Taitopeli: Bumper Cars
10.00 Taitopeli: Astronaut3
11.00 Taitopeli: Katapultti 2
12.00 Taitopeli: Bumper Cars
13.00 Taitopeli: Astronaut3
14.00 Taitopeli: Katapultti 2
15.00 Ostosruutu
17.00 Taitopeli: Katapultti 2
18.00 Taitopeli: Bumper Cars
19.00 Ostosruutu
20.00 Taitopeli: Katapultti 2
21.00 Taitopeli: Bumper Cars
22.00 Taitopeli: Astronaut3
23.00 Taitopeli: Katapultti 2
00.00 Taitopeli: Bumper Cars
01.00 Taitopeli: Astronaut3
02.00 Taitopeli: Katapultti 2
03.00 Taitopeli: Bumper Cars


© Nostalgia-TV Productions