Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla

10.10 Uutisikkuna
10.15 FST: X-tra
10.35 FST: Avaruuskansiot
10.45 FST: Open Mind – tien valinta
11.00 Tv-uutiset
11.05 Tutkittu juttu: Pelin lumo

11.35 Uutisikkuna
12.30 Häng med till Stockholm
12.45 Kolme kaveria
13.00 Tv-uutiset
13.05 Prisma studio
13.35 Sunnuntaivekkari
14.10 Katsojan runo
14.15 A-plus
14.35 Atlas
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.50 Arjen huimapäät: Masto- ja antenniasentaja
16.00 Basaari
16.30 Sukupuu
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Globaali ympäristöhistoria
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Kamomilla-noita
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Pisara
18.40 Pirjo, Pirjo ja Mato
19.15 Naurun paikka: Hukkaputki
19.45 SF-studio
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-piste
21.30 Puhtaana käteen
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 FST: Kvällsnytt
23.20 Sinun tähtesi: Youkali Hotel
00.05 Euronews

00.15 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Tellus-tietovisa
12.25 Tänään otsikoissa
13.20 Silminnäkijä: Ulkoistettu kidutus
13.50 Euroopan vuoksi: Barcelonan värit
14.20 Jumppa: Selän hyvinvointi
14.50 Elämäni eläimet
15.20 Uskomaton elefantti
16.51 Nooan arkki: Kurki
16.55 Pikkukarhun tarinoita
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kamera kiertää
18.35 FST: OBS
19.00 Oudot otukset
19.30 Puskuri
20.00 Pressiklubi
20.30 Makujen matkassa: Malja Italialle
21.00 Satuhäät – suomalaisia rakkaustarinoita
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki: Rikollinen mieli
22.45 Eurodekkari: Komisario Montalbano

00.25 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Tunteita ja tuoksuja

10.15 Ostoskanava
12.25 Hokipeli
13.15 STOP
14.00 Rap-stara
14.35 Paljon pelissä
15.35 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
16.00 Oikeus ja kohtuus
16.50 Ruokala
17.05 Sähkeuutiset

17.10 Paljon pelissä tänään
17.25 Formula 1: vapaat harjoitukset
17.55 Pajatso MM 2005
18.45 Viihdeuutiset
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Mallikoulu 2005
21.00 Ruben & Joonas
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 EVVK
23.00 Sinulle on postia
01.10 Reba

01.35 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Disney esittää: Timon ja Pumba
07.25 Disney esittää: Pieni merenneito
07.50 Koalaveljekset
08.00 Buusteri

08.30 Soittis
09.30 Ostosruutu
10.45 4deitti
13.05 Soittis
14.05 Ostosruutu
15.15 Felicity
16.05 Buusteri
16.40 Päivien viemää
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Vaimoni on noita
18.00 Nanny
18.30 Teinitytön kasvatusopas
19.00 Unelmien poikamies
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.15 Yllytyshullut
21.03 Keno
21.05 Piinaavat hetket
23.05 Myöhäisuutiset
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.20 Kuolemaa paossa

01.15 Ostosruutu
01.45 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
10.15 X-tra
10.35 Avaruuskansiot
10.45 Open Mind – tien valinta

11.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 X-tra
17.35 Avaruuskansiot
17.45 BUU-klubben: Kamomilla-noita
18.15 TV-nytt
18.35 OBS
19.00 Falkenswärdin mööpelit
19.30 Kirjava joukko
19.55 Marian näpsät niksit
20.00 TV-nytt
20.20 Jools Holland show
21.30 Puhtaana käteen
23.15 Kvällsnytt

23.20 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.15 E! Entertainment: Kauneuden kulisseissa
10.40 E! Entertainment: Sydänten Hollywood
11.05 Taka-ajatuksia
11.30 Farmarit

11.55 Peliputki: Parantola
13.00 Peliputki: Lumisota
14.30 Pupu
16.15 Late Night with Conan O’Brien
17.00 E! Entertainment: 101 vaikuttavinta muodonmuutosta
18.00 E! Entertainment: Kuuluisat mokat
19.00 Frendit
19.30 Will & Grace
20.00 Farmarit
20.35 Hollywood Stars
21.00 Mallikoulu 2005: Kulisseissa
21.30 Alta lipan
22.00 Rautakauppa
22.30 Yöperho
23.05 Late Night with Conan O’Brien
23.50 RAW
00.40 Taxi
01.05 Sextaasi

01.30 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ostoskanava
10.30 Ravi-tv: Lahden ravit
11.00 Urheilukanavan viikonlopun esittely
11.05 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset
11.20 Urheilukanavan viikonlopun esittely
11.25 Jääkiekon Mestiksen huippuhetket
11.30 Veikkauskanava

12.30 Urheilun iltapäivä (chat)
13.30 Jääkiekon Mestiksen huippuhetket
13.35 Urheilukanavan viikonlopun esittely
13.40 Salibandyliigan huippuhetket

13.45 Urheilun iltapäivä (chat)
14.45 Olympiamitalistit: hiihtäjä Arto Tiainen
14.50 Urheilukanavan viikonlopun esittely
14.55 Jääkiekon Mestiksen huippuhetket

15.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.00 Veikkauskanava
17.00 Urheilun iltapäivä (chat)
17.15 eQ Sijoittajastudio
17.30 Pelistudio (suora)
18.00 Salibandyliiga: 4. välierä, ennakkotunnelmat (suora)
18.25 Salibandyliiga: 4. välierä (suora)
19.55 Urheilu-uutiset
20.00 Salibandyliiga: 4. välierä (suora)
21.00 Golfin naisten Euroopan kiertue: Thaimaa
21.50 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset (suora)
22.05 Ravi-tv: Kuopion ravit
22.35 Golf: European Tour, The Estoril Open de Portugal
23.30 Purjehdus: Seamaster Sailing

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-plus
10.30 Atlas
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Prisma studio
17.40 A-plus
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Hardtalk
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 Hardtalk
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 A-piste
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.00 Tuu juttuun
16.00 YLE Foorumi: Multimediaa
17.30 YLE Foorumi: Luentotaltiointeja
18.00 Tiededokumentti: Talidomidi – tragedia
19.00 Historia: Pontius Pilatus – Jeesuksen tuomitsija
19.50 Jazz1
19.55 Kulttuuriuutiset
20.00 Marimekko – kahden naisen kauppa
20.26 Jazz1
20.30 Taidetta koteihin
21.00 Ateljee: Kieli ei valehtele
22.20 Rockin klassikkolevyt: Fleetwood Mac
23.20 Hassu kesä

00.30 Teematieto

MTV3+

06.30 Astronautti
10.30 Formula 1: Inside Grand Prix (u) (m)
10.55 Formula 1: vapaat harjoitukset (m)

12.05 Ei lähetystä
12.20 Lumilautailumakasiini
12.50 Lumilautailumakasiini

13.20 Ei lähetystä
13.55 Formula 1: vapaat harjoitukset (m)
15.05 Ei lähetystä
15.40 Formula 1: vapaat harjoitukset (u) (m)
18.00 Ei lähetystä
18.15 SM-liiga Hockey Night+: Jokerit-HPK (m)
21.00 Ei lähetystä
22.45 SM-liiga Hockey Night+ (m)
23.00 Ei lähetystä
23.30 Katapultti

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: Mini Draivi
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: SmashBalls
10.45 4deitti
14.00 Mobiilipeli: King of the Hill
15.00 Mobiilipeli: Mini Draivi
17.00 Mobiilipeli: Blockate
18.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: Blockate
21.00 Mobiilipeli: SmashBalls
22.00 Mobiilipeli: Mini Draivi
01.40 4deitti


© Nostalgia-TV Productions