Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Vain yksi elämä
10.10 Koulu-tv: Uutisjuttu
10.25 Koulu-tv: Laululeikit

10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Etälukio Eurooppalainen ihminen
12.00 Etälukio: Käytännön fysiikka
12.30 Koulu-tv: Uutisjuttu

12.45 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Ulkolinja: Kuninkaan varjo
14.00 A-talk
14.45 Kotipuutarhurin pihapiiri
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.50 Ihmeelliset eläimet
16.00 Vierivät kivet
16.30 Eduskunnan kyselytunti
17.30 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Paikan kertomaa: Pelastusarmeijan temppeli
18.45 Atlas
19.15 Kuningaskuluttaja
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 A-plus
21.30 Kulttuuriuutiset
21.40 Kosmos: Jeesuksen paikalla
22.00 Kirja A & Ö
22.25 Kulttuuridokumentti: onni ja lisänumero
23.15 Tv-uutiset
23.25 FST: Kvällsnytt
23.30 Euronews

23.40 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Muistatko missä? tv-peli
06.30 Mikämikä-tvpeli
10.00 Muistatko missä? tv-peli
13.55 Tänään otsikoissa
14.55 Riskiryhmä
15.20 Suomi puhuu
16.00 Haloo!
16.01 Koulu-tv: Uutisjuttu
16.15 Käännekohdassa: Celine ja Cecile kiertueella
16.30 Suuri kupla
16.55 Anniina Ballerina
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kotimaan kasvot
18.35 Kodin kääntöpiiri
19.05 Umpimähkä
19.35 Kettu
20.30 Se on siinä
21.00 Leikin varjolla – ellet tunne, älyä!
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Poliisi-tv
22.35 Silminnäkijä: Putkat suoriksi
23.05 Hädän hetkellä

23.50 Muistatko missä? tv-peli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu

09.30 Ostoskanava
12.00 MAALI!
13.55 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
14.20 Veljemme on nero

14.45 Ring-a-Ling
15.45 Tunteiden verkko
16.35 Ruokala
16.50 Sähkeuutiset
16.55 Hollyoaks

17.25 Ring-a-Ling
17.35 Bonus
18.00 Kauniit ja rohkeat
18.25 Emmerdale
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Kahdeksan Uutiset
20.05 Kokkisota
20.45 T.i.l.a. Extra
21.00 Teho-osasto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 SM-liiga Hockey Night
22.50 South Park
23.20 Jättiläisnaisen hyökkäys

00.35 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Siipiliiga
07.25 Tweenies
07.45 Paavo Pesusieni
08.10 Buusteri
08.35 Päivien viemää

09.20 Ostosruutu
10.35 4deitti
13.45 Ostosruutu
14.55 Hermopeli
15.40 Buusteri
16.10 Saint-Tropez
17.10 Päivien viemää
17.55 Nelosen hiihtosää
18.00 Helvetin naapurit
18.30 Hulluna sinuun
19.00 Paratiisihotelli
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Viikonlopun sää
20.28 Keno
20.30 Krisse
21.00 Hyppönen Enbuske Experience
22.00 Pelkokerroin
23.00 Myöhäisuutiset
23.05 IS Urheilu-uutiset
23.15 Nelosen hiihtosää
23.20 Törkytorstai: Irvipuhelut
23.50 Törkytorstai: Jerry Springer Show
00.35 Play

01.05 Ostosruutu
01.35 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.35 Artur
19.00 Pohjoismainen videolista
19.30 Solarplexus
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Jalokivien metsästys
21.10 Cosmomind 2
21.40 Biisibongarit

22.25 Textnytt
23.25 Kvällsnytt
23.30 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Aamunavaus
08.30 Rela
10.15 Late Night with Conan O’Brien
11.00 Beverly Hills, 90210
11.45 Taka-ajatuksia

12.15 Peliputki: Polttopallo
13.30 Peliputki: Jalkapallo
15.00 Peliputki: Kingi
16.15 Captain Scarlet
16.40 Ammattilaiset
17.30 Asvalttiviidakko
18.00 Muodin luojat
18.30 Date plate
19.00 Reba
19.30 Hullu maailma
20.00 Noriko Show
20.30 Frendit
21.00 Kohtalon Kirja
22.30 Näin tehtiin Kohtalon Kirja
23.10 Sessions
23.25 Late Night with Conan O’Brien
00.10 Asvalttiviidakko
00.40 Harsh Realm

01.25 Rela
03.00 Peliputki: Fusion X

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 UrheiluChat
17.00 Pelistudio (suora)
17.40 SM-liiga Hockey Night Highlight (u/MTV3+)
17.55 Pelistudio (suora)
18.00 Maalikamera – Urheilukanavan viikonlopun esittely
18.05 Golf: European Tour 2004, Algarve Open de Portugal
20.55 Maalikamera – Urheilukanavan viikonlopun esittely
21.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.05 Olympiamitalistit: Soudun perämiehetön nelonen Helsinki-52
21.10 Miljoona Kelkka
21.40 Ravi-tv: Lahden ravit
22.10 Moottoriurheilu: HWR-ralliohjelma

22.40 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.20 Uutispäivä
10.00 Tv-uutiset
10.10 A-talk
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Press Review

12.15 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
16.30 Eduskunnan kyselytunti
17.30 HARDtalk
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Sää
18.30 MOT: Rakas huijari
19.00 Tv-uutiset
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 HARDtalk
21.40 SVT uutiset
21.50 Pohjois-Suomen uutiset
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Tv-Oddasat
23.35 A-plus
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
13.00 Kouluportti
13.15 Koulu-tv: Lapsuuden sadat kuvat
13.35 Miten kuninkaallinen purppura syntyy

13.50 Teematieto
15.00 Kouluportti
15.15 Koulu-tv: Lapsuuden sadat kuvat
15.35 Miten kuninkaallinen purppura syntyy

15.50 Teematieto
16.00 Etälukio Eurooppalainen ihminen
16.25 Jazz1
16.30 Opinportti: Työelämän taidot
16.55 Jazz1
17.00 Avoin foorumi: Mediakasvatuksesta
17.30 Avoin foorumi: Oikeus turvallisuuteen
18.00 Kotipuutarhurin pihapiiri
18.15 Talousoikeus
18.45 Kansalaisen ABC: Media ja me
19.00 Cosmomind
19.30 Kirjallisuuden klassikoita
20.00 Sveitsiä etsimässä
20.30 Prisma Studio
21.00 Prisma: Viimeinen lento
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Kino Into: Siivot ja syntiset
23.45 Läskinvartijat

00.15 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
12.00 Huomenta Suomi
14.00 Ei lähetystä
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Ei lähetystä
20.00 Inside Grand Prix (m)
20.30 Ei lähetystä
22.30 Talousuutiset
22.40 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions