Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Matlock
10.05 Tv-uutiset
10.10 Koulu-tv: Siiveniskuja
10.40 Eskari-tv: Hoksaamo
11.00 Tv-uutiset
11.05 Eurovision 10. Nuoret tanssijat 2003
12.35 Kids English Zone: Activities
13.00 Tv-uutiset
13.05 Lauantaivekkari
14.00 Ykkösdokumentti: Idänkaupan kääntöpuoli
14.55 Matkalla
15.00 Tv-uutiset
15.05 A-studio
15.30 Sohva
15.40 S Club 7
16.05 Nuorin runo
16.20 Sunnuntaivekkari
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Vierivät kivet
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Tohtori Becker
19.00 Prisma: Evoluution ihme
20.00 Tosi tarina: Tromsössä on aikaa
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 FST: OBS
21.30 FST: Seportaasi: Frysarn
22.00 FST: Murhakomissio
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 FST: Kvällsnytt
23.20 FST: Peter Gunn
23.45 Euronews

23.55 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-tvpeli
11.50 YLE Teema: Tiedefoorumi
12.20 YLE Teema: Puhutaan tieteestä

12.50 Säkkijärven polkka
14.05 Tänään otsikoissa
15.05 Suuri kupla
15.30 : Käsintehtyjä tapetteja
15.35 Näin rakennetaan puumaja
16.05 Lentävät lääkärit
16.55 Muumilaakson tarinoita
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Hämeen uutiset
17.50 Keski-Suomen uutiset
17.50 Lounais-Suomen uutiset
17.50 Pohjois-Suomen uutiset
17.50 Uudenmaan uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 Akuutti
19.05 Matkapassi: Burgundin herkut
19.55 Olen. Ajattelenko?
20.00 Saastamoisen poika
20.25 Istuttamisen ilosta
20.30 Elämäni eläimet
21.00 Ajankohtainen kakkonen
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.10 Inhimillinen tekijä
23.00 Euroopan Vuoksi: Tallinnan punkkarit
23.30 Persona Non Grata

00.30 Mikämikä-tvpeli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

05.45 Ostoskanava
06.00 Huomenta Suomi
08.35 Ihana Aamu
09.30 Tunteita ja tuoksuja
10.15 Kauniit ja rohkeat
10.40 Joka kodin asuntomarkkinat
11.05 T.i.l.a.

11.30 Ostoskanava: Kauppakatu
12.00 Ostoskanava
13.50 Formula Racing – mobiilipeli
14.05 Marsupilami
14.35 Eläinten pelastuspartio
15.00 Pilanpäiten
15.10 Rooman seriffi
16.00 Dharma & Greg
16.30 Hollyoaks
17.00 Viiden Uutiset
17.05 Lööpin takana
17.25 Kauniit ja rohkeat
17.50 Emmerdale
18.15 SM-liiga Hockey Night: Playoffs
19.05 Seitsemän Uutiset (1. erätauolla)
19.20 SM-liiga Hockey Night: Playoffs
19.55 Kauppalehden Talousuutiset (2. erätauolla)
20.05 Päivän sää (2. erätauolla)
20.10 SM-liiga Hockey Night: Playoffs
20.55 Mullan alla
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 SM-liiga Hockey Night
22.35 Aina mielessä
23.15 Salaiset kansiot

00.20 Ostoskanava
00.35 Pulssi
03.30 –MTV3 Deitti

Nelonen

04.00 Ei lähetystä
07.00 Jackie Chan seikkailee
07.25 Puuha-Pete
07.35 Tuomas-veturi
07.40 Alvin ja pikku oravat
08.05 Sairaalaelämää
09.00 Giljotiini
09.30 Buusteri

10.00 Ostosruutu
11.15 Ei lähetystä
13.40 Ostosruutu
14.50 Valehtelun tiede
15.50 As If
16.20 Buusteri
16.50 Passions
17.35 Viiden juttu
18.30 Oh Baby!
19.00 Giljotiini
19.30 Tahdotko?
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Maailman sää ja Keno
20.30 Rikosraportti
21.00 Sopranos
22.00 4D: Maailman hauskin vitsi
23.05 Myöhäisuutiset
23.10 Urheilu-uutiset
23.15 Velvet Goldmine

01.35 Ostosruutu
02.05 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.35 360 grader
19.00 Joystick
19.15 Omaa luokkaansa
19.30 Kuningaskuluttaja
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Strömsö
21.00 OBS
21.30 Seportaasi: Frysarn
22.00 Murhakomissio
23.00 48 x Bach
23.15 Kvällsnytt
23.20 Peter Gunn

23.45 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.30 Late Night with Conan O’Brien
12.15 SubSuosikki: Beverly Hills, 90210
13.00 Taka-ajatuksia
13.25 Piloillaan

13.50 Peliputki: Astronautti
15.30 Peliputki: Putti
17.05 Dragon Ball Z
17.30 Sessions
18.00 SubSuosikki: Beavis ja Butt-head
18.25 Samurai Jack
18.50 Robot Wars
19.40 Kameleontti
20.30 Dharma & Greg
21.00 Tähtiportti
21.45 Pilanpäiten
22.00 Vetelehtijät
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.35 Sessions
00.05 RAW (K)
00.55 Dragon Ball Z

01.20 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 ChatSähkeet
11.05 Urheiluchat
17.00 Pelistudio
18.00 Tennistä: Masters Series 2003
19.00 Urheilun maailma
19.55 Illan ottelu: Elitserien
20.40 Olympiamakasiini
20.50 Illan ottelu: Elitserien
21.30 Futbol Mundial
21.40 Illan ottelu: Elitserien
22.15 Ravi-tv
22.45 ”Ysin Tee” (2. u)
23.15 Golfmakasiini

23.45 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.20 Uutispäivä
10.05 Tv-uutiset
10.10 A-studio
10.30 Maailmannäyttämöllä
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews venäjäksi
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.08 Press Review

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset

14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews venäjäksi
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.15 Tänään otsikoissa
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 It-uutiset
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Sää
18.30 Lounais-Suomen uutiset
18.40 Keski-Suomen uutiset
18.50 Pohjois-Suomen uutiset
19.00 Tv-uutiset
19.05 It-uutiset
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 SVT uutiset
19.30 360 grader
20.00 Tv-uutiset
20.05 It-uutiset
20.10 Uudenmaan uutiset
20.20 Hämeen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Ajankohtainen kakkonen
21.50 It-uutiset
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.25 Uutispäivä
23.00 Tv-uutiset
23.10 It-uutiset
23.15 Tv-oddasat
23.30 OBS
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Working English
16.30 Cosmomind: menopaluu maailmalle
17.00 Avoin foorumi: Lapset ja sairas yhteiskunta
18.00 Aus gutem Haus
18.50 Pique-nique 2 feuilleton
19.00 Fast Track English 3
19.30 Cosmomind: menopaluu maailmalle
20.00 Tekijänoikeus rikokseen: rni Thorarinson
20.30 Takakansi
20.40 Kaksi käyntiä Kiasmassa
21.00 Historia: Eiffel-tornin tarinat
21.50 Tanssia kameralle
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Vaimoja ja tyttäriä
22.55 TV-arkisto: Hardwickin mestarikurssi
23.35 Suomalaista elämää

23.45 Teematieto

MoonTV

06.00 Aivoradio
09.00 Uusintoja
17.00 Taisto
18.00 Pelit: Pc-Peliluola
18.30 Musiikki: Crasher
18.45 Musiikki: Purkissa
19.30 Sport: Aleksi Litovaara Snowboarding
20.00 Lifestyle: Barbeque u
20.30 Lifestyle: Dresscode- klassikot
21.00 Laughs: Extreme duudsonit
21.15 Aivoradio
21.30 Entertainment News
22.00 Lifestyle: Videoraati
22.45 Lifestyle: Erna Papa Show
23.00 Late: Colin’s Sleazy Friends
23.30 Alternative: 667 Sekuntia
00.15 Erotiikka: Adult Television Entertainment
01.15 Uusintoja

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions