Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2002

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Jumalan pääkaupungit
09.00 Tv-uutiset
09.10 Laakson kuningas
10.00 Tv-uutiset
10.05 Antiikkia, antiikkia
10.35 Huvitav maa ja rahvas
11.00 Fotspår i Gamla Stan
11.30 Kirjosiepot pesimäpuuhissa
12.00 My Fair Lady
14.45 Onnellinen pessimisti
15.00 Pohjolan kuningashuoneet
16.00 Sohva
16.05 Sankarimme Kale
16.30 Sankarit
17.00 Tv-uutiset
17.05 Neiti Harju
17.15 Basaari
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Sagor och berättelser: Giotto
18.05 FST: Purjehduskoulu
18.15 FST: Tv-nytt
18.25 FST: Isän kalarokki
18.35 Opinportti
19.05 Haastattelijana Mirja Pyykkö
20.00 MOT
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
20.50 Kotikatsomo: Yhteinen huone
21.35 Tervo & Päivärinta
22.30 Ballet Trockadero – Miehet tanssivat
23.20 Ylen Avoin: Iän myötä
23.50 Ylen avoin: Ympäristö ja terveys
00.20 Etälukioyö: Filosofia

01.50 Uutisikkuna

YLE TV2

05.55 Uutisikkuna
09.00 YLE Lapset: Pääsiäinen
10.00 Evakosta esipaimeneksi
10.45 Pisara
10.50 YLE Teeman ohjelmistoa
11.50 Lentävä hollantilainen
14.10 Punainen lanka
14.55 Kanahistoria
15.50 Lentopalloa
16.55 Maikki ja pelottava Pontso
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Katso ihmistä
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen kevätsää
18.15 Kotimaa.Nyt
18.35 FST: Liikkeellä luonnossa
19.05 FST: Yöjuna
19.30 FST: Alaston kokki
20.00 FST: TV-nytt
20.10 FST: Barcarola
20.20 FST: Randström & Co
21.00 FST: Merioratorio
22.00 FST: gogo
22.30 FST: Jumalan muotokuva

23.45 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
07.50 Ostoskanava
08.05 Satukirjan aarteita
09.00 Maa aikojen alussa 4
10.15 Tunteita ja tuoksuja
11.00 Formula 1: Grand Prix
13.05 Urheilukanavan ikkuna
14.00 Joonas Hytönen Show
14.50 Twipsy
15.15 Nipa Normaali
15.45 Kukkulan kuningas
16.10 Kreisi kynäniekka
16.35 Simpsonit
17.00 Viiden uutiset
17.05 E.T. – 20-vuotisjuhlaohjelma
17.30 Sinitaivas – Tähdet meren yllä
17.40 Kauniit ja rohkeat
18.05 Kauniit ja rohkeat
18.30 Emmerdale
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Päivän sää
19.15 Tauno Pihlava, lähetysmailta pääjohtajaksi
19.30 Salatut elämät
20.00 Säädyllinen murhenäytelmä
20.45 MTV3 Menu
21.00 Yhdeksän uutiset
21.10 Tulosruutu
21.15 Ansa viritetty
23.25 Haasteena murha

00.15 Ostoskanava
01.20 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Ostosruutu
07.00 Godzilla
07.25 Calimero
07.50 Puuha-Pete
08.00 Voitto kotiin!
08.30 Sairaalaelämää
09.30 Volvo Ocean Race
10.00 Tuhkimo
11.30 Britneyn kanssa Cannesissa
11.45 Britney Spears Live Concert in Las Vegas
12.55 Viisi uskontoa: Hautajaiset
13.50 Hatari!
16.25 Yllytyshullut – kulissien takana
16.35 Clueless
17.05 Passions
18.00 Perhe on pahin
18.30 Voitto kotiin!
19.00 Aarteenmetsästäjä
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 TosiTV
20.30 70s Show
21.00 Isänmaan toivot
21.30 Sam’s Game
22.00 Siskoni on noita
22.55 Myöhäisuutiset
23.00 Urheilu-uutiset
23.05 Kylmä rinki (K)

00.05 Ostosruutu
00.35 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 Sagor och berättelser: Giotto
18.05 Purjehduskoulu
18.15 TV-nytt
18.25 Isän kalarokki
18.35 Liikkeellä luonnossa
19.05 Yöjuna
19.30 Alaston kokki
20.00 TV-nytt
20.10 Barcarola
20.20 Randström & Co
21.00 Merioratorio
22.00 gogo
22.30 Dokumentti: Jumalan muotokuva

23.45 Textnytt

Subtv

05.00 Sub Mobile Games
07.00 Taikasoturit
07.25 Late Night with Conan O’Brien

08.10 Sub chat
13.00 Sub Mobile Games
16.50 Taikasoturit
17.15 Sessions
17.30 Kolkyt ja risat
18.20 Joogi
18.35 Ihmemies MacGyver
19.30 Subido
20.00 Frendit
20.25 Sportsworx
20.55 Sessions
21.10 Beverly Hills, 90210
22.00 Buffy, vampyyrintappaja
22.50 Saturday Night Live
23.35 Räsypokka
23.55 Arts & Minds

00.20 Chat Show!
02.20 Sub chat

Urheilukanava

13.00 UrheiluChat
17.00 Urheilusähkeet
17.05 Urheilustudio
17.35 Urheilusähkeet
17.40 Urheilustudio
18.00 Illan ottelu: Ennakkotunnelmat.
18.20 Lentopalloliiga
20.45 Salibandyn highlights
21.00 V4 Ravit ja Päivän Duo
21.30 Urheilu-uutiset
22.00 Mika ”The Ice Man” Immonen – biljardin maailmanmestari
22.30 Kooste: Lentopalloliiga

23.25 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.05 Press Review

12.11 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Tv-uutiset
14.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.15 The Late Show with David Letterman
18.00 Tv-uutiset
18.15 Viittomakieliset uutiset

18.20 Uutisikkuna
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.50 Uutisikkuna
21.15 The Late Show with David Letterman
22.00 Uutisikkuna
22.45 Kakkosen kevätsää
22.50 Uutisikkuna
23.15 Kulttuuriuutiset
00.00 Euronews

00.07 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Fokus: Työn uudet muodot
16.30 Puutarhan salatut elämät
16.50 Suomen villieläimet
17.00 Carita pintada
17.45 Suomen villieläimet
18.00 Tiedefoorumi: Ihminen ja säteily
19.00 Das ist Deutschland
19.15 Nous vous présentons …
19.30 Fast Track English 3
20.00 TV-Arkisto: Pääsiäisjuhla Kreetalla
21.00 Prisma Studio
21.30 Tutkittu juttu: Muumiot kryptasta
22.00 Verkkoyhteys
22.25 Kolmas ulottuvuus

23.10 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
15.00 Crasher
15.30 MoonTV-spesiaalit
16.00 Lapin Kulta Afterski
16.30 PC-luola
17.00 Player
17.30 Top 6 -musiikkivideot/Taisto
18.00 Ugrit
18.30 Purkka
19.15 Kasari
19.45 MoonTV-spesiaalit
20.15 Damage
20.30 Movie File
21.00 Musta pippuri
21.30 Never Trust a Hippie
22.30 Word
23.15 Pornostara
23.45 Lapin Kulta Afterski
00.15 Nousu
00.45 Uusintoja

ATV

04.00 Viikonlopun tiutiloinnit jatkuu
18.30 Luupin vaihto; Ajankohtaisaiheita, Mediaviikko – Neljännen valtiomahdin toiminta, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: Sharon

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions