Nostalgia-TV
TV-päivä 1.4.2001

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset YLE24
08.10 Avara luonto: Villit serkkumme
09.00 Tv-uutiset YLE24
09.05 Sunnuntaivekkari
09.45 Taito-tv: Esiinnytään
10.00 Tv-uutiset YLE24
10.05 Siamin tytöt
10.35 Iines
11.00 Tv-uutiset YLE24
11.05 Ylen avoin yliopisto: Ympäristöajattelua
11.35 Ylen avoin yliopisto: Kasvava aikuinen
12.05 Mato ja Natasha
12.30 Inside the British Isles: Mussel Farmers in Bantry
13.00 Viulutaiteen mestareita
14.00 Pajatso
14.10 Hirsipuunkatu 135
15.50 Tuhat vuotta, sata kirjaa
16.00 Renessanssin aika
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Solarplexus
17.45 FST: Magneetti
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Sohvanvaltaajat
19.15 Kiltin tytön täytyy
20.05 Kaken pesula
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Ykkösdokumentti: Meidän Heikki
22.15 A-studion Atlas
22.45 Viimeinen asema (K)
00.15 Euronews

00.25 Uutisikkuna

YLE TV2

07.55 Virityskuva
08.00 FST: Anatole
08.30 Veturi
08.35 Simon Taikateltta
08.50 Arttu Aavikko
09.05 Nooan saari
09.35 Teletapit
10.00 Jumalanpalvelus: Musiikkijumalanpalvelus Seinäjoen Helluntaikirkossa
11.00 Kuuskyt ja risat
11.30 Se on siinä
12.00 Elämäni eläimet
12.30 Punainen lanka
13.15 Vanavedessä
13.45 Stefanie
14.30 Enkelin kosketus
15.15 Jääpallon MM-kilpailut
17.40 Ympäristöuutiset
18.00 Tv-uutiset
18.10 Ruutulippu
18.35 Kakkosen kevätsää
18.40 Ahaa!Studio
19.10 Huvin vuoksi
19.55 Katkonen – Silmäys tuleviin ohjelmiin
20.00 Kova laki
20.45 Varustamo
21.30 Elämän suola
22.10 Urheilu-uutiset
22.15 Hädän hetkellä
23.00 Terveisiä perheestä
23.30 Äärirajoilla
00.15 Ruutulippu

00.40 Ei lähetystä

MTV3

06.00 GSM Yöshow: Juonnettu Chat
06.40 Ostoskanava
08.10 MTV-Akatemia
09.00 Tikun ja Takun pelastuspartio
09.25 Nakke Nakuttaja
09.50 Huomenta Suomi
11.20 Saldo – Kodin rahat
11.45 Joka kodin asuntomarkkinat
12.35 Fashion TV
13.00 Beverly Hills, 90210
13.50 Frendit
14.20 Simpsonit
14.45 Kippari-Kalle
14.55 Jyrki Countdown
15.25 Formula 1: warm up
16.00 SM-liiga Hockey Night: Playoffs
18.35 Sunnuntairaportti
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.25 Formula 1: GP
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 Tulosruutu
22.40 Payback (K)

00.10 Ostoskanava
01.40 GSM Yöshow: Juonnettu Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
09.00 Ostosruutu
10.30 Sunnuntain matkaopas
11.30 60 minuuttia
12.35 Stiller
13.30 TosiTV
14.00 Ren & Stimpy
14.15 Caroline
14.40 Hollywood eXpress
15.10 Pepsi Chart
15.40 Clueless – Huolettomat
16.05 Pala omenaa
17.00 Dawson’s Creek
18.00 Kuuden uutiset
18.05 Poliisikoira Rex
19.05 Haluatko miljonääriksi?
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 Yllytyshullut
21.00 Rakkauden arpa
23.00 Myöhäisuutiset
23.05 Urheilu-uutiset
23.10 Silkkiä ja luoteja
00.05 Villiä menoa

01.05 Ostosruutu
02.05 Ei lähetystä

TVTV!

06.00 Pelichat
12.00 Jyrki+
14.00 Speak Easy (u)
14.55 Saturday Night Live (u)
15.50 Xena
16.35 Tilt!
17.00 Tosielämää Havaiji (u)
17.30 Paljastuksia (u)
18.00 Suositut
18.50 Joonas ja Puttonen (u)
19.00 Ilmainen lounas
19.30 Täydellistä elämää
20.00 Piloillaan
20.30 Dharma & Greg
21.00 Kolkyt ja risat
22.00 Sielun ruokaa
23.00 Arts & Minds (u)
23.30 Queer TV (u) (K)

00.00 Deittichat

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
10.00 Kun olit yössä
11.30 Boksi
11.45 Åbsurd
12.00 Hirvee Haloo
12.30 MoonTV -spesiaalit: Kontula SkateOut
13.00 Lataamo
13.30 Mustapippuri
14.00 REC
14.30 Movie File
15.00 Nousu
15.30 Videoraati
16.15 URL
16.30 Huviretki
17.00 Livevintissä Kotiteollisuus
17.15 Peliuutiset
17.30 Verstas
18.00 Play
18.30 Word!
19.15 Bubblegum
20.00 Never Trust A Hippie
21.00 Peliuutiset
21.15 Konsoliplaneetta
21.30 Musta Pippuri
22.00 Chilli Factor
22.30 Crasher (uusi ohjelma)
23.00 666 sekuntia
23.45 Sfäärijäbät
00.00 Kun olit yössä
01.30 Uusintoja

ATV

05.00 Viikonlopun vitaalinen, Beats and Styles, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: Molina osa 3


© Nostalgia-TV Productions