Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.2008

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Kiehtova maailma: Palin ja uusi Eurooppa
09.00 Tv-uutiset
09.05 Kirppis
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Presidentin kanslia
11.00 Tv-uutiset
11.05 Oh-hoh mikä päivä!
11.45 Tässä ja nyt
12.00 Basaari: Hyvässä hoidossa
12.30 Vielä virtaa
13.00 Tv-uutiset
13.05 Viittomakieliset uutiset
13.10 Ykkösdokumentti: Syrjinnän oppitunti
13.50 Ykkösdokumentti: Jatko-osa – Syrjinnän oppitunti
14.10 Ilona Rauhala
14.40 Serranon perhe
16.00 Holby Cityn sairaala
17.00 Tv-uutiset
17.10 Pisara
17.15 Kotikatu
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.10 Urheiluruutu
18.15 Lastenhoidon A ja Ö
18.45 Avara luonto: Norsuillakin on asiaa
19.40 Midsomerin murhat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Presidentin kanslia
21.30 6pack
22.00 Uutisvuoto
22.30 Herkän iän hetkiä
23.00 Omid Djalili Show
23.30 Murhan jäljet
00.20 Euronews

00.30 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Sanapeli
07.00 Tellus-tietovisa
07.45 PIKKU KAKKONEN
07.46 Poko
08.11 Huvitutti
08.31 Ystäväni Tiikeri & Nalle Puh
09.00 GALAXI
09.01 Elisa ja eläinystävät
09.28 Operaatio Hurrikaani
09.47 Snoukkaa!
10.00 Saariston lapset
10.30 Lehmän vuosi
11.20 Peliuutiset
11.55 Ampumahiihdon maailmancup
12.50 Salpausselän Kisat
16.35 V75-ravit
17.05 Salpausselän Kisat
18.50 Tv-uutiset
19.00 Urheiluruutu
19.05 Kakkosen kevätsää
19.10 Salpausselän Kisat
19.30 Maan mainiot
20.00 Eurovision 2008: Suomen Finaali
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Eurovision 2008: Suomen Finaali
22.20 Mustaa ja valkoista
00.00 Musiikki-tv: pakolliset kuviot

00.30 Sanapeli
02.00 OK – oikea kysymys tv-peli
03.00 Piilosana

MTV3

06.00 Se Oikea
07.45 Pokémon
08.10 Disneyn Tarzanin legenda
08.35 Prätkähiiret
09.00 Hirviöallergiaa
09.30 Eläinten puisto
09.50 Kids Top20
10.15 Mitä tänään syötäisiin ?
10.20 Lumilautailua: Frontside 3
10.50 Freestyle: Maailman Cup
11.15 MM-ralli: Meksiko
11.45 Tilt.tv
12.15 Salatut elämät
12.45 Salatut elämät
13.15 Salatut elämät
13.45 Alppihiihtoa: Maailman Cup
14.50 Alppihiihtoa: Maailman Cup
15.10 E.T. – The Extra-Terrestrial
17.25 Simpsonit
17.55 Viidakkoperhe
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Tupla tai kuitti
20.00 Huuma
21.00 Selviytyjät
22.00 Kymmenen Uutiset
22.10 Tulosruutu
22.20 Lotto, Lauantai-Jokeri ja Keno
22.25 Muumion paluu
00.50 Sokea oikeus

01.40 Voittopotti Late Night
02.40 Se Oikea

Nelonen

06.00 247avec.fi
07.10 Ostosruutu
09.00 Miehet valkoisissa
10.00 Urheiluaamu ja SM-liigaennakko
11.00 Start!
11.30 Navigare
12.00 Hiutale
12.30 Moottorikelkkailua: Kelkkakunkku 2008
13.00 Sporttipalat
13.30 Ota tai jätä
14.30 Unelmien poikamies
15.30 Perhe on pahin
16.00 Handu pumpulla
16.30 SM-liiga: Pelistudio
17.00 SM-liiga: Jokerit-Blues
19.30 Nelosen uutiset ja sää
19.40 IS Urheilu-uutiset
20.00 NCIS Rikostutkijat
21.00 Laivauutisia
23.15 Nelosen uutiset ja sää
23.25 IS Urheilu-uutiset
23.35 Veikkauksen pelit
23.40 Asema 62
00.40 Blade II

02.55 Ostosruutu
03.55 Taitopeli.com

YLE FST5

04.00 Textnytt
15.45 Puutarhassa
16.15 SUOLA
16.45 Obs.
17.15 Paikallis-tv
17.45 BUU-klubben: Plåstret
18.15 TV-nytt
18.25 Sportnytt
18.30 Matador
19.20 1000 km paikannimiä
19.30 Anteeksi, Birgitta! – Visailu kuudesluokkalaisille
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Aussikokki Uudessa-Seelannissa
20.50 Aikaa elokuvalle
21.20 Aurinkokuningas
22.45 Tuhat järveä ja yksi ankkalammikko

23.15 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
09.20 Drop 3
10.20 Brunssi
11.20 Juoruvisa
12.20 Otaku
13.20 Häät.fi
14.25 E! Entertainment: Tähtäimessä häät
15.15 E! Entertainment: Julkkiskotini
16.10 Mad TV
17.00 Ihmemies MacGyver
18.00 E!: Sweeney Todd – Fleet Streetin paholaisparturi
18.30 Pelastajat
19.00 American Idol
20.55 Subilla on asiaa
21.00 Syntiset sisaret
22.00 C.S.I. Miami
23.00 Ketonen & Myllyrinne
23.30 Tähtiportti
00.20 Salaiset kansiot
01.10 Smallville

02.00 Peliyö

Urheilukanava

08.00 Ravi-tv: Porin ravit
08.30 Ostosruutu
09.00 SLU – Hyvää Seuraa, vieraana Timo Laitinen
09.15 Golfin PGA Tour 2008: Mayakoba Classic at Riviera Maya

10.20 Ostosruutu
10.50 Sports Unlimited – osa 19
11.50 Jääkiekon Mestis: avoin ottelu
14.20 Keilailua: X-perience
15.20 Peetu Piiroinen, huippu-urheilu ja opiskelu
15.50 Offseason – jakso 13
16.25 Jalkapallon Bundesliiga LIVE: Schalke 04 – Bayern München
18.25 Esteratsastus: FEI:n maailmancup, Lontoo
19.30 Muodostelmaluistelua: SM-kisat
20.35 Urheilukanavan viikonlopun ohjelmiston esittely
20.40 Sveitsin jääkiekkoliiga LIVE: puolivälieräottelu
23.10 Profiilipelaaja
23.15 Veikkauksen Loton, Jokerin, Kenon ja Mitalipelin numerot
23.20 Ampumahiihdon maailmancup: naisten takaa-ajokilpailu

00.00 Ei lähetystä
02.50 Ratamoottoripyöräilyä LIVE: Superbike, Australia – kisa 1

YLE Teema

04.00 Teematieto
08.10 Opettaja.tv
09.00 Koulupalvelu
10.00 Kapusta Master 2
10.30 Läskinvartijat
11.00 Johtaja

11.30 Teematieto
12.20 Uusi Kino: Moskovalainen tyttö
12.26 Uusi Kino: Svjato
13.00 Kausikortti
14.35 Kolmas ulottuvuus: Pako todellisuudesta
15.27 Kirjamaa: Mikä ihmeen Espoo?
16.10 Jättiläismeduusa
17.05 Historia: Rasismi
18.00 Taiteen voima
18.50 Kootut askeleet: Sanna Kekäläinen
19.00 Tohtori Živago
19.48 Kymmenen suomalaista arkkitehtia
20.00 Maailmanmatkaajan 80 aarretta
21.00 Teemalauantai: Ennio Morricone
21.00 Ennio Morricone
21.53 Taistelu Algeriasta (K15)
23.50 Valtakunnan valittajat

00.20 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
08.40 Ostosruutu
10.40 Makumatkalla
11.05 Viinitila Afrikassa
11.30 Viinitilalliset maailman malliin
11.55 Äkkilähtö unelmamatkalle
12.20 JIM D: Maa ilmasta
13.20 Selviytymisopas
14.10 Pakko katsoa
14.40 Pakko katsoa
15.10 Rokkikoulu
16.00 Koukussa kalastukseen
16.30 Maistuva maailma
17.00 Purkamalla uutta
17.30 Pramea piha
18.00 Tuuma
18.30 Haaveiden koti
19.30 Kakkutehdas
20.00 Haamutiimi
21.00 JIM D: Keho aseena – Eskrima
22.00 Hälytysajossa
22.30 Täysillä tutkaan
23.00 Fifth Gear
23.30 Fifth Gear
00.00 Hurjat poliisivideot

00.55 Ostosruutu
01.55 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions