Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Elämä käsissä

10.05 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Pohjolan tulokkaat
10.25 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Koulu-tv: Jos olisit minä
12.00 Etälukio: Suomen historian käännekohtia

12.30 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Unohduksen tiellä
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
16.00 Vaalit 07: Tentissä Vasemmistoliitto
16.40 A-plus
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Tosi tarina: Päihdelääkäri
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Oppåner å hitådit
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.31 Priima
19.15 Kuningaskuluttaja
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Vaalit 07: Tentissä keskusta
21.50 Runoraati
22.40 K-reppu: Kipujen kirjoittaja
22.55 Tv-uutiset
23.05 Kulttuuriuutiset
23.10 FST: Kvällsnytt
23.15 Marvinin tyttäret
00.50 Euronews

01.00 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YleX Aamu
07.50 Hiihdon MM
09.10 YleX Aamu
10.00 Revolveri
11.00 Sudoku + Pelikukkaro
11.30 Koirankeksit
13.05 Suomi express
13.35 Se on siinä
14.05 Ampumahiihdon maailmancup
16.20 Keppostelijoiden koulu
16.25 Kenguruklinikka
16.55 Karhuset
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kamera kiertää
18.35 Hiihdon MM: Sapporo tänään
19.30 Kettu
20.30 Maria, Maria
21.00 Kestääkö kantti!
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Poliisi-tv
22.35 Silminnäkijä: Mafian verinen nousu
23.05 Hädän hetkellä
23.50 Musiikki-tv

00.35 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.15 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Hollyoaks

09.40 Voittopotin Ristikko
10.10 Emmerdale
10.40 Viihdeuutiset

10.50 Ostoskanava
12.45 Matkakassa
13.30 Nero
14.15 Rahaa vai rakkautta
14.40 Voittopotti
15.10 Ally McBeal
16.05 Ruokala

16.20 Voittopotti
16.50 Kauniit ja rohkeat
17.20 Emmerdale
17.50 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.00 Maku vie Italiaan
18.30 Köyhät ritarit
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Eduskuntavaalit 2007: Puheenjohtajatentit
19.30 Salatut elämät
20.00 Idols
21.30 Joonas
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Kauppalehden talousuutiset
22.30 Tulosruutu
22.40 Idols – äänestystuloksen julkistaminen
22.55 Natascha Kampusch – uskomaton tarina
23.55 Legenda punaisesta lohikäärmeestä
01.45 Viihdeuutiset

01.55 Ostoskanava
02.00 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Talk Deitti
07.00 Disney esittää: Kim Possible
07.25 Pellepoliisit
07.40 Noddy – Lelumaan Niksu
07.55 Alpo ja Turo
08.00 Perhe on pahin
08.30 Jeopardy

09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 Talk
13.00 Ostosruutu
14.10 Buusteri
14.40 Anastasia
15.35 Rahasampo
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Sarja
17.00 EVAn vaaliforum
18.30 Jeopardy
19.00 SOHO: Nigellan pidot
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
20.00 Krokotiilimies
21.00 Lost
22.00 Pelkokerroin
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.15 SM-liiga: Kaikki maalit
23.30 Keno ja Ässä-arpa
23.35 Törkytorstai: Duudsonien Lumipäälliköt
23.40 Törkytorstai: South Park
00.10 Törkytorstai: Kung Faux
00.40 Pop-ikoni: Mika & Dreamgirls-elokuva

01.10 Yöpeli
01.40 Ostosruutu
02.10 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 X3M: God morgon med A-laget
10.00 Textnytt
17.14 Kortnytt
17.15 Zon5: Voittajat
17.30 Zon5: Gianluca och bil nr 26
17.45 BUU-klubben: Oppåner å hitådit
18.15 TV-nytt
18.30 Zon5: Station T
19.00 Bettina S. – Muilla mailla
19.30 Pohjolan mies
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.25 Perhekronikka
21.25 Neon
21.55 Pokerimaa
22.50 Leonardo

23.10 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Kasper
07.25 Kattolaiset
07.35 Maantiekiitäjä

08.00 Subbari
09.00 Peliputki: Word Puzzle
09.35 Tuhkimotarina
10.25 Teräsmieheni

11.10 Rahalinko
12.10 E! Entertainment: Sexyimmät
12.55 E! Entertainment: Tähtien koulumuistot

13.20 Peliputki: Drop
14.05 Tilt.tv
14.30 Simpsonit
14.55 Simpsonit
15.20 Sisko ja sen sisko
15.45 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: Lapsitähtien kasvukivut
17.00 E! Entertainment: Spesiaalit
18.00 Tuhkimotarina
18.50 Viihdeuutiset
19.00 Mieheni on palkkionmetsästäjä
19.30 Miehen puolikkaat
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Will & Grace
21.30 Idols Extra
22.00 Entourage
22.30 Entourage
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.50 Seksigurut
00.30 Pahan tytär
01.15 Gavin Crawford Show

01.45 Peliputki: Beach soccer
02.45 Peliputki: Drop
03.45 Peliputki: Word Puzzle

Urheilukanava

09.00 V5-ravit, Vermo
10.50 Ampumahiihdon EM-kisat, naisten viesti
12.25 Viikonlopun esittely
12.30 Svoli-kuntojumppa
12.55 Hiihdon MM-mitalistit: Veli Saarinen
13.00 Golfin ANZ Ladies Masters
13.50 Squashliigaa
15.50 Superbike, Qatar. Supersport-luokka
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio ja Casino-arvan lisäarvonnan voittajat (suora)
17.10 Jalkapallostudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Lentopalloliigaa: OrPo-Pieksämäki, ennakkotunnelmat (suora)
18.25 Lentopalloliigaa: OrPo-Pieksämäki (suora)
20.30 Moottoriurheilun ilta
21.00 Kalle Mäkisen muistopainit
21.30 Lahden ravit
22.00 Golfin ACE Group Classic
22.55 Urheilukanavan viikonlopun esittely
23.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
23.05 TPS:n hallijalkapalloturnaus

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
10.00 Euronews
10.10 Vaalit 07: Tentissä Vasemmistoliitto
11.00 Tv-uutiset
11.05 A-plus
11.30 Euronews

11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Suomi express
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kuntotalkoot
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
21.55 Kuntotalkoot
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Vaalit 07: Tentissä keskusta
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat

23.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 Koulu-tv: Pohjolan tulokkaat
10.25 Teematieto
11.30 Koulu-tv: Jos olisit minä
11.45 Teematieto
16.00 Mediakompassin ilmiöt
16.15 Taito-tv: Käsityön kieli
16.30 Nael kummi
16.45 Magyar – unkaria matkailijoille
17.00 Cap des Pins
17.50 Mestarin siveltimestä
18.00 Etälukio: Solubiologia
18.30 Duuniblues
19.00 Aktivismi Euroopassa: Elämäni naisasianaisena
19.30 Seniorien kommuuni
20.00 Tiedetorstai
20.00 Lähikuvassa: Ilpo Vattulainen
20.30 Prisma Studio
21.00 Elämän pyörä
21.50 Kulttuuriuutiset
21.55 Prisma: Arvoitus geeneissämme
22.45 Riita
23.15 Voimaa, vauhtia, moottoreita

23.40 Teematieto

JIM

06.00 Taitopelit
09.00 Ostosruutu
10.00 Rahasampo
10.30 Taitopelit
13.00 Taitopeli: Finaali
14.00 Ostosruutu
15.00 Taitopeli: Finaali
16.00 Äkkilähtö unelmamatkalle
16.30 Vene valmiiksi
17.00 Rakenna kesäkeittiö
17.30 Tee-se-itse: Työkaluopas
18.00 Kalassa
18.30 Viikonlopun kokkailua
19.00 Tee-se-itse -mies
19.30 Keittiöremontti
20.00 Selviytymisopas
21.00 JIM D Historia: Pompeijin salaisuudet
22.00 Sleeper Cell (K15)
23.00 Penn & Teller
23.30 JIM D: Fiksut vekottimet

00.30 Ostosruutu
01.30 Taitopelit


© Nostalgia-TV Productions