Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla

10.05 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Avaruuskansiot
10.25 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.40 Tasavallan presidentin virkaanastujaiset
13.00 Tv-uutiset
13.05 Venäläisen keittiön klassikot
13.15 Es español
13.30 Sveitsiä etsimässä
14.10 K-rappu
15.00 Tv-uutiset
15.05 Synnin puumerkki
16.40 Ihmiskunnan aarteita
16.55 Kyllä onnistuu
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Kooste virkaanastujaisista
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Bärtil
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Pokka pitää
19.05 Ulkolinja: Sademetsän soturit
20.00 Historian huoneissa
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 A-talk
21.55 Ruusutarhuri
23.25 Tv-uutiset
23.35 Kulttuuriuutiset
23.40 FST: Kvällsnytt
23.45 Linda Green
00.15 Euronews

00.25 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Mikämikä-tvpeli + Pelikukkaro
06.30 YlekaX
10.00 Piilosana + Pelikukkaro
11.00 Sudoku + Pelikukkaro
13.10 Tänään otsikoissa
14.05 Tohtori Ben Casey
14.55 Ajankohtainen kakkonen
15.45 Mr Bean
16.00 Farmi
16.25 Tallijengi
16.55 Harri ja dinot
17.16 Karvakuonovideot: Kolmen koiran tandem
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kansakunnan lisämuisti: Pappa pelkäsi?
18.50 Hiki
19.15 Lista
20.00 Paavo ja Raili
20.30 Popklubi
21.00 Kukkia ja sidontaa (K15)
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Dokumenttiprojekti: Tohtori Kinsey
23.30 Yle Live: Brit Awards 2006

01.20 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu

09.30 Soittopeli
10.30 Ostoskanava
12.25 MTV3 Chat
13.10 Lumisota
13.40 Drop 3
14.10 Beethoven
14.35 Yhä vedossa

15.00 Boxi
15.30 Chicagon lääkärit
16.25 Ruokala

16.35 Soittopeli
17.00 Emmerdale
17.30 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 T.i.l.a.
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 45minuuttia
21.00 C.S.I.
21.55 Vikinglotto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Myytinmurtajat
23.35 Poliisipäällikkö Mannion
00.30 Viihdeuutiset

00.45 Ostoskanava
01.20 Se Oikea

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Trollz
07.25 Disney esittää: Aladdin
07.50 Puuha-Pete
08.00 Buusteri
08.30 Nanny

09.00 Ostosruutu
10.15 4deitti
13.30 Ostosruutu
14.40 Laivaromansseja
15.10 Starsky ja Hutch
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Huonosti käyttäytyvät miehet
19.00 Tylerin keittiössä
19.30 Inno
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Sillä silmällä
21.30 Vain yksi yö
23.45 Myöhäisuutiset ja sää
23.50 IS Urheilu-uutiset
00.00 Vikinglotto ja V5
00.05 Stephen King: Sairaala

01.05 Ostosruutu
01.35 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 Karl Sundlöv
17.25 Insectoscope: Hepokatti
17.30 Lisää Huulipunaa
17.45 BUU-klubben: Bärtil
18.15 TV-nytt
18.35 Bettina S
19.20 Herrojen herkut
19.30 Leonardo
20.00 TV-nytt
20.20 Suola
20.50 Niklaksen keittiössä
21.20 Spotlight
21.50 Lohtua ja kauneutta

23.15 Textnytt
23.40 Kvällsnytt
23.45 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.35 Famous
10.00 Ihmeiden aika

10.50 Rahalinko
11.50 Beverly Hills, 90210
12.35 E! Entertainment: Takaisin telkkariin
13.20 E! Entertainment: Lemmenliemessä

13.45 Peliputki: Drop
14.15 Peliputki: Noste
14.45 Peliputki: Love Calculator
15.30 Rahalinko
16.15 Alta lipan
16.45 Late Night with Conan O’Brien
17.30 E! Entertainment: Hyvältä näyttää
18.30 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
19.30 Simpsonit
20.00 Will & Grace
20.30 Kolmas kivi auringosta
21.00 Road Trip
22.40 Late Night with Conan O’Brien
23.30 Tilt.tv
23.55 Tremors
00.40 Playboy 50 vuotta

02.15 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Tampereen ravit
09.30 MiniRally
10.30 Derby-mobiilipeli
11.00 MiniRally
12.00 Urheilumania
13.00 Urheilun iltapäivä: Täällä Pasila ja SLU (suora)
13.30 Urheilun iltapäivä (chat)
15.55 Urheilusähkeet (suora)
16.00 Urheilun iltapäivä (chat)
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.10 Jääkiekkostudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Koripallon Challenge Cup. LrNMKY-Himik Odessa
18.25 Urheilusähkeet (suora)
18.30 Koripallon Challenge Cup. LrNMKY-Himik Odessa (suora)
19.45 V5-ravit, Vermo (suora)
20.55 Veikkauksen Kenon, Mitalipelin ja Vikingloton numerot
21.00 The Original Flying Finn: Rauno Aaltonen
21.30 MotorStars
22.00 Nissan Sports Adventure
22.30 Superbiken Supersport-luokan osakilpailu

23.30 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 Ajankohtainen kakkonen
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.40 Tasavallan Presidentin virkaanastujaiset
13.00 Tv-uutiset
13.05 Tasavallan Presidentin virkaanastujaiset

14.20 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Ajankohtainen kakkonen
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Tänään otsikoissa
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 Närbild
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 Koulu-tv: Avaruuskansiot
10.25 Teematieto
12.30 Koulu-tv: Afrikan lapset
12.45 Teematieto
13.00 Ohjelmakirjasto: Tehdään puusta
14.15 Teematieto
16.00 Taito-tv: Ideasta vaatteeksi
16.15 Mediakompassi
16.30 Historiantekijät
17.00 Tutkittu juttu: Matematiikan haasteet
17.30 Lääketiede: Nainen potilaana
18.00 Kielimatka Kiinaan
18.30 Etälukio: Opi yrittäjyyttä
19.00 Maailman kodit
19.30 Muistojeni Karjala
20.00 Matka suomalaiseen elokuvaan
20.30 Prisma Studio
21.00 Shakespearen askelissa
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Tv-arkisto: Luovaa käsityötä ja Fredrikan jälkeläiset
23.00 Ammattilainen
23.25 Ammattilaisen Opo-paketti

23.30 Teematieto

MTV3+

06.05 Drop 3
08.35 Astronautti 3
09.35 Drop 3
10.30 Katapultti 2
13.00 Astronautti 3
14.45 Drop 3
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Katapultti 2
19.30 Gillette World Cup 2006
20.05 Drop 3
22.05 Astronautti 3
00.00 Katapultti 2
01.30 Polttopallo

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
06.00 Mobiilipeli: King of the Hill
07.00 Mobiilipeli: Bubble King
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
16.00 Mobiilipeli: Hedelmäpeli
17.00 Mobiilipeli: King of the Hill
18.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: King of the Hill
21.30 UCL Classic -ottelu
23.30 Mobiilipeli: Blockate
02.00 Mobiilipeli: King of the Hill


© Nostalgia-TV Productions