Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Vain yksi elämä
10.10 Koulu-tv: Avaruusarkki

10.25 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 YLE Teema: Terveysfoorumi
11.35 FST: Pussel
11.50 FST: Natural Hazards
12.05 FST: What’s so good about Roald Dahl
12.30 Koulu-tv: Tää on seksii!

12.45 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Sunnuntaivekkari
13.45 Punctata
13.50 Maailmannäyttämöllä
14.20 Lauantaiseura
15.00 Tv-uutiset
15.05 Minä vakooja
16.00 A-piste
16.30 Kuningaskuluttaja
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Basaari
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Pussel
18.00 FST: Fribby: Hevoset
18.10 FST: Tate Modern: Abstrakti taide
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Uutisvuoto
19.10 Voimala
20.00 MOT
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.20 Kotikatsomo: Pelkovaara
22.05 Päivärinta
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Jokapäiväinen pastamme
23.45 Etälukion yönäytös

01.40 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Muistatko missä? tv-peli
06.30 Mikämikä-tvpeli
10.00 Muistatko missä? tv-peli
12.40 Tuhkakeskiviikon messu
13.40 Pisara
13.45 Tänään otsikoissa
14.45 Lee Evans
15.15 Zulu
16.00 Haloo!
16.01 Rakas videopäiväkirja
16.25 Hetkinen
16.55 Katto Kassinen
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kotimaan kasvot
18.35 FST: Lukuonni
19.05 FST: Tärningen
19.10 FST: Nigellan hivelevät herkut
19.35 FST: Artur
20.00 FST: TV-nytt
20.15 FST: Närbild
20.20 FST: Bettina S.
21.00 FST: Sportmagasinet
21.25 FST: 360 grader
21.50 Tv-uutiset
22.00 FST: Kvällsnytt
22.05 FST: gogo: Musiikkitehdas
22.35 FST: Dokumentti: Viimeinen saarineuvosto

23.35 Muistatko missä? tv-peli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Late Night with Make & Mirkku
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Joka kodin asuntomarkkinat

10.00 Ostoskanava
12.00 MTV3 Chat
13.55 Gnarffit
14.05 Gnarffit

14.20 Ring-a-Ling
15.20 Lumilautailua: Droppi
15.45 Ally McBeal
16.35 Ruokala
16.50 Sähkeuutiset
16.55 Hollyoaks

17.25 Ring-a-Ling
17.35 Bonus
18.00 Kauniit ja rohkeat
18.25 Emmerdale
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Kahdeksan Uutiset
20.05 Käenpesä
21.00 Yhdeksän Uutiset
21.10 Tulosruutu
21.15 Mexican
23.30 Roswell

00.20 Ostoskanava
00.35 MAALI!
01.15 MTV3 Chat

Nelonen

07.00 Dan Dare
07.25 Puuha-Pete
07.35 Tuomas-veturi
07.40 Haamuetsivät
08.05 Buusteri
08.30 Päivien viemää

09.15 Ostosruutu
10.30 4deitti
13.05 Ostosruutu
14.15 UCL-viikkomakasiini
14.45 Up North
15.40 Buusteri
16.10 Saint-Tropez
17.10 Päivien viemää
17.55 Monttubileet
18.30 Tuho-osasto
19.00 Siskoni on noita
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Nelosen sääviikko ja Keno
20.30 70’s Show
21.00 Sairaskertomuksia
21.30 Headhunters
22.30 Agentit
23.25 Myöhäisuutiset
23.30 IS Urheilu-uutiset
23.40 Bad Girls
00.40 Seinfeld

01.10 Ostosruutu
01.40 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.35 Pussel
11.50 Natural Hazards
12.05 What’s so good about Roald Dahl

12.10 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 Pussel
18.00 Fribby: Hevoset
18.10 Tate Modern: Abstrakti taide
18.15 TV-nytt
18.35 Lukuonni
19.05 Tärningen
19.10 Nigellan hivelevät herkut
19.35 Artur
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Bettina S.
21.00 Sportmagasinet
21.25 360 grader
21.50 Lähikuvassa luonto
22.00 Kvällsnytt
22.05 gogo: Musiikkitehdas
22.35 Dokumentti: Viimeinen saarineuvosto

23.35 Textnytt

Subtv

06.00 Deittichat
07.00 Aamunavaus
08.30 Sub chat
10.15 Late Night with Conan O’Brien
11.00 Saturday Night Live
11.45 Muodin luojat

12.15 Peliputki: Water War 2
13.30 Peliputki: Polttopallo
15.00 Peliputki: Fusion X
16.20 Gary & Mike
16.45 Secret Agent Man
17.35 Sairasta sakkia
18.00 Feng Shui
18.30 Hollywood Stars
19.00 Sisko ja sen sisko
19.30 Amerikan tyhmimmät rikolliset
20.00 Pulttibois
20.30 Big Brother
21.00 Guy Ritchien jäynät
21.30 Miestä viedään
22.00 Batmanin tytär
22.45 Sessions
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.45 Muukalaiset

00.30 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 Urheiluchat
17.00 Pelistudio (suora)
17.40 SM-liiga Hockey Night Highlight (u/MTV3+)
17.55 Pelistudio (suora)
18.00 SM-Koris: Korihait-Honka, ennakkotunnelmat (suora)
18.20 SM-Koris: Korihait-Honka (suora)
20.30 NBA Action -makasiini
21.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.05 Olympiamitalistit: seiväshyppääjä Erkki Kataja
21.10 Skimbaaja.TV
21.40 Ravi-tv
22.10 ALS – Aleksi Litovaara Snowboarding
22.40 Moottoriurheilu: HWR-ralliohjelma

23.10 Urheiluchat
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutisviikko
10.00 Tv-uutiset
10.10 Lauantaiseura
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Press Review

12.15 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
16.10 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 HARDtalk
17.40 Iltapala
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Sää
18.30 A-piste
19.00 Tv-uutiset
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 HARDtalk
21.40 SVT uutiset
21.50 Pohjois-Suomen uutiset
22.00 Tv-uutiset
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Tv-Oddasat
23.35 A-studio
00.00 Tv-uutiset
00.05 Uutispäivä

00.40 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 English Zone
16.25 Muodon vuoksi: Jarkko Kallio
16.30 Yhteiset lapsemme
17.00 Tiedefoorumi: Mieli ja sydän
17.30 Tiedefoorumi: Ekoetätyö
18.00 Médico de familia
19.15 Molto piacere!
19.30 Verkkoyhteys
19.55 Kulttuuriuutiset
20.00 Valokuvastin: Totuus lehtikuvasta
20.30 Taito-tv: Tehdään kivestä
20.45 Kansalaisen ABC: Meillä on asiaa!
21.00 Tiededokumentti: Seksin anatomia
21.50 Jazz1
22.00 Kino Klassikko: Näyttelijän elämä
23.35 Prisma Studio

00.05 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
12.00 Huomenta Suomi
14.00 Ei lähetystä
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Ei lähetystä
22.30 Talousuutiset
22.40 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions