Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Keittiön puolella
09.00 Tv-uutiset
09.05 Lauantaivekkari
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Itse valtiaat
11.00 Tv-uutiset
11.05 YLE Teema: Aleksis K
11.30 YLE Teema: Verkkoyhteys
12.00 Etälukio Eurooppalainen ihminen
12.30 Etälukio Kemia
13.00 Tv-uutiset
13.05 Toisten TV
14.40 Toinen jalka haudassa
15.10 Pisteliään hauska Nancy Mitford
16.00 Holby Cityn sairaala
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Närbild Svenskfinland
17.30 FST: SICSAC
18.00 FST: P.S. – omakuva
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.50 Avara luonto: Transilvanian pedot
19.40 Midsomerin murhat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Uutisvuoto
22.05 Frasier
22.25 Voimala
23.10 Köyhien ystävä
00.30 Euronews

00.40 Uutisikkuna

YLE TV2

08.00 Teletapit
08.25 Veturi
09.00 Juu ei
09.15 Hetkinen
09.45 Sätkyjä ja tärinöitä
10.00 Peliuutiset
10.15 MM-hiihdot 2003
13.45 FST: Pohjoismainen videolista
14.15 FST: Joystick
14.25 FST: Omaa luokkaansa
14.45 FST: Etsivien aatelia
15.35 Jumppa: Venyttely
16.05 Se on siinä
16.40 V75 ravit
16.55 Jalkapalloa
17.50 Tv-uutiset
18.00 Jalkapalloa
19.00 Estradilla: Danny ja ystävät
20.20 Kauhamatka Italiaan
20.50 Siska
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Tunneli Kiinaan
23.40 Rallin MM-sarja: Turkki
00.10 Viimeinen isku

01.25 Mikämikä-tvpeli
03.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
07.05 Ostoskanava
08.35 Sinisen talon nalle
09.00 Pokémon
09.25 Cubix
09.50 Ihana aamu
10.35 Hollywoodin tähdet
11.20 Muukalaisten muksut
11.50 Zorro
12.15 Tilt.tv

12.45 Ostoskanava
13.30 Astronautti-mobiilipeli
14.05 Family Guy
14.30 Anastasia
16.10 Freestylehiihtoa
16.40 Salatut elämät
17.05 Viiden uutiset
17.10 Salatut elämät
17.35 Salatut elämät
18.00 Karpolla on asiaa
18.30 Kymppitonni
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Kuutamolla
20.00 BumtsiBum!
21.00 Lotto ja Jokeri
21.05 Vaarallinen risteys
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Tulikokeessa
00.30 NYPD Blue

01.20 Ostoskanava
02.05 MTV3 Deitti

Nelonen

04.00 Ei lähetystä
08.00 Ostosruutu
09.50 All Stars
10.20 Haluatko miljonääriksi?
10.50 –Tweenies

11.10 Ostosruutu
11.30 UBOS-loitsukirja
11.55 Digimon
12.20 Max Steel
12.50 Pepsi Chart
13.20 UEFA Champions League -viikkomakasiini
14.20 Sporttipalat
14.50 Tuulta päin
15.20 Fit4You.tv
15.50 Villit ja vapaat
16.20 Matkamies
16.50 Uudesti eletty
17.45 –Elokuva: Down to You – me kaksi
19.30 Haluatko miljonääriksi?
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 Eron lait
20.58 Keno
21.00– Elokuva: True Lies – Tosi valheita
23.35 Myöhäisuutiset
23.40 Urheilu-uutiset
23.45 Lotto ja Jokeri
23.50 –Kova paikka: Viholliseni vihollinen

01.40 Ostosruutu
02.40 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
13.45 Pohjoismainen videolista
14.15 Joystick
14.30 Omaa luokkaansa
14.45 Etsivien aatelia

15.35 Textnytt
17.05 Närbild Svenskfinland
17.30 SICSAC
18.00 P.S. – omakuva
18.15 TV-nytt
18.30 Seportaasi: Kodin korvike
19.00 Elämää Ballykissangelissa
19.45 Kaunis maailmamme
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Peter Gunn
20.45 Käsin tehty
20.50 Lasisiivet

22.35 Textnytt

Subtv

06.00 Peliputki: Putti
10.00 Sailor Moon
10.25 Cow & Chicken
10.50 Joogamatto

11.20 Peliputki: Astronautti
13.00 Chat Show!
14.45 NextTV
15.10 ROCsport.TV
15.35 Elokuvatarkastaja
16.00 Tilt.tv
16.30 Roswell
17.15 Bionic Woman
18.05 Mad TV
18.50 Ritari Ässä
19.40 Miami Vice
20.30 Julkvisti
21.00 Saturday Night Live
21.50 Taka-ajatuksia yöversio
22.40 Puhutaan Siitä
23.05 Sextaasi
23.35 Seksin maailma: Japani
00.00 SexTV (K)
00.25 Alaston Amerikka

01.15 Deittichat

Urheilukanava

13.00 Putti-mobiilipeli
16.10 UK Football Show
16.25 Illan ottelu: Saksan jalkapalloliiga
17.20 UK Football Show
17.30 Illan ottelu: Saksan jalkapalloliiga
18.26 Golfia: European Tour 2003 highlights
19.16 Golfia: European Tour 2003 highlights
20.10 Olympiabingo ja Mitalipeli
20.20 Urheilun maailma
21.10 Lotto ja Jokeri
21.15 Olympiamakasiini
21.30 NBA Action -makasiini

22.00 UrheiluChat 1 v
00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.10 Uutispäivä
09.45 Koulu-tv: Uutisjuttu Plus
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Kulttuuriviikko
11.00 Tv-uutiset
11.10 Vaalit 2003: Vasemmistoliitto
12.00 Euronews

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.05 Europeans
14.15 Pass

14.20 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews venäjäksi
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kulttuuriviikko
18.20 Lauantaiseura
19.00 Tv-uutiset
19.05 Ulkolinja: Välittääkö kukaan!
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutiset
20.10 IT-uutisviikko
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 The Late Show with David Letterman
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutisviikko
23.00 Euronews
23.10 Iltapala
23.30 Kulttuuriviikko
23.40 IT-uutisviikko
00.00 Euronews

00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Avoin foorumi: Venäjän kauppias
16.30 Prisma Studio
17.00 Vaietut sairaudet
17.25 Voices: henkilökuvia Afrikasta
17.30 Sukulaisten poluilla: 10 ihmisen kansa
18.00 Historia: Tito – oman linjan mies
18.50 Takakansi
19.00 : Kolmas ulottuvuus
19.40 Kolmas ulottuvuus
19.53 Tempo: Java
19.55 Tempo: Slow dance
20.00 Teemailta: Avaruuden äärellä
23.40 Maista musiikkia: Cheb Mami

00.35 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset ja uusintoja
11.15 Kun olit yössä
12.45 Ernapapashow
13.00 MoonTV-spesiaalit
14.00 Dresscode
14.30 URL
14.45 Damage
15.00 Usva
15.30 Videoraati
16.15 Boksi
16.30 Aleksi Litovaara Snowboarding
17.00 Kasari
17.30 Moonstock
18.30 PC-luola
19.00 Player
19.30 REC
20.00 Chillipippuri
20.30 Purkissa
21.00 Isot asiat mitkä liikkuu
21.30 Mario Bava Elokuva: Roy Colt and Winhester Jack
23.00 Lataamo
23.30 Usva
00.15 Uusintoja

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions