Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.2002

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Hetty ratkaisee
10.10 FST: X-tra
10.30 FST: Talo
10.40 FST: Pussel
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Abitreenit
12.00 Ylen Avoin: Rauhantiellä
12.30 Ylen avoin: Minilääkis
13.00 Tv-uutiset
13.05 Kuningaskuluttaja
13.35 Valopilkku
14.05 Maailmannäyttämöllä
14.35 A-plus
15.00 Tv-uutiset
15.05 Brit Awards 2002
16.45 Tv-uutiset ja Viiden talous
16.55 Salpausselän kisat
17.50 Viittomakieliset uutiset
17.55 FST: X-tra
18.15 FST: TV-nytt
18.25 Salpausselän kisat
19.05 Nobelistien aatelia
19.15 Minun perheeni
19.45 Maailman ympäri
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 Ylikomisario Morse: Katumuspäivä
23.10 Tv-uutiset
23.20 Kulttuuriuutiset
23.30 Sinun tähtesi: Klassikko – Billy Joel 1978
00.10 FST: Kvällsnytt
00.15 Euronews

00.25 Uutisikkuna

YLE TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Virityskuva
11.40 YLE Teeman ohjelmistoa
12.55 Suomi eilen elokuvan silmin
13.25 Salpausselän kisat
15.30 Tänään otsikoissa
16.30 Erätulilla: Kuninkuusbongaus
16.55 Karhuherra Paddington
17.20 Huvitutti
17.50 Pohjois, Lounais ja Keski-Suomen uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 FST: OBS
19.00 Pisara
19.05 Salpausselän kisat
20.20 Sekaisin Samista -piilokamera
20.30 Videotreffit
21.15 Mahdoton tehtävä
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Älä katso
22.35 Yleisurheilun EM-hallikisat
23.20 Eurodekkari: Prof. Capellarin tutkimukset

00.50 Ei lähetystä

MTV3

04.00 Formula 1: vapaat harjoitukset
05.05 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.15 Ihana Aamu
09.00 Huomenta Suomen uutiset
09.05 Tunteita ja tuoksuja
09.50 Kauniit ja rohkeat

10.15 Ostoskanava
11.55 Neropatti – mobiilitietokilpailu
13.05 Urheilukanavan ikkuna
14.00 SM-liiga Hockey Night
14.25 Motor Forum
14.50 Mimi
15.15 Kummajaiset
15.45 Näkymätön mies
16.35 Formula 1: vapaat harjoitukset
17.00 Viiden uutiset
17.05 Lööpin takana
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Speden Spelit
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Greed
20.55 Uutiset ja sää
21.00 Selviytyjät
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Joonas Hytönen Show
23.30 Ratkaiseva aisti
00.15 Wall Streetin pörssihait
01.10 Formula 1: vapaat harjoitukset

02.05 MTV3 Deitti
03.45 Formula 1: aika-ajot

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
07.00 Godzilla
07.25 MIB
07.50 Tehotytöt
08.05 Giljotiini

08.30 Ostosruutu
09.45 4deitti
14.05 Ostosruutu
15.15 Hyppönen Enbuske Experience
16.10 Elämä käsissä
17.05 Passions
18.00 Kellarin kunkku
18.30 Saari
19.00 Sinkkuhaaremi
19.30 Giljotiini
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Huomisen sää
20.30 Ammu vaan!
21.00 Vauhdilla Chicagoon
22.45 Myöhäisuutiset
22.50 Urheilu-uutiset
22.55 Eron lait
23.50 Saari

00.20 Ostosruutu
00.50 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
10.10 X-tra
10.30 Talo
10.40 Pussel

11.00 Textnytt
17.55 X-tra
18.15 TV-nytt
18.25 Maan aarteet
18.35 OBS
19.00 Kuningas jalkapallo
19.55 Norjaa ristiin rastiin
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Kirjahyllyn kätköistä: Leif Panduro
20.35 Ingmar Bergman kolmeen otteeseen
21.00 Antogo
21.30 Överkommisarie Morse och botdagen

23.10 Textnytt

Subtv

05.00 Sub Mobile Games
07.00 Tom & Jerry
07.25 Late Night with Conan O’Brien

08.10 Sub chat
13.00 Sub Mobile Games
17.15 Sessions
17.30 Kolkyt ja risat
18.20 Tuubi
18.35 Ihmemies MacGyver
19.30 Subido
20.00 Saturday Night Live
20.50 Sessions
21.05 Beavis ja Butt-head
21.35 M.A.S.H
22.00 Malcolm X
01.25 Late Night with Conan O’Brien
02.10 OohLaLa

02.35 Chat Show!
03.40 Deittichat

Urheilukanava

13.00 UrheiluChat
17.00 Urheilusähkeet
17.05 Urheilustudio
17.35 Urheilusähkeet
17.40 Urheilustudio
18.00 Illan ottelu: Ennakkotunnelmat
18.20 Salibandyliiga: Oilers-SSV
20.45 Lentopallon highlights
21.00 UK Football Show
21.30 Urheilu-uutiset
22.00 Salibandyliiga: Oilers-SSV. Kooste

22.55 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 A-plus

09.35 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.10 A-studion Atlas

10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.10 A-plus

11.30 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.05 Press Review

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset

14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.01 The Late Show with David Letterman

17.45 Uutisikkuna
18.15 Viittomakieliset uutiset
18.17 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.30 Lounais-Suomen uutiset
18.40 Keski-Suomen uutiset
18.50 Pohjois-Suomen uutiset
19.00 Tv-uutiset
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 SVT uutiset
19.30 Valopilkku
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.15 Tv-oddasat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.15 The Late Show with David Letterman
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.20 Lounais-Suomen uutiset
22.30 Keski-Suomen uutiset
22.40 Pohjois-Suomen uutiset
22.50 Kakkosen kevätsää

22.55 Uutisikkuna
23.30 A-studio
23.31 Tv-oddasat
23.45 Tv-uutiset
23.55 Kulttuuriuutiset
00.00 Euronews

00.05 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Tieteen huiput
17.00 Carita pintada
17.45 Molto piacere!
18.00 Nooan arkki
18.30 Tutkittu juttu: Tehtävä erämaassa
19.00 Hitler ja pankkimaailman tuki
19.49 Into: Pyongyang Robogirl
19.55 Kulttuuriuutiset
20.00 TV-Arkisto: Vuosi 1952
20.30 Aleksis K
21.00 Salonen! Mestariluokka
21.45 Chuck Jones -animaatioelämää
23.10 Prisma Studio

23.40 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
15.00 MoonTV spesiaalit
16.00 REC
16.30 Purkka
17.15 URL
17.30 Top 6 -musiikkivideot/Taisto
18.00 Word
18.45 Ugrit
19.15 Radalla
19.45 Musta pippuri
20.15 World Sports Special
20.45 Never Trust a Hippie
21.45 Videoraati
22.30 Dresscode
23.00 667 sekuntia
23.45 Pornostara
00.15 Movie File
00.45 Damage
01.00 Uusintoja

ATV

04.00 Ajankohtaisaiheita, säätiedotus
17.45 Matkamessut 2002: Kotimaan Kohteet
18.30 Luupin vaihto; Ajankohtaisaiheita, Beats and Styles, säätiedotus
00.00 Helsingin alueellinen pääuutislähetys
01.00 Seksimakasiini

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions