Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.2001

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Holby Cityn sairaala

10.05 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Uutisjuttu
10.30 Kids English Zone
11.00 Euronews
11.10 Etälukio: Suomen historian käännekohtia
11.40 Etälukio: Maantieto
12.10 Koulu-tv: Uutisjuttu
12.30 Virtuaalikoulussa: Saako nettikokki paikan?
13.00 Tv-uutiset
13.05 Laki & oikeus
13.35 Vierivät kivet
14.05 Molto piacere!
14.20 Pique-nique 2
14.35 Inside the British Isles
15.05 Ulkolinja: Vakoilupeli – petos täsmäaseena
16.00 Koulu-tv: Uutisjuttu
16.15 Angela Anakonda
16.25 Kelvoton velho
16.50 Kolme kaveria ja Jerry
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Aina auki
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Oppåner å hitådit
18.15 FST: Tv-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Siamin tytöt
19.05 Suuri kupla
19.30 Iltalypsy
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 A plus
21.30 Valopilkku
22.00 Kulttuuridokumentti: Germaine Greer – itsellinen nainen
22.50 Tv-uutiset
23.00 FST: Kvällsnytt
23.05 Uusi Kino: Hongkong
23.20 Uusi Kino: Vyöhyke
23.40 Euronews

23.50 Uutisikkuna

YLE TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Ei lähetystä
14.00 Virityskuva
14.05 Tänään otsikoissa
15.05 Kuuskyt ja risat
15.35 Pohjantähden alla: Syöpärinki
16.05 Bonanza
16.50 Fredi
16.55 Babar
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Keski-, Lounais- ja Pohjois-Suomen uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen kevätsää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.30 Suomi eilen elokuvan silmin
19.00 Vanha kettu
20.00 Euroopan vuoksi: Miljoonan tonnin juhla
20.30 Hyvää työtä
21.00 Tuttu juttu show
21.55 Viikonlopun sää
22.00 Poliisi-tv
22.30 Silminnäkijä: Haudanryöstäjien jäljet
23.00 Suurkaupungin sielut
23.40 Kulman kundit eivät ole uhka yhteiskunnalle (K)

01.05 Ei lähetystä

MTV3

05.00 Ostoskanava
06.00 Huomenta Suomi
09.05 Helmi
09.30 Tunteita ja tuoksuja

10.15 Ostoskanava
11.10 Kauniit ja rohkeat
11.35 Salatut elämät
12.00 Lounasuutiset
12.10 45minuuttia
13.00 Kultainen avain
13.10 Dynastia
14.00 Karuselli-finalistit 2000
14.05 Vili-kissan seikkailut
14.30 Marienhof
15.00 Kolmen uutiset
15.05 Jyrki
16.30 Onnenpyörä
16.55 Ruututoimitus
17.00 Viiden uutiset
17.05 Helmi
17.30 Hotelli Seger
18.00 Speden Spelit
18.30 Kauniit ja rohkeat
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Kokkisota
20.40 Bon Appétit
20.55 Uutiset ja sää
21.00 Teho-osasto
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 SM-liiga Hockey Night: SM-liigan katsaus
22.45 Ensi-ilta
23.10 South Park
23.40 Gotti (K)

01.45 Ostoskanava
02.45 GSM Yöshow: Juonnettu Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
06.55 Virityskuva
07.00 Kahjokkaat
07.25 Histeria!
07.50 Puuha-Pete
08.00 Voitto kotiin!
08.25 Breikki

08.55 Ostosruutu
10.10 www.nelonen.fi
14.00 Ostosruutu
15.10 Breikki
15.40 Lemmikki-tv
16.10 Sairaalaelämää
17.10 Sunset Beach
18.00 Kuuden uutiset
18.05 Kellarin kunkku
18.30 Voitto kotiin!
19.00 Dream Team
19.30 Hollywood eXpress
20.00 Kahdeksan uutiset
20.10 Huomisen sää
20.15 Talousuutiset
20.20 20.20
20.30 Spin City
21.00 4D: Katkera vapaus
22.00 West Wing
23.00 Myöhäisuutiset
23.05 Urheilu-uutiset
23.10 Hiljainen todistaja
00.10 Pepsi Chart

00.40 Ostosruutu
01.15 Ei lähetystä

TVTV!

06.00 Pelichat
11.00 TVTV! Chat
17.00 Late Night with Conan O’Brien (u)
18.00 Media Television
18.25 FAX-viihdeuutiset
18.30 n3tv
19.00 Beavis ja Butt-head
19.30 Ystäväni avaruudesta
20.00 Teho-osasto
20.55 FAX-viihdeuutiset
21.00 Seitsemän rohkeaa miestä
21.55 FAX-viihdeuutiset
22.00 Angel
22.55 FAX-viihdeuutiset
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.50 Beavis ja Butt-head (u)

00.20 TVTV! yöchat

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
14.15 MoonTV spesiaalit
14.45 Extreme Duudsonit
15.00 Konsoliplaneetta
15.15 PC-planeetta
15.30 Verstas
16.00 REC
16.30 Bubblegum (uusi ohjelma)
17.15 Åbsurd (uusi ohjelma)
17.30 Top 6 -musiikkivideot (uusi ohjelma)
18.00 Peliuutiset (uusi ohjelma)
18.15 PC-peliluola (uusi ohjelma)
18.30 Livevintissä Samuli Edelmann (uusi ohjelma)
19.30 Lataamo (uusi ohjelma)
20.00 Nousu (uusi ohjelma)
20.30 Chilli Factor (uusi ohjelma)
21.00 World Sports Special (uusi ohjelma)
21.30 Huviretki (uusi ohjelma)
22.00 Movie File (uusi ohjelma)
22.30 Crasher (uusi ohjelma)
23.00 666 sekuntia (uusi ohjelma)
23.45 Extreme Duudsonit (uusi ohjelma)
00.00 Movie File (viimeviikkoinen)
00.30 Powderhausen
01.00 Uusintoja

ATV

04.00 Ajankohtaisaiheita, päivänpiirros, säätiedotus
17.30 Fotomessut
18.00 Ajankohtaisaiheita, Ridiculous Sports, päivänpiirros, säätiedotus
01.00 Aikuisviihdettä: Dream World Girls osa 2


© Nostalgia-TV Productions