Nostalgia-TV
TV-päivä 1.3.1999

TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.10 Pokka pitää
10.10 Koulu-tv: Museohiiret

10.25 Uutisikkuna
11.35 FST: Pussel
11.55 FST: Vi i Norden
12.20 Koulu-tv: Mitä syödään?

12.35 Uutisikkuna
12.50 Euronews
13.00 Tv-uutiset
13.05 A-Bros
13.35 Lauantaivekkari
14.35 Etälukio: Maantieto
15.05 Samba soikoon!
15.35 Kaksi käyntiä Ateneumissa
15.55 Koulu-tv:n uutiset alkavat
16.00 Riivattu rehtori
16.25 Robinsonin perhe
16.50 Mestarietsivä Lurppa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Rallin MM-sarja
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: Seis!
18.00 FST: Det måste gå!
18.15 FST: Tv-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Hetki Oslossa
18.45 Lähitarina: Vesannon naiset
19.10 Tervo & Päivärinta
20.00 MOT
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.20 Kotikatsomo: Angela ja ajan tuulet
22.15 Ben Furman: Perheessämme on vammainen lapsi
22.55 Tv-uutiset
23.05 Ylen avoin yliopisto
00.05 Euronews

00.15 Uutisikkuna

TV2

05.55 Uutisikkuna
09.10 Virityskuva
14.00 Kaamoksen piristys: Sataman valot
14.45 Ympäristöuutiset
15.05 Elämää se vain on
15.30 Bonanza
16.20 Saimaan laineilla
16.55 Matkakassi Huvikummussa
17.00 Muumilaakson tarinoita
17.25 Pikku Kakkonen
17.55 Kakkosen kevätsää
18.00 Tv-uutiset
18.15 Kotimaan katsaus
18.30 Peliuutiset
18.45 FST: Antonio Carluccios italienska kalas
19.15 FST: ARTUR
19.45 FST: PrimaVera
20.15 FST: Liikkeellä luonnossa
21.00 FST: Sportmagasinet
21.30 FST: 360 grader
21.55 FST: Kvällsnytt
22.00 FST: Kokelaat
22.55 FST: Dokumentären: Snuten kommer

23.55 Ei lähetystä

MTV3

05.25 Virityskuva
05.30 Ostoskanava
06.00 Huomenta Suomi
09.05 Emmerdale

10.00 Ostoskanava
10.15 Virityskuva
10.25 Kauniit ja rohkeat
10.50 Rakkaat viholliset
11.15 Roseanne Show
12.00 Lounasuutiset
12.10 Salatut elämät
12.35 Ruututoimitus
12.40 Kaks’ Plus
13.05 Dallas
14.00 Tipi ja Sylvesteri
14.30 Marienhof
15.00 Kolmen Uutiset
15.05 Jyrki
16.30 Onnenpyörä
17.00 Viiden Uutiset
17.05 Ruututoimitus
17.10 Tunteita ja tuoksuja
18.00 PeliSuomi: Sana Mania
18.30 Kauniit ja rohkeat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Vaalit 1999: Puheenjohtajatentti
19.30 Salatut elämät
20.00 Sydän toivoa täynnä
20.45 Ruututoimitus
21.00 Yhdeksän Uutiset
21.15 Talousuutiset
21.25 Päivän sää
21.30 Tulosruutu
21.35 Terminal Velocity – vapaapudotus (K)
23.35 Myöhäisuutiset
23.40 Hermunen
00.10 Nikita (K)

01.00 Ostoskanava
01.15 Ei lähetystä

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
06.55 Virityskuva
07.00 Montana
07.25 Blast!
07.35 Sissi
08.00 Lontoon sillat

08.30 Ostosruutu
09.45 Virityskuva
14.00 Ostosruutu
15.00 Neljäs valtakunta
16.00 Breikki – kanava keskelle koulua
16.30 Panorama
17.00 Lontoon sillat
17.30 Lattiasta kattoon
18.00 Euroopan sää
18.05 Lemmikki-tv
18.30 Pepsi Chart Show
18.55 Euroopan sää
19.00 Baywatch
20.00 Nelosen uutiset ja sää
20.15 Urheilu-uutiset
20.20 20.20
20.30 Matkamies
21.00 Tähtitehdas
21.30 Huonosti käyttäytyvät miehet
22.05 V.I.P.
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.05 F/X – Murha tilauksesta

00.55 Ostosruutu
01.45 Ei lähetystä

MoonTV

06.00 Peliuutisia ja interaktiivisia tekstiohjelmia
09.00 Action-pelejä
10.00 Tietovisoja ja terveisiä
13.00 Happy Hour: Peliohjelmauusinnat ja action-pelejä
16.00 Top 10 Pelit. Housteina Linda Croft ja Honey X
17.00 Kysy peleistä ja pelimakasiini
17.30 Moon TV Top 6 musiikkivideot
18.00 Peliuutiset by Kreivi Stakula
18.30 Platinaa. Peliohjelma Moon TV:n arkistosta
19.00 PSX-Peliluola by Everlast
19.15 Pelivideoita
19.30 N64-Peliluola
19.45 Pelivideoita
20.00 Game Planet
20.30 Jukebox Suomi
21.00 PC-Peliluola
21.30 International Jukebox
22.00 Slapshot
22.15 Formulaa
22.45 Slapshot
23.00 Terveiset ja mielipiteet
23.30 Musiikkivideouutuudet
00.00 Night Line
00.30 Kysy peleistä
00.45 Pikkutuhmat
01.00 Uusintoja peliohjelmista
03.30 Action-pelejä


© Nostalgia-TV Productions