Nostalgia-TV
TV-päivä 1.2.2008

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Naapureita ja ystäviä
10.05 Viihdekonkarit
10.30 Kuningaskuluttaja
11.00 Tv-uutiset
11.05 Sydämen asialla
12.00 Tänään otsikoissa
13.00 Tv-uutiset
13.05 Basaari: Mummot ja papat
13.35 Paikan kertomaa: Raahen apteekkimuseo
13.45 A-talk
14.30 Tohtorit
15.00 Tv-uutiset
15.05 Diagnoosi: Murha
15.50 Koukussa tanssiin
16.00 MOT: Kunnon tarkastusbisnes
16.30 Tosi tarina: Elementtimies
17.00 Tv-uutiset
17.08 Sydämen asialla
18.00 Kuuden tv-uutiset ja sää
18.30 Jättimuseon haasteet
19.00 Luontohetki: Merten yksisarvinen
19.30 Kansallistietäjä
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-zoom
21.30 Adaptation – minun versioni (K15)
23.25 Tv-uutiset
23.30 Hiljainen todistaja
01.05 Euronews

01.15 Uutisikkuna

YLE TV2

04.00 Mikämikä-tvpeli
05.00 Sudoku
06.00 Tellus-tietovisa
06.50 PIKKU KAKKONEN
06.51 Nalle Luppakorva
07.01 Sääveikkaaja
07.03 Sannin taikamatkat
07.16 Huvitutti
07.36 Keksijä-Kyösti
07.38 Eloisat esineet
07.41 Pipsa Possu
07.46 Neppajymykerho
07.55 Muumilaakson tarinoita
08.20 Syrhämä
08.50 Oikea kysymys
09.15 Uudenmaan uutiset
09.25 Kaakkois-Suomen uutiset
09.35 Lounais-Suomen uutiset
09.45 Hämeen uutiset
09.55 Keski-Suomen uutiset
10.05 Itä-Suomen uutiset
10.15 Pohjanmaan uutiset
10.25 Pohjois-Suomen uutiset
10.35 Mistralin tuulet
11.00 Pieni talo preerialla
11.50 Eläimellistä menoa
12.00 Koiralle koti
12.30 Oikea kysymys
12.55 Salainen miljonääri
13.45 Corneil & Berni
14.00 Jumppa: Ylävartalojumppaa, osa 2.
14.30 Silminnäkijä: Tulenarka biodiesel
15.00 Monsteri-talli
15.50 Derrick
16.50 Suomi-express: yleisön pyynnöstä
17.00 Postimies Pate
17.25 Pikku Kakkonen
18.00 Oikea kysymys
18.25 Mistralin tuulet
18.50 Tv-uutiset
19.00 Alueellinen uutislähetys
19.10 Urheiluruutu
19.15 Kakkosen talvisää
19.20 Kamera kiertää
19.40 Kalamiehen matkassa
20.05 Riskirajoilla: Alaskan ravunpyytäjät
21.00 Eurovision 2008: ATH-HEL-BEL
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Kova laki: Erikoisyksikkö (K15)
22.50 Eurodekkari: Bella Block

00.20 OK – oikea kysymys tv-peli
01.00 Sanapeli
02.00 Tellus-tietovisa
03.00 Piilosana

MTV3

05.55 Aamusää
06.25 Huomenta Suomi
09.15 Mitä tänään syötäisiin ?
09.20 Tunteita ja tuoksuja
10.10 Missimittari 2008

10.15 Kuvapeli
10.40 Emmerdale
11.10 Ostoskanava
13.15 Pokeri
13.55 Sisko ja sen sisko
14.20 TOP5-visailu
14.50 Kevin Hill
15.45 Ruokala

16.00 TOP5-visailu
16.30 Uutiset
16.35 K-70
17.30 Kauniit ja rohkeat
17.55 Mitä tänään syötäisiin?
18.00 Emmerdale
18.30 Joka kodin asuntomarkkinat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Tuntemattomat
21.00 Shark
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.35 Kenon arvontatulos
22.36 Tuntemattomat-katsojapeli
22.50 Eye Witness
00.45 Boxing Night
01.45 Myytinmurtajat

02.45 Voittopotti Late Night
03.45 Se Oikea

Nelonen

06.00 Taitopeli.com
06.30 Ostosruutu
07.00 Avatar
07.25 Disney esittää: Brandy & herra Whiskers
07.50 Pirpanat
08.00 Koti kuntoon
08.30 Jeopardy
08.55 Katsojapeli
09.00 Syödään yhdessä
09.30 Häähullut
10.30 Remppa vai muutto?

11.00 Rahasampo
12.00 Ostosruutu
13.00 Täydellinen muodonmuutos
14.00 Remppa vai muutto?
14.30 Syödään yhdessä
15.00 Zorro – miekka ja ruusu
16.00 Nelosen uutiset ja sää
16.05 Päivien viemää
17.00 Oprah
18.00 Läskit koirat
18.30 Uudet kuviot Afrikassa
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
19.55 B-Studio
20.00 Hauskat kotivideot
21.00 Man of the House – Kaikkien aikojen kyttäyskeikka
23.05 Nelosen uutiset ja sää
23.15 IS Urheilu-uutiset
23.25 Masters of Horror
00.40 Heist

02.15 Ostosruutu
03.45 247avec.fi

YLE FST5

04.00 Textnytt
06.00 X3M: God morgon med A-laget
10.00 Ramppi maapallon resursseista
10.30 Pedagogiikan jättiläiset
10.35 Lapsi ja sanat

11.05 Textnytt
16.49 Liikkeellä luonnossa: Ilvesten elämää
17.14 Kortnytt
17.15 Ulos!
17.45 BUU-klubben: Muumilaakson tarinoita
18.15 TV-nytt
18.30 Obs.
19.00 Puutarhassa
19.30 Poikien jutut
19.55 Hei, mennään!
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.25 Fantastisia tarinoita
20.55 Nynne
21.35 Dokumentti: Hevosmies
22.35 Kvällsnytt
22.40 Oddasat
22.55 Jälkivääntö

23.35 Textnytt

Sub

06.00 Sub chat
07.00 Jummi Jammi
07.25 Tomi Traktori
07.35 Winx-klubi

08.00 Kahvia & keksejä
09.00 Word Puzzle
10.10 Lemmen viemää
11.00 Helmi Extra
11.30 Viihdeuutiset
11.40 Voita ja auta
12.40 Sub chat
14.30 Subbari
16.10 Late Night with Conan O’Brien
17.00 E! Entertainment: Suoraan Hollywoodista
18.00 Lemmen viemää
19.00 Get Up, Stand Up
19.30 Joey
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Unelmien kentät
22.00 Bones
23.00 Salaiset kansiot
23.50 Viihdeuutiset
00.00 Late Night with Conan O’Brien
00.50 Rysän päällä
01.40 Tosipaikka: Erotiikka pilasi elämäni

02.30 Sub chat

Urheilukanava

06.00 Golf Ladies European Tour LIVE: Australian Women’s Open 2.pv
09.00 Ravi-tv: Kouvolan ravit

09.30 Ostosruutu
09.45 Pikaluistelua: sprinttereiden MM-kisojen 2. kilpailupäivä
11.45 Ravi-tv: Pelivihjeet, lounasravit 2008
12.00 Lounasravit 2008

13.20 Ostosruutu
13.50 Golfin PGA Tour 2008: Buick Invitational
14.55 Lentopalloliiga: Pislaploki – Prihat
17.00 IS Urheilu-uutiset
17.05 Pelistudio
17.30 Ravi-tv: Pelivihjeet 2008
17.55 IS Urheilu-uutiset
18.00 Jääkiekon Mestis: illan ottelun ennakkotunnelmat
18.25 Jääkiekon Mestis LIVE: TuTo – Sport
21.00 Purjehdus: Seamaster Sailing – osa 1/12
21.30 Ravi-tv: Porin ravit
22.00 SmackDown
23.00 Profiilipelaaja
23.05 Purjehdusta: Volvo Ocean Race – jakso 1
23.40 Urheilukanavan viikonlopun ohjelmiston esittely
23.45 Veikkauksen numerot 2008
23.50 IS Urheilu-uutiset

00.00 Ei lähetystä

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.55 Aleksis K
16.25 Matkaoppaana arkkitehti: Rooma
16.50 T-klubi
17.30 Salaisia paikkoja
18.00 Kolmas ulottuvuus: Malick Sidibé
19.00 Kuningattaren jalokivi (K13)
19.54 Tanssia kameralle
20.00 Henry Rollins Show
20.30 Monty Pythonin lentävä sirkus
21.00 Keisareittemme jäljillä
22.00 Valtakunnan valittajat
22.30 Tv-arkisto: Kaksi Marjaa
22.30 Tv-arkisto: Marja Korhonen kertoo
22.35 Kaks Marjaa
23.10 Tapahtui hetki sitten

00.25 Teematieto

JIM

06.00 Taitopeli.com
09.00 Ostosruutu
10.00 Taitopeli.com
12.00 Taitopeli: Finaali
13.20 Ostosruutu
14.20 Miamin tatuointitarinat
15.10 Kummalliset keksinnöt
15.40 Liikkuvat laitteet
16.10 Koukussa kalastukseen
16.35 Puuterilumen perässä
17.00 Keskeneräinen kuntoon
17.30 Hukkaneliöt käyttöön
18.00 Matkalla Euroopassa
18.30 Maistuva maailma
19.00 Purkamalla uutta
19.30 Pramea piha
20.00 Valtavat vehkeet
21.00 JIM D Rikos: Huumeiden historiikki
22.00 Miamin tatuointitarinat
23.00 Uskomattomat videot
00.00 Kamera käräyttää
01.00 Australian rajalla

01.30 Ostosruutu
02.30 Taitopeli.com


© Nostalgia-TV Productions