Nostalgia-TV
TV-päivä 1.2.2007

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Elämä käsissä

10.05 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Sata sanaa lumesta
10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 Koulu-tv: Kuinka kaikki toimii
12.00 Etälukio: Psykologia

12.30 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.05 Ulkolinja: Näin tehdään vallankumous
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
16.00 A-studio
16.30 Eduskunnan kyselytunti
17.30 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Linuksen leimaukset
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Uutisotsikot
18.31 Priima
19.15 Kuningaskuluttaja
19.45 Kotikatu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Vaalit 07: Vaalistartti
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 FST: Kvällsnytt
23.20 Ulos kaapista
00.40 Euronews

00.50 Uutisikkuna

YLE TV2

06.30 YLEX
10.00 Revolveri
11.00 Sudoku + Pelikukkaro
12.00 Tellus-tietovisa
13.00 Piilosana + Pelikukkaro
13.10 Tohtori Ben Casey
14.00 Vaaliexpress
15.00 Se on siinä
15.30 Jako kahteen
16.00 Superfarmi
16.15 Käännekohdassa: Kane ja Allu
16.30 Kenguruklinikka
16.55 Karhuset
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Kamera kiertää
18.35 Koiralle koti
19.00 Mamma Mia
19.30 Kettu
20.30 Maria, Maria
21.00 Kestääkö kantti!
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Poliisi-tv
22.35 Silminnäkijä: Rotuvihaa Venäjällä
23.05 Hädän hetkellä
23.50 Musiikki-tv

00.35 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Se Oikea
06.15 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
09.10 Hollyoaks

09.40 Voittopotin Ristikko
10.10 Emmerdale
10.40 Viihdeuutiset

10.50 Ostoskanava
12.35 Viihdelounas
14.15 Elämää tähden kanssa
14.40 Voittopotti
15.10 Ally McBeal
16.05 Ruokala

16.20 Voittopotti
16.50 Kauniit ja rohkeat
17.20 Emmerdale
17.50 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.00 Maku vie Italiaan
18.30 Köyhät ritarit
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Idols
21.00 House
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Idols – äänestystuloksen julkistaminen
22.45 Ruben & Joonas
23.30 Alien Nation
01.05 Viihdeuutiset

01.15 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Talk
07.00 Disney esittää: Kim Possible
07.25 Pellepoliisit
07.40 Noddy – Lelumaan Niksu
07.55 Alpo ja Turo
08.00 Perhe on pahin
08.30 Jeopardy

09.00 Rahasampo
10.00 Ostosruutu
11.15 Taitopelit
12.30 VoittoLämäri
13.00 Ostosruutu
14.10 Buusteri
14.40 Haluatko retrotähdeksi?

15.35 Rahasampo
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Jeopardy
19.00 SOHO: Nigellan pidot
19.30 Nelosen uutiset
19.45 Nelosen sää
19.50 IS Urheilu-uutiset
20.00 Entäs Brian?
21.00 Lost
22.00 Triangle
23.00 Nelosen uutiset ja sää
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.15 SM-liiga: Kaikki maalit
23.30 Keno ja Ässä-arpa
23.35 Törkytorstai: South Park
00.05 Törkytorstai: Kung Faux
00.35 Pop-ikoni: Apulanta & Apocalypto-elokuva

01.05 Yöpeli
01.35 Ostosruutu
02.05 Talk Deitti

YLE FST5

04.00 Textnytt
17.14 Kortnytt
17.15 Ulos!
17.45 BUU-klubben: Linuksen leimaukset
18.15 TV-nytt
18.30 Zon5: Station T
19.00 Bettina S. – Muilla mailla
19.30 Pohjolan mies
20.00 TV-nytt
20.20 Sportnytt
20.25 Perhekronikka
21.25 Neon
21.55 Kermavaahtorintama
22.35 Rough science
23.15 Kvällsnytt

23.20 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
07.00 Tom & Jerry Kids
07.25 Kattolaiset
07.35 Muumion salaisuus

08.00 Subin aamushow
09.00 Peliputki: Word Puzzle
09.35 Tuhkimotarina
10.25 Teräsmieheni

11.10 Rahalinko
12.10 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
12.55 E! Entertainment: 7 kuolemansyntiä

13.20 Peliputki: Word Puzzle
13.50 Peliputki: Drop
14.20 Peliputki: Tank Wars
14.50 Peliputki: Sudoku
15.20 Reba
15.45 Late Night with Conan O’Brien
16.30 E! Entertainment: Lapsitähtien kasvukivut
17.00 E! Entertainment: 101 salaista nautintoa
18.00 Tuhkimotarina
18.50 Viihdeuutiset
19.00 Mieheni on palkkionmetsästäjä
19.30 Kolmas kivi auringosta
20.00 Frendit
20.30 Simpsonit
21.00 Idols Extra
21.30 Will & Grace
22.00 Entourage
22.30 Entourage
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.50 Seksigurut
00.30 C.S.I. Miami

01.15 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Raviurheilua: V5-ravit Vermo
10.35 Ostoskanava
10.50 Jalkapallon Bundesliiga:
12.30 SVOLI Kuntojumppa: Hyvinvointia niskalle ja selälle
13.00 Urheilukanavan viikonlopun esittely
13.05 Halliyleisurheilu: IAAF Grand Prix Moskova
15.35 Urheilukanavan huippuhetket

15.45 Ostoskanava
16.00 Alppihiihdon maailmancup 2007
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio ja Casino-arvan lisäarvonnan voittajat (suora)
17.10 Jalkapallostudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Lentopalloliiga: Vanajan RC – OrPo, ennakkotunnelmat (suora)
18.25 Lentopalloliiga: Vanajan RC – OrPo (suora)
20.30 Urheilukanavan viikonlopun esittely
20.35 Red Bull Air Race: Kauden huippuhetket: Red Bull Air Race: Kauden huippuhetket
21.30 Ravi-tv: Lahden ravit
22.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
22.05 Turtle Bay Championship
23.05 Golfin naisten Euroopan kiertue:Australian Women’s Open 1.pv

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
10.00 Euronews
10.10 A-studio
10.40 A-plus
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
12.30 Euronews
12.40 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
13.30 Euronews
13.40 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
14.30 Euronews
14.40 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews
15.40 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
16.30 Eduskunnan kyselytunti
17.30 A-plus
17.50 Uutismixi
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 A-studio
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kuntotalkoot
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
21.55 Kuntotalkoot
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 A-studio
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat

23.30 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 Koulu-tv: Sata sanaa lumesta
10.30 Teematieto
11.30 Koulu-tv: Kuinka kaikki toimii
11.45 Teematieto
16.00 Mediakompassin ilmiöt
16.15 Taito-tv: Digikuva haltuun
16.30 Nael kummi
16.45 Magyar – unkaria matkailijoille
17.00 Cap des Pins
18.00 Etälukio: Terveystieto
18.30 Duuniblues
19.00 Menestyvää liiketoimintaa
19.30 Sirkuskoulussa
20.00 Tiedetorstai
20.00 Tutkittu juttu: Öljy on irti
20.30 Prisma Studio
21.00 Myytti älykkyysosamäärästä
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Prisma: Tupakka, rakkaamme
22.50 Riita
23.20 Voimaa, vauhtia, moottoreita

23.45 Teematieto


© Nostalgia-TV Productions