Nostalgia-TV
TV-päivä 1.2.2006

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Sydämen asialla

10.05 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Luonnonmullistukset
10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
11.30 FST: Elämäntaito
12.00 FST: Molto piacere!

12.15 Uutisikkuna
12.30 Koulu-tv: Ajantaju
13.00 Tv-uutiset
13.05 Magyar – unkaria matkailijoille
13.20 Es español
13.35 Ihaninta Italiaa
14.10 K-rappu
15.00 Tv-uutiset
15.05 Halveksittu
16.34 Tosi tarina: Saatana saapui Mariin
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Prisma Studio
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: Bärtil
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Pokka pitää
19.06 Ulkolinja: Ukrainan kolme ongelmaa
20.00 Presidentit
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 A-talk
22.00 Omistava rakkaus
22.55 Tv-uutiset
23.05 Kulttuuriuutiset
23.10 FST: Kvällsnytt
23.15 Fry & Laurie
23.45 Ylen avoimen yliopiston yönäytös: Uusiutuvaa energiaa

01.10 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Piilosana + pelikukkaro
12.00 Etsi viisi virhettä + pelikukkaro
13.15 Tänään otsikoissa
14.10 Tohtori Ben Casey
14.55 Ajankohtainen kakkonen
15.45 Mr Bean
16.00 Farmi
16.30 Tahdon tähdeksi
16.55 Harri ja dinot
17.15 Karvakuonovideot: Kolme etsivää
17.20 Pikku kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Kansakunnan lisämuisti: Kaapin paikka
18.50 Hiki
19.15 Lista
20.00 Paavo ja Raili
20.30 Popklubi
21.00 Lehmän vuosi
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Dokumenttiprojekti: Kone 17
23.35 Yle Live: Youssou N’Dour malariaa vastaan

01.10 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu

09.30 Soittopeli
10.30 Ostoskanava
12.20 MTV3 Chat
13.15 Koulussa
13.45 Drop 3
14.10 Lintuset
14.35 Yhä vedossa

15.00 Boxi
15.30 Chicagon lääkärit
16.25 Ruokala

16.35 Soittopeli
17.00 Emmerdale
17.30 Missimittari 2006
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Kuuden uutiset, sää ja urheilu
18.15 Viihdeuutiset
18.30 T.i.l.a.
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 45minuuttia
21.00 C.S.I.
21.55 Vikinglotto
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Myytinmurtajat
23.35 Poliisipäällikkö Mannion
00.30 Viihdeuutiset

00.45 Ostoskanava
01.15 Se Oikea

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Trollz
07.25 Disney esittää: Aladdin
07.50 Puuha-Pete
08.00 Buusteri
08.30 Nanny

09.00 Ostosruutu
10.15 4deitti
13.30 Ostosruutu
14.40 Laivaromansseja
15.10 Starsky ja Hutch
16.05 Buusteri
16.35 Nelosen uutiset ja sää
16.40 Päivien viemää
17.30 Dr. Phil
18.30 Huonosti käyttäytyvät miehet
19.00 Tylerin keittiössä
19.30 Inno
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.27 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Sillä silmällä
21.30 Koukkusormi
23.30 Myöhäisuutiset ja sää
23.35 IS Urheilu-uutiset
23.45 Vikinglotto ja V5
23.50 Stephen King: Sairaala

00.50 Ostosruutu
01.20 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
11.30 Elämäntaito
12.00 Molto piacere!

12.15 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 Fribby: Muodostelmaluistelu
17.30 Futispoika
17.45 BUU-klubben: Bärtil
18.15 TV-nytt
18.35 Bettina S
19.20 Herrojen herkut
19.30 Leonardo
20.00 TV-nytt
20.20 Suola
20.50 Niklaksen keittiössä
21.20 Spotlight
21.50 Lohtua ja kauneutta

23.10 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
09.35 Bernie Mac Show
10.00 Ihmeiden aika

10.50 Rahalinko
11.50 Beverly Hills, 90210
12.35 E! Entertainment: Takaisin telkkariin

13.20 Peliputki: Drop
14.00 Peliputki: Katapultti
14.45 Peliputki: Caterpillar Shift
15.35 Rahalinko
16.20 Bernie Mac Show
16.45 Late Night with Conan O’Brien
17.30 E! Entertainment: Kuuluisat mokat
18.30 E! Entertainment: Hollywoodin tositarinat
19.30 Simpsonit
20.00 Will & Grace
20.30 Kolmas kivi auringosta
21.00 Caveman’s Valentine – luolamies
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.35 Tilt.tv
00.00 Buffy, vampyyrintappaja
00.45 Angel
01.30 Yö Rakelin kanssa
01.55 Green Hornet

02.20 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Ravi-tv: Tampereen ravit
09.30 Korisliiga: PuHu – Honka, ennakkotunnelmat
09.55 Korisliiga: PuHu – Honka
11.55 Kohti Torinoa: Naisten jääkiekkojoukkue, Nagano 1998

12.00 Derby -mobiilipeli
13.00 Urheilun iltapäivä: Täällä Pasila ja SLU (suora)
13.30 Golf:Euroopan kiertue 2006, Qatar Masters
15.55 Urheilusähkeet (suora)

16.00 Derby -mobiilipeli
16.25 Urheilun iltapäivä: Täällä Pasila ja SLU
16.55 Urheilusähkeet (suora)
17.00 Pelistudio (suora)
17.10 Jääkiekkostudio (suora)
17.25 Ravi-tv: Pelivihjeet (suora)
17.55 Urheilusähkeet (suora)
18.00 Golf: Euroopan kiertue Commercial Bank Qatar Masters-kooste
18.55 Urheilusähkeet (suora)
19.00 Seikkailu-urheilu: The Raid, Annecy/Mont Blanc/Gstaad osa 2
19.30 V5-ravit Vermo (suora)
20.55 Veikkauksen Kenon, Mitalipelin ja Vikingloton numerot
21.00 Urheilun iltapäivä: Täällä Pasila ja SLU
21.30 Seikkailu-urheilu: The Raid, Annecy/Mont Blanc/Gstaad osa 2
22.00 Jalkapallon Bundesliiga: Kaiserslautern – Schalke

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 Ajankohtainen kakkonen
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Ajankohtainen kakkonen
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.25 Tänään otsikoissa
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Vikinglotto
21.00 Urheiluruutu ja V5-ravipeli
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 SVT uutiset
21.40 Oddasat
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 A-piste
23.50 Taru-tv
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
10.15 Koulu-tv: Luonnonmullistukset
10.30 Teematieto
13.00 Ohjelmakirjasto: Mediakompassi ja Mediamuistoja
15.00 Teematieto
16.00 Taito-tv: Tehdään puusta
16.15 Mediakompassi
16.30 Oppimisen vallankumous
17.00 Tutkittu juttu: Psykoosin enteet
17.30 Lääketiede: Kuole tai parane
18.00 Magyar – unkaria matkailijoille
18.15 Kielten maailma
18.30 Etälukio: Taloustieto
19.00 Retkiä Italiaan
19.30 Paavolaisen jalanjäljillä
20.00 Homo-Suomen historia
20.30 Prisma Studio
21.00 Tolstoin viimeiset päivät
22.00 Tv-arkisto: Täysi kuu
23.40 Ammattilainen
00.05 Ammattilaisen Opo-paketti
00.10 Kulttuuriuutiset

00.15 Teematieto

MTV3+

06.05 Drop 3
08.35 Astronautti 3
09.35 Drop 3
10.30 Katapultti 2
13.00 Astronautti 3
14.45 Drop 3
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Katapultti 2
20.05 Drop 3
22.05 Astronautti 3
00.00 Katapultti 2
01.30 Polttopallo

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
06.00 Mobiilipeli: King of the Hill
07.00 Mobiilipeli: Bubble King
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
14.00 Mobiilipeli: Sanaristikko
16.00 Mobiilipeli: Hedelmäpeli
17.00 Mobiilipeli: King of the Hill
18.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: King of the Hill
22.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
00.00 Mobiilipeli: Blockate
02.00 Mobiilipeli: King of the Hill


© Nostalgia-TV Productions