Nostalgia-TV
TV-päivä 1.2.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Holby Cityn sairaala

10.10 Uutisikkuna
10.15 Koulu-tv: Yhteinen maailmamme
10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.30 At Your Service
12.45 Hurrikan
13.00 Tv-uutiset
13.05 Lauantaivekkari
14.00 Ykkösdokumentti: Valkoinen helminauha
14.55 Suuret lukijat: Osmo
15.00 Tv-uutiset
15.05 Murhasta tuli totta
15.55 Ykköskatsomo
16.05 A-studio
16.25 Sata sanaa: Tyly
16.30 MOT
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Vierivät kivet
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Uutisvuoto
19.10 Voimala
20.00 Tosi tarina: Saatana saapui Mariin
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 FST: Spotlight
21.30 FST: Laatokan rannoilla
22.00 FST: Hävytöntä
22.50 FST: Ajankuvia Tukholmasta
23.00 Tv-uutiset
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 FST: Kvällsnytt
23.20 FST: Piirka ja naapurit
23.50 Ylen avoimen yliopiston yönäytös

03.10 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Tellus-tietovisa
06.30 YlekaX
10.00 Tellus-tietovisa
12.10 Pallo hallussa
12.40 Tänään otsikoissa
13.35 Rovaniemen markkinoilla
14.55 Tinan keittiössä
15.25 Pohjantähden alla: Kyntämättä paras
15.55 Haloo!
15.57 Farmi
16.37 Käännekohdassa: Olivian ikävä
16.55 Petteri Kaniini
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Alueellinen uutislähetys
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Akuutti
19.00 Matkapassi: Maan ääriin
19.50 Eläimellistä menoa
20.00 Onnea vai menestystä
20.30 Elämäni eläimet
21.00 Ajankohtainen kakkonen
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Inhimillinen tekijä
22.55 Euroopan vuoksi: Ei kenenkään äiti

23.25 Tellus-tietovisa
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.10 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.35 Ihana aamu
09.30 Tunteita ja tuoksuja

10.15 Ostoskanava
12.25 Koulussa
13.00 STOP
14.00 Rap-stara
14.30 Paljon pelissä
15.30 Lassen maailma
16.00 Ed
16.50 Ruokala
17.05 Sähkeuutiset

17.10 Paljon pelissä tänään
17.25 Emmerdale
17.55 Kauniit ja rohkeat
18.20 Kauniit ja rohkeat
18.45 Viihdeuutiset
19.00 Seitsemän Uutiset
19.15 Kauppalehden talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 O.C.
21.00 24
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Kymppikerho
23.30 Julma kaupunki

00.25 Ostoskanava
01.00 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 4deitti
07.00 Disney esittää: Ankronikka
07.25 Disney esittää: Timon ja Pumba
07.50 Tuomas-veturi
07.55 Pikku väkeä
08.05 Buusteri

08.30 Ostosruutu
09.45 4deitti
14.10 Ostosruutu
15.20 Dawson’s Creek
16.10 Buusteri
16.40 Päivien viemää
17.25 Nelosen uutiset ja sää
17.30 Dr. Phil
18.25 Tyyliä vai ei
19.00 Roolihuijaus
20.00 Kahdeksan uutiset
20.20 Nelosen sää
20.28 Keno ja Ässä-arpa
20.30 Handu pumpulla
21.00 Shield – Lain varjolla
22.00 4D: Karvaiset naiset
23.05 Myöhäisuutiset
23.10 IS Urheilu-uutiset
23.20 Peitetehtävissä
00.15 Koeajo.tv

00.45 Ostosruutu
01.15 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.15 Kortnytt
17.15 Bumerang
17.16 SICSAC
17.45 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.35 Suola
19.05 JOX
19.30 Hurri talossa: Arvot korkealla
20.00 TV-nytt
20.20 Strömsö
21.00 Spotlight
21.30 Laatokan rannoilla
22.00 Hävytöntä
22.50 Ajankuvia Tukholmasta
23.00 Sirkuselämää
23.15 Kvällsnytt
23.20 Piirka ja naapurit

23.50 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.15 Lätkässä
11.00 Taka-ajatuksia
11.25 Farmarit

11.50 Peliputki: Parantola
13.00 Peliputki: Monsteri
14.00 Peliputki: Katapultti 2
15.30 Jukeboxi
16.15 Late Night with Conan O’Brien
17.00 E! Entertainment: Tähtityyli
17.30 E! Entertainment: Meikkikoulu
18.00 E! Entertainment: Tähtien bisnekset
18.30 E! Entertainment: Dr. 90210
19.00 Frendit
19.30 Dharma & Greg
20.00 Farmarit
20.30 Pulttibois
21.00 Pelastakaa julkut
22.00 Pelastaja
22.50 Late Night with Conan O’Brien
23.40 Kameleontti
00.25 Taxi
00.50 RAW

01.40 Sub chat

Urheilukanava

09.00 Mobiilipeli
10.30 Ravi-tv: Kuopion ravit
11.00 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset
11.30 Koripallon Sparliiga: Honka – Kouvot

13.25 Urheilun iltapäivä (chat)
15.00 Urheilukanavan viikon esittely
15.05 Urheilun iltapäivä (chat)
15.45 Salibandyliigan huippuhetket
15.50 Urheilukanavan viikon esittely
15.55 Jääkiekon Mestiksen huippuhetket

16.00 Urheilun iltapäivä (chat)
17.00 Urheilukanavan viikon esittely
17.05 Urheilun iltapäivä (chat)
17.30 Pelistudio (suora)
18.00 Golfmakasiini
18.30 ROCsport.tv
19.00 Urheilustudio (suora)
19.15 Teivon ravit (suora)
19.30 Salibandyliigan huippuhetket
19.35 Urheilukanavan viikon esittely
19.40 Jääkiekon Mestiksen huippuhetket
19.45 TV-Urheilulääkäri
20.15 NBA Action -makasiini
20.50 SLU – Reilu peli: Karate
21.00 Elixir Sport
21.30 Urheilustudio ja Veikkauksen arvontatulokset (suora)
22.00 Olympipamitalistit: hiihtäjä Kalevi Hämäläinen
22.05 Ravi-tv: Tampereen ravit
22.35 Koripallon Sparliiga: Honka – Kouvot

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 Uutispäivä
10.00 Euronews
10.10 A-studio

10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Basaari
17.40 A-studio
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Sää
18.20 Viittomakieliset uutiset
18.30 Hardtalk Extra

18.55 Uutisikkuna
19.00 Tv-uutiset
19.05 Sää
19.10 Kulttuuriuutiset
19.20 Uudenmaan uutiset
19.30 Lounais-Suomen uutiset
19.40 Kaakkois-Suomen uutiset
19.50 Hämeen uutiset
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.10 Keski-Suomen uutiset
20.20 Itä-Suomen uutiset
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.10 Pohjanmaan uutiset
21.20 Pohjois-Suomen uutiset
21.30 Hardtalk Extra

21.55 Uutisikkuna
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutispäivä
22.50 SVT uutiset
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriuutiset
23.15 Oddasat
23.30 MOT
00.00 Uutispäivä

00.35 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.00 Kouluportti
15.50 Teematieto
16.00 YLE Foorumi: Multimediaa
17.30 YLE Foorumi: Luentotaltiointeja
18.00 Médico de familia
19.10 Kielten maailma
19.15 Es español 3
19.30 Taito-tv: Työ ja tunteet
19.45 Kansalaisen ABC: Opi oppimaan
20.00 Tutkittu juttu: Kloonaus – vauvoja vai hoitoja?
20.30 Lääketiede: Louis Pasteur
21.00 Historia: Eurooppa keskiajalla
21.55 Kulttuuriuutiset
22.00 Kino Kauko: Ei tulevaisuutta
23.45 Aleksis K

00.15 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
17.00 Tv-kortin salaustesti
17.30 Ei lähetystä
22.45 SM-liiga Hockey Night+ (m)
23.05 Ei lähetystä

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Colony21
09.45 4deitti
15.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
16.00 Mobiilipeli: Blockate
17.00 Mobiilipeli: Colony21
19.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: King of the Hill
21.00 Droppi – lumilautailun maailma
21.25 Kellarin kunkku

21.50 Mobiilipeli: CodeBreaker
01.15 4deitti


© Nostalgia-TV Productions