Nostalgia-TV
TV-päivä 1.2.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
07.00 Tennis Australian Avoimet
08.00 Tv-uutiset
08.05 Tennis Australian Avoimet
09.00 Tv-uutiset
09.05 Sunnuntaivekkari
09.45 Kansalaisen ABC: Tarttis tehdä jotain
10.00 Tv-uutiset
10.05 Maailmannäyttämöllä
10.35 Oppia ikä kaikki
11.00 Tv-uutiset
11.05 Kirjojen Suomi
11.35 Romantiikan historia: Järki vai rakkaus
12.05 English Zone
12.30 Töissä maan tavalla: Japanissa
13.00 Itse asiassa kuultuna Kalevi Sorsa
14.00 Yhteisvastuukeräyksen avauspuhe
14.05 Yhteisvastuu 2004: Äidiltä äidille
14.40 Kesästä vain muisto jää
15.00 FST: Sulkapalloa
16.05 Henrik VIII – kuningas ruokapöydässä
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Puutarhassa
17.35 FST: Korsholman musiikkijuhlat
17.45 FST: Cleo
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Yle Teema: Kuvastin
18.55 Kiehtova maailma: Vesilinnun kansa
19.50 Yokotai
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Ykkösdokumentti: Maailmassa
22.15 Erikoisjoukkue
23.10 Uusi Kino: Moving North – 10 pohjoismaista tanssielokuvaa
00.00 Euronews

00.10 Uutisikkuna

YLE TV2

08.00 FST: BUU-klubben: Sunnuntaipätkis
08.30 Lasten aamu
08.31 Peukaloisen retket
08.55 Roni Neutroni
09.25 Hetkinen
10.00 Akuutti
10.40 Kotimaan viikko
11.00 Hiihdon SM-kilpailut Lapua
12.00 Kotimaan kasvot
12.20 Hiihdon SM-kilpailut Lapua
13.40 Jumppa: Kuminauhajumppa ylävartalolle
14.10 Tinan keittiössä
14.50 Inhimillinen tekijä
15.40 Kodin kääntöpiiri
16.05 Enkelin kosketus
16.50 Matkalla Suomessa
17.30 Pallo hallussa
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen talvisää
18.15 Pohjantähden alla: Venäläiset tulevat
18.45 Zulu
19.30 Ruutulippu
20.00 Oikeuden puolesta
20.45 Risteilijällä
21.05 Vaaleanpunainen pantteri
21.15 Se on siinä
21.45 Omituiset olympialaiset
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Epilaattori
22.35 Käsipallon EM-kilpailut
23.35 Koukussa kahteen
00.05 Hot Sport
00.30 Ruutulippu

00.50 Muistatko missä? tv-peli
03.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
07.50 Ostoskanava
08.50 Ankantahtiin
09.05 Teini-ikäiset Mutantti Ninja Kilpikonnat
09.30 Nakke Nakuttaja
09.55 Joka kodin asuntomarkkinat
10.30 T.i.l.a.
11.00 Kaunis olo
11.30 Elixir
12.00 Salatut elämät
12.25 Salatut elämät
12.50 Smallville
13.40 Alppihiihdon maailmancup
14.45 SM-liiga Hockey Night: SM-liigan ottelu
17.25 Sähkeuutiset
17.30 Motor Forum Extra: Ralli SM
18.00 Käytäväpeliä
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.30 Paristo
20.00 Amazing Race
21.00 Levyraati
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Viikon sää
22.20 Tulosruutu
22.30 Nimeni on
22.55 C.S.I.
23.50 NYPD Blue
00.40 Super Bowl

Nelonen

06.00 4deitti
07.10 Ostosruutu
09.00 Merkit
09.30 Villiä menoa
10.30 Heräämisiä
12.40 Muodostelmaluistelua: Finlandia Cup 2004
13.40 NewsRadio
14.05 Unelmastartti
15.00 As If
15.30 Dawson’s Creek
16.30 4Pop: Suomi-filmin parhaat mokat
17.00 Amyn lailla
18.00 Blue Dove – sirpaleinen tarina
19.00 Suomen Robinson
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 Haluatko miljonääriksi? / Keno
21.00 Jussi Gaala 2004
23.00 Myöhäisuutiset
23.05 Urheilu-uutiset
23.10 Ota minut!
00.05 Näin tehtiin Viimeinen samurai

00.30 Ostosruutu
01.30 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
08.00 BUU-klubben: Sunnuntaipätkis
08.30 Textnytt
17.05 Puutarhassa
17.35 Korsholman musiikkijuhlat
17.45 Cleo
18.15 TV-nytt
18.30 SICSAC
19.00 Eurooppa kahdessatoista päivässä
19.50 Hermania hersyvästi
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Rakkauden tavausharjoituksia
20.50 Paljon melua jostakin
22.25 Esteratsastus: Leipzig

23.20 Textnytt

Subtv

06.00 Peliputki: Zap
07.00 Peliputki: Polttopallo
08.30 Peliputki: Fusion X
10.00 Kukkulan kuningas
10.25 Simpsonit
10.50 Mystinen luonto
11.20 Lumilautailua: Droppi
11.50 Sessions
12.20 Sessions
12.50 Sessions
13.20 Kuvauksissa
13.45 Saturday Night Live
14.30 Kohtaamisia: Rod Stewart
14.40 Hollywood Stars
15.05 Ed Sullivan Show
15.30 Iron chef
16.15 Viihteellä
16.40 Kyttääjät
17.10 Vetelehtijät
18.00 Buffy, vampyyrintappaja
19.00 Angel
20.00 Farscape
21.00 Pleasure Island
21.30 Trigger Happy
22.00 Big Brother
22.50 Tähtisumua: Beyonce Knowles
23.00 RAW
23.45 SmackDown!
00.30 Kameleontti
01.15 Taka-ajatuksia yöversio

02.05 Deittichat

Urheilukanava

08.00 Golf: European Tour 2004, Johnnie Walker Classic (suora)
12.00 Putti-mobiilipeli
16.15 Futbol Mundial -jalkapallomakasiini
16.45 Skimbaaja.TV
17.15 Golf: European Tour 2004, Johnnie Walker Classic
21.15 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.20 SM-liiga Hockey Night: JYP-SaiPa (u/MTV3)

23.45 Putti-mobiilipeli
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
05.00 Tennis Australian Avoimet
10.30 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Europeans
14.20 Pass

14.25 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.10 Uutisviikko
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kulttuuriviikko
18.20 Sää
18.25 Käsipallon EM-kilpailut
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutiset
20.10 Iltapala
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.15 Viikko viitottuna
21.30 Maailmannäyttämöllä
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 60 Minutes II
23.00 Euronews
23.15 Uutisviikko
00.00 Euronews
00.10 Flashback

00.25 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Puhutaan tieteestä: Kolesteroli kuriin!
16.30 Tiedefoorumi: Matkalla avaruudessa
17.00 Tiedettä, ei taikuutta!
17.25 Tempo: Rock
17.30 Takaisin luontoon: Kengurun loikka
18.00 Vaietut sairaudet
18.25 Tempo: Madison
18.30 Tutkittu juttu: Vainaja ei vaikene
19.00 Keskusteluohjelma: T-klubi
19.50 Kymmenen suomalaista arkkitehtiä
20.00 Teemailta: Ilmastonmuutos
20.01 Teemailta: Teemaillan esittely
20.50 Keskustelu: Ilmastonmuutos
21.30 Tutkittu juttu: Metaanimaailma
22.00 Sininen laulu: Suomen taiteiden tarina

23.00 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
11.55 Alppihiihdon maailmancup
13.30 Ei lähetystä
19.30 SM-liiga Hockey Night
19.40 Ei lähetystä
22.40 SM-liiga Hockey Night
22.50 Ei lähetystä
23.45 Super Bowl

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä
20.00 Malesian matkaajat
21.00 Lentopalloa: Hämeenlinnan Tarmo – Pieksämäki Volley

23.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions