Nostalgia-TV
TV-päivä 1.2.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Haastattelijana Mirja Pyykkö
09.00 Tv-uutiset
09.05 Lauantaivekkari
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Itse Valtiaat
11.00 Tv-uutiset
11.05 YLE Teema: Aleksis K
11.30 YLE Teema: Verkkoyhteys

11.55 Uutisikkuna
12.00 Etälukio Kirjallisuus: Jos rappio on sitä että rakastaa…
12.30 Etälukio Uskonto: Maailman tutkituin ja tulkituin kirja
13.00 Tv-uutiset
13.05 Hiihdon SM-kilpailut
15.10 Kotkan poikii ilman siipii
15.35 Holby Cityn sairaala
16.35 Klaani
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Närbild Svenskfinland
17.30 FST: Sicsac
18.00 FST: P.S. – omakuva
18.15 FST: TV-nytt
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.45 Avara luonto: Mahtavat Alpit
19.35 Hercule Poirot
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu
21.15 Itse valtiaat
21.30 Uutisvuoto
22.05 Frasier
22.25 Voimala
23.10 Pitkä kylmä kesä
00.35 Euronews

00.45 Uutisikkuna

YLE TV2

07.55 Virityskuva
08.00 Teletapit
08.25 Veturi
09.00 Juu ei
09.15 Hetkinen
09.45 Sätkyjä ja tärinöitä
10.00 Jumppa
10.30 Kotimaa.Nyt-Remix
10.50 Hiihdon SM-kilpailut
11.50 Peliuutiset
12.15 Mol.fi
12.45 FST: Pohjoismainen videolista
13.15 FST: Joystick
13.30 FST: Omaa luokkaansa
13.45 FST: Avanti! suvi-illassa
15.00 Se on siinä
15.35 Opri
16.50 Mäkihypyn maailmancup
18.00 Tv-uutiset
18.10 Mäkihypyn maailmancup
19.10 Estradilla: Back to the 60’s
20.30 Kauhamatka Kaukoitään
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Valtapeli
23.50 Muukalainen katosi

01.25 Ei lähetystä

MTV3

06.00 Säätäjät
07.35 Ostoskanava
08.35 Sinisen talon nalle
09.00 Ti-Ti Nalle
09.15 Pokémon
09.40 Cubix
10.05 Ihana aamu
10.50 Tarzan
11.35 Zorro
12.00 Tilt.tv

12.30 Ostoskanava
13.00 Astronautti-mobiilipeli
14.15 Family Guy
14.40 Antz – muurahaizet
16.10 Alppihiihtoa
16.40 Salatut elämät
17.05 Viiden uutiset
17.10 Salatut elämät
17.35 Salatut elämät
18.00 Karpolla on asiaa
18.30 Kymppitonni
19.00 Seitsemän uutiset
19.10 Tulosruutu
19.15 Kuutamolla
20.00 BumtsiBum!
21.00 Lotto ja Jokeri
21.05 Selviytyjät
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Elä ja anna toisten kuolla
00.40 Freestylehiihtoa
01.10 NYPD Blue

02.00 Ostoskanava
03.00 MTV3 Deitti

Nelonen

05.00 Ei lähetystä
09.55 Ostosruutu
11.45 All Stars
12.15 Tweenies
12.55 Timon ja Pumba
13.20 Digimon
13.45 Max Steel
14.15 Pepsi Chart
14.45 Kirottua
15.15 Sporttipalat
15.45 Fit4You.tv
16.15 Villit ja vapaat
16.45 Matkamies Senegal
17.15 Uudesti eletty
18.10 Parhaassa iässä
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 Urheilu-uutiset
20.15 Eron lait
21.08 Keno
21.10 Sateentekijä
23.35 Myöhäisuutiset
23.40 Urheilu-uutiset
23.45 Lotto ja Jokeri
23.50 Thunderbolt

01.50 Ostosruutu
02.50 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
12.45 Pohjoismainen videolista
13.15 Joystick
13.30 Omaa luokkaansa
13.45 Avanti! suvi-illassa

15.00 Textnytt
17.05 Närbild Svenskfinland
17.30 Sicsac
18.00 P.S. – omakuva
18.15 TV-nytt
18.30 Vuosi 2000-luvulla: Ruotsiakin ruotsalaisempi
19.00 Elämää Ballykissangelissa
19.45 Kaunis maailmamme!
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Peter Gunn
20.45 Käsin tehty
20.50 Paljastin

22.30 Textnytt

Subtv

06.00 Peliputki: Putti
10.00 Sailor Moon
10.25 Kinotappi
10.50 Joogamatto

11.20 Peliputki: Astronautti
13.00 Chat Show!
15.10 ROCsport.TV
15.35 Elokuvatarkastaja
16.00 Tilt.tv
16.30 Xena
17.15 Bionic Woman
18.05 Mad TV
18.50 Ritari Ässä
19.40 Miami Vice
20.30 Julkvisti
21.00 Saturday Night Live
21.50 Taka-ajatuksia yöversio
22.40 Puhutaan siitä
23.05 Sextaasi
23.35 Seksin maailma: Japani
00.05 SexTV (K)
00.30 Alaston Amerikka (K)

01.20 Deittichat

Urheilukanava

08.30 Golfia: European Tour 2003
11.30 Putti-mobiilipeli
15.15 Urheilupähkinä
15.35 Passeli studio
16.05 UK Football Show
16.35 Flying Finns Lentävät suomalaiset
17.05 Golfia: European Tour 2003
20.05 Olympiabingo ja Mitalipeli
20.10 Urheilun maailma
21.05 Lotto ja Jokeri
21.10 Illan ottelu: Saksan jalkapalloliiga

22.55 Ei lähetystä
00.00 Urheiluchat
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.10 Uutispäivä
09.45 Koulu-tv: Uutisjuttu Plus
10.00 Tv-uutiset
10.05 Lauantaiseura
10.45 Kulttuuriviikko
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Euronews venäjäksi
11.40 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.05 Europeans
14.15 Pass

14.20 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
15.30 Euronews venäjäksi
15.40 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.05 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 IT-uutisviikko
18.20 Lauantaiseura
19.00 Tv-uutiset
19.05 Ulkolinja: Pyhiinvaellus Mekkaan
20.00 Tv-uutiset
20.05 Viittomakieliset uutise
20.10 Iltapala
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Lotto
20.50 Urheiluruutu

21.15 Uutisikkuna
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutisviikko
23.00 Euronews
23.10 Kulttuuriviikko
23.20 Lauantaiseura
00.00 Euronews

00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Avoin foorumi: Lörpöttelevä työ
16.30 Prisma Studio
17.00 Mikä miestä vaivaa
17.30 A wie Österreich
17.55 Voices: henkilökuvia Afrikasta
18.00 Kanslerit: Willy Brandt
18.45 Voices: henkilökuvia Afrikasta
18.50 Mestarin siveltimestä
19.00 Ammatti: Suomalainen kirjailija – Bo Carpelan
19.45 Takakansi
19.55 Matkalla
20.00 Teemailta: Masennus aikamme sairaus
23.10 Maista musiikkia: Alan Stivell

00.05 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset ja uusintoja
11.00 Kun olit yössä
12.30 Rec.
13.00 MoonTV-spesiaalit
14.00 Dresscode
14.30 URL:
14.45 Damage
15.00 Usva
15.30 Videoraati
16.15 Boksi
16.30 Aleksi Litovaara Snowboarding
17.00 Kasari
17.30 Moonstock
18.30 PC-luola
19.00 Player
19.30 Rec
20.00 Chillipippuri
20.30 Purkissa
21.00 Europe
21.30 Gillette World Sports Special
22.00 Crasher
22.30 Kissat
23.00 Lataamo
23.30 Usva
00.15 Uusintoja

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions