Nostalgia-TV
TV-päivä 1.2.2002

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
05.55 Ykkösen aamu-tv
09.15 Toimiston salaiset kansiot

09.45 Uutisikkuna
10.10 FST: X-tra
10.30 FST: X-tra: Special
10.40 FST: Pussel
11.00 Tv-uutiset

11.05 Uutisikkuna
11.30 Ups and downs
11.45 Das ist Deutschland
12.00 Ylen avoin: Renessanssin salaisuuksia
12.30 Ylen avoin: Minilääkis
13.00 Tv-uutiset
13.05 Kuningaskuluttaja
13.35 Valopilkku
14.05 Maailmannäyttämöllä
14.35 A-plus
15.00 Tv-uutiset
15.05 Tosi tarina: Leipämadonna
15.35 Teräsmies
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Tohtori Becker
17.35 Eläinmaailman vaeltajat
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: Kortnytt
17.46 FST: X-tra: Special
17.55 FST: X-tra
18.15 FST: TV-nytt
18.35 Uutisotsikot
18.36 Ebu-dokumentti: Lemmikkikalani Brian
18.50 Atte ja Nysä-Putte
19.20 Ansa ja Oiva
19.45 Maailman ympäri
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 A-studio
21.30 Espanjalainen vanki
23.20 Tv-uutiset
23.30 Kulttuuriuutiset
23.35 FST: Kvällsnytt
23.40 Sinun tähtesi: The Who ystävineen
01.10 Euronews

01.20 Uutisikkuna

YLE TV2

05.55 Uutisikkuna
09.15 Virityskuva
13.15 Suomi eilen elokuvan silmin
13.45 Hot Sport
14.10 Tänään otsikoissa
15.10 Virginialainen
16.25 Puuveneen paluu
16.50 Norjaa ristiin rastiin: Vauhdikas kissaruno
16.55 Karhuherra Paddington
17.20 Huvitutti
17.50 Keski-, Lounais- ja Pohjois- Suomen uutiset
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Kakkosen talvisää
18.20 Kotimaa.Nyt
18.35 FST: OBS
19.00 Pisara
19.05 Makupalat
19.30 Vuoristolääkäri
20.20 Sekaisin Samista -piilokamera
20.30 Videotreffit
21.15 Mahdoton tehtävä
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Rallin MM-sarja: Ruotsin ralli
22.35 Eurodekkari: Prof. Capellarin tutkimukset

00.05 Ei lähetystä

MTV3

05.05 Ostoskanava
06.25 Huomenta Suomi
08.15 Ihana Aamu
09.00 Huomenta Suomen uutiset
09.05 Tunteita ja tuoksuja
09.50 Kauniit ja rohkeat

10.15 Ostoskanava
11.55 MTV3 Chat
13.15 Urheilukanavan ikkuna
14.10 SM-liiga Hockey Night
14.25 Alppihiihtoa
14.50 Mimi
15.15 Kummajaiset
15.40 Teräsmies
15.45 Näkymätön mies
16.35 Erokäräjät
17.00 Viiden uutiset
17.05 Lööpin takana
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Speden Spelit
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Talousuutiset
19.25 Päivän sää
19.30 Salatut elämät
20.00 Greed
20.55 Uutiset ja sää
21.00 Selviytyjät
22.00 Kymmenen uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 Joonas Hytönen Show
23.30 Seitsemän rohkeaa miestä
00.20 Wall Streetin pörssihait

01.10 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
07.00 Godzilla
07.25 MIB
07.50 Tehotytöt

08.05 Ostosruutu
09.20 4deitti
14.05 Ostosruutu
15.15 Hyppönen Enbuske Experience
16.10 Elämä käsissä
17.05 Passions
18.00 Kellarin kunkku
18.30 Saari
19.00 Sinkut kahleissa
19.30 Perhe on pahin
20.00 Kahdeksan uutiset
20.15 Talousuutiset
20.25 Huomisen sää
20.30 Ammu vaan!
21.00 Sanaton rakkaus
23.15 Myöhäisuutiset
23.20 Urheilu-uutiset
23.25 Eron lait
00.20 Vartija
01.10 Saari

01.40 Ostosruutu
02.10 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
10.10 X-tra
10.30 X-tra: Special
10.40 Pussel

11.00 Textnytt
17.45 Kortnytt
17.46 X-tra: Special
17.55 X-tra
18.15 TV-nytt
18.35 OBS
19.00 Vedenalaiset vakoojat
19.50 Maan aarteet
20.00 TV-nytt
20.15 Närbild
20.20 Kirjahyllyn kätköistä: August Strindberg
20.35 Grupo Corpo
21.20 P.S. – omakuva
21.30 Konspirationen

23.15 Textnytt
23.35 Kvällsnytt
23.40 Textnytt

Subtv

05.00 Sub Mobile Games
07.00 Tom & Jerry
07.25 Late Night with Conan O’Brien

08.10 Sub chat
14.00 Sub Mobile Games
17.15 Sessions
17.30 SubSuosikki: Kolkyt ja risat
18.20 Tuubi
18.35 SubSuosikki: Ihmemies MacGyver
19.30 Subido
20.00 SubKultti: Bionic Woman
20.50 Sessions
21.05 SubSuosikki: Beavis ja Butt-head
21.35 SubKultti: M.A.S.H
22.00 SubLeffa: JFK – avoin tapaus
01.10 Late Night with Conan O’Brien
01.55 OohLaLa

02.20 Chat Show!

Urheilukanava

17.00 Urheilustudio
17.30 Urheilusähkeet
17.35 Urheilustudio
18.00 Illan ottelu: Ennakkotunnelmat
18.20 Illan ottelu: Salibandyliiga. Classic-Josba
20.45 Lentopallon highlights
21.00 UK Football Show
21.30 Urheilu-uutiset
22.00 Illan ottelukooste: Salibandyliiga

22.55 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
06.00 Ykkösen aamu-tv
09.15 A-plus

09.35 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.10 A-studion Atlas

10.40 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.10 A-plus

11.30 Uutisikkuna
12.00 Euronews
12.05 Press Review

12.10 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.10 Tänään otsikoissa
14.00 Tv-uutiset
14.05 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Tv-uutiset
16.10 Tänään otsikoissa
17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous
17.10 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous
18.15 Viittomakieliset uutiset
18.30 Lounais-Suomen uutiset
18.40 Keski-Suomen uutiset
18.50 Pohjois-Suomen uutiset
19.00 Tv-uutiset
19.10 Kulttuuriuutiset
19.15 SVT uutiset
19.30 Valopilkku
20.00 Tv-uutiset
20.05 Kulttuuriuutiset
20.15 Tv-oddasat
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.55 Urheiluruutu
21.00 Kulttuuriuutiset
21.05 Uutisikkuna
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.20 Lounais-Suomen uutiset
22.30 Keski-Suomen uutiset
22.40 Pohjois-Suomen uutiset
22.50 Uutisikkuna
23.00 Tv-uutiset
23.15 Tv-oddasat
23.30 A-studio
23.30 Kulttuuriuutiset
00.00 Euronews
00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Baabelin jälkeen
16.50 Uuden ajan löytöretket
17.00 Carita pintada
17.45 Entrada española
18.00 Meri kertoo
18.30 Tutkittu juttu: Masennus – aikamme sairaus
19.00 Leninin salat
19.55 Kulttuuriuutiset
20.00 TV-arkisto: Näin syntyi nykypäivä
20.30 Aleksis K
21.00 Salonen! Mestariluokka
21.45 Tate Modern
22.10 Prisma Studio

22.40 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja
15.00 MoonTV-spesiaalit: Riemufestivaali
15.30 MoonTV-spesiaalit: MoonTV 4v-synttärit
16.00 REC
16.30 Purkka
17.15 Boksi
17.30 Top 6 -musiikkivideot/Taisto (HTVn verkossa)
18.00 Word
18.45 Kasari
19.15 Radalla
19.45 Musta pippuri
20.15 World Sports Special
20.45 Never Trust a Hippie
21.45 Videoraati
22.30 Dresscode
23.00 667 sekuntia
23.45 Pornostara
00.15 Movie File
00.45 Damage
01.00 Uusintoja

ATV

04.00 Ajankohtaisaiheita, säätiedotus
18.30 Luupin vaihto; Ajankohtaisaiheita, Beats and Styles, säätiedotus
00.00 Helsingin alueellinen pääuutislähetys
01.00 Aikuisviihdettä: Ben Dover osa 3


© Nostalgia-TV Productions