Nostalgia-TV
TV-päivä 1.1.2005

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Pyramidin rakentajat
08.55 Norjaa ristiin rastiin
09.00 Tv-uutiset
09.10 Ihmeelliset koirat
10.00 Jazzin vuosisata
11.00 Tv-uutiset
11.05 Tosi tarina: Kioski-Matin sota
11.50 Ylimääräiset tv-uutiset
12.00 Tasavallan presidentin uudenvuoden puhe
12.30 Lohduta minun kansaani
13.15 Uudenvuoden konsertti Wienistä
14.50 Illallinen yhdelle
15.10 Lovejoy
16.00 Sininen laulu: Suomen taiteiden tarina
17.00 Tv-uutiset
17.05 FST: Neljä laulua suomesta: Kameran takana
17.35 FST: JOX: JOXband
17.45 FST: Alain Ducasse
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Elämäni kirja
18.30 Viittomakieliset uutiset
18.35 Ykköskatsomo
18.45 Avara luonto: Apinaprinssi
19.35 Sherlock Holmesin paluu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
20.55 George Harrisonin muistokonsertti
22.35 Frasier
22.55 Teko ja tuomio (K15)
23.45 Euronews

23.55 Uutisikkuna

YLE TV2

08.00 LASTEN AAMU: Johanna
08.01 Himpulat
08.20 Velhokoira Merlin
08.30 Maailman sadut
08.45 Jauhon kauppa
09.00 LASTEN AAMU: Jari
09.01 Herkulliset naapurit
09.25 Hetkinen
10.00 Maailman parhaat taikurit
10.25 VoiceOut!
11.25 Peliuutiset
11.55 Gospelia sydämestä
12.45 FST: Koira, kenraali ja linnut
14.00 FST: Keskiyön aurinko – Cirque de Soleil
14.50 Rakkauksia
15.15 66 päivää sirkuksessa
15.45 Estradilla: Sorin Sirkus 2004
17.05 Kuningas tuli kylään
18.00 Tv-uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Jonne Aaron – lastenkodista rocktähdeksi
18.45 Negativen konsertti
19.00 Estradilla: Yölintu & Four Cats
20.20 Pohjantähden alla: Navettakino
20.50 Kettu
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Mies joka ei ollut siellä
23.55 Tähtitarina: Marilyn Monroe

01.20 Tellus-tietovisa
03.30 Jääkiekon nuorten MM 2005

MTV3

06.00 MTV3 Chat
06.55 Ostoskanava
08.00 Sinisen talon nalle
08.25 Tomi Traktori
08.35 Tomi Traktori
08.50 Hamtaro
09.15 Duel Masters
09.40 Akun tehdas
10.05 Transformers Energon
10.30 Lumilautailua
10.55 Tumma kristalli
12.30 Tintin seikkailut
13.00 Maikkarin ja Subin kevät
13.15 Suvussa on yritystä: Ahlström
14.10 SM-liiga Hockey Night: Fan Club
14.35 Mäkihypyn maailmancup
16.45 Sähkeuutiset
16.50 Uuno Epsanjassa
18.40 Jään legendat
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Tulosruutu
19.20 Maikkarin kevättä 2005
19.30 Speden parhaat
20.00 BumtsiBum!
21.00 25 miljoonan dollarin huijaus
22.00 Kymmenen Uutiset
22.15 Tulosruutu
22.30 Eraser – suojelija
00.30 Cedric: The Entertainer
00.55 SM-liiga Hockey Night: Fan Club

01.15 MTV3 Deitti

Nelonen

06.00 4deitti
07.45 Ostosruutu
08.30 Sportbitar
09.00 Liukkaan kelin ajokurssi
09.30 Droppi – lumilautailun maailma
10.00 Up North
10.50 Alvin ja pikkuoravat kohtaavat pelottavan susimiehen
12.15 Suin päin suhteeseen
14.25 Vaaleanpunainen pantteri
14.30 Maailman hauskin vitsi
15.25 Bob & Rose
16.20 Upea luonto
16.50 Sue Thomas, FBI
17.50 Laivaromansseja
18.20 Kovat kundit
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 IS Urheilu-uutiset
20.15 Usko tai älä
21.08 Keno
21.10 Indian Runner
23.30 Myöhäisuutiset
23.35 IS Urheilu-uutiset
23.45 Verta, hikeä ja filminauhaa

01.45 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
12.45 Koira, kenraali ja linnut
14.00 Keskiyön aurinko – Cirque de Soleil

14.50 Textnytt
17.05 Neljä laulua suomesta: Kameran takana
17.35 JOX: JOXband
17.45 Alain Ducasse
18.15 TV-nytt
18.25 Elämäni kirja
18.30 Juhlat tulevaisuuden puolesta
19.10 Tohtori perheessä
20.00 TV-nytt
20.10 Sportnytt
20.20 Keksijän kaunis mieli
20.50 Elämämme parhaat vuodet

22.30 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
10.00 24
10.50 24
11.32 24
12.15 24
13.00 24
13.45 24
14.30 24
15.15 24
16.00 24
16.45 24
17.30 24
18.15 24
19.00 24
19.45 24
20.30 24
21.15 24
22.00 24
22.45 24
23.30 24
00.15 24
01.00 24
01.45 24
02.30 24
03.15 24

Urheilukanava

09.00 Mestis: KooKoo-Jukurit, jääkiekko-ottelu
11.30 Golf: European Tour, Volvo China Open
14.15 Golf: European Tour, Omega Hongkong Open
17.00 Golf: European Tour, dunhill championship
20.00 Ravi-tv: V75-ravit Teivosta
20.30 Dekki.TV
21.00 Veikkauksen Loton, Jokerin, Kenon ja Mitalipelin numerot
21.10 Golf: European Tour, dunhill championship

00.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Tasavallan Presidentin uudenvuoden puhe
12.30 Uutisikkuna
13.00 Euronews
13.10 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Euronews
15.10 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.05 Uutisikkuna
18.00 Tv-uutiset
18.10 Urheiluruutu
18.15 Kotimaan kasvot
18.30 HARDtalk
19.00 Euronews
19.10 Ajankohtainen kakkonen: Ajankohtaisen kakkosen vuosikerta 2004
20.00 Euronews
20.10 Viittomakieliset uutiset
20.20 Taru-TV
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.00 Ulkolinja: Etiopian nälänhätä
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
23.00 Euronews
23.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
15.40 Médico de familia
16.45 Kolmas ulottuvuus: Matka läpi maani
18.00 Historia: Teollistumisen seitsemän ihmettä
18.50 Muotoilijat
19.00 Ateljee: Kaikki elämäni puut
19.50 8 mm katse: Liikemiehen tytär
20.00 Jenkit ja 50-luku
20.50 Jazz1
21.00 Teemailta: Avaruuden velho
21.00 Kulttuuridokumentti: Avaruuden velho
21.55 Meteoriitit
22.05 Maailmankaikkeus
22.40 Mars
23.30 Kuu

00.25 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
17.30 Alppihiihtomakasiini
18.00 Freestylemakasiini
18.30 Lumilautailumakasiini
19.00 Mäkihypyn maailmancup

21.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

04.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
05.00 4deitti
07.00 Mobiilipeli: King of the Hill
08.00 Mobiilipeli: Blockate
09.00 Mobiilipeli: Colony21
10.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
12.00 Mobiilipeli: King of the Hill
13.00 Mobiilipeli: Blockate
14.00 Mobiilipeli: Colony21
15.00 Ostosruutu
17.00 Mobiilipeli: Blockate
18.00 Mobiilipeli: King of the Hill
19.00 Ostosruutu
20.00 Mobiilipeli: Colony21
22.00 Mobiilipeli: CodeBreaker
00.00 4deitti


© Nostalgia-TV Productions