Nostalgia-TV
TV-päivä 1.1.2004

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Henrik VIII:n kuusi vaimoa
08.55 Norjaa ristiin rastiin
09.00 Tv-uutiset
09.05 Vain yksi elämä
09.50 Paikan kertomaa
10.00 Tv-uutiset
10.05 Oxfordin opiskelijaneidot
10.55 Maailmanmenoa: Lumipooloa
11.00 Tv-uutiset
11.05 Nokat ja kynnet
12.00 Tasavallan Presidentin uudenvuoden puhe
12.30 Itse valtiaat: Kuningasmusikaali
13.15 Uudenvuoden konsertti Wienistä
14.45 Illallinen yhdelle
15.05 Sinkkufestivaalit
16.05 Itse asiassa kuultuna Satu Tiivola
17.00 Tv-uutiset
17.05 Vanha suola janottaa
17.35 Maailmanmenoa
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Tärningen
18.35 Brasilialaiskirjailija Paulo Coelho
19.05 Kotikatuvisailu
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.00 Baskervillen koira
22.30 Stormy Weather – Harold Arlenin musiikkia
23.45 Euronews

23.55 Uutisikkuna

YLE TV2

06.00 Muistatko missä? tv-peli
06.30 Mikämikä-tvpeli
08.00 Lasten joulu 2003
09.00 Mire bala kale hin: Kaksitoista kuukautta
09.10 Coltrane ja Cadillac
09.35 Huippukoirat
10.00 Oudot otukset
10.30 Wintteri
11.00 Pohjantähden alla: Miehen elämää
11.30 Dokumenttiprojekti: Farmarin vaimo
12.30 Ruutiukot
13.00 Ajankohtainen kakkonen: Vuosikerta 2003
14.00 Maailman vahvin mies
14.55 Wintteri
15.25 Lizzie McGuire
15.50 Markus Kajon ihme pätkiä
16.10 Käännekohdassa: Kane ja Allu
16.25 Suuri kupla
16.30 Eläinopissa
16.55 Anniina Ballerina
17.20 Pikku Kakkonen
17.55 Runokynä: Aurinko ja kuu
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen talvisää
18.15 Kamera kiertää
18.45 Nooan arkki
19.10 Kettu
20.05 Kriittiset sekunnit
20.30 Lentokenttä
21.00 Leikin varjolla – ellet tunne, älyä!
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Silminnäkijä: Kuolema työpaikalla
22.35 Romanttinen komedia

00.15 Muistatko missä? tv-peli
01.00 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Deitti
07.50 Ostoskanava
08.05 Hilarius-hiiren seikkailut
08.15 Scooby-Doo
08.40 Aarresaaren sankarit
09.05 Metsän legenda
10.35 Hollywoodin tähdet
11.25 Kuinka miljoona varastetaan
13.30 Ring-a-Ling
14.35 Mäkihypyn maailmancup
16.45 Pilanpäiten
16.50 Viiden Uutiset
16.55 Hollyoaks
17.25 Ring-a-Ling
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Emmerdale
18.30 Bonus
19.00 Seitsemän Uutiset
19.10 Päivän sää
19.15 Mäkihypyn maailmancup
20.05 Kahdeksan uutiset
20.10 Kokkisota
20.50 T.i.l.a. Extra
21.05 Everwood
22.00 Kymmenen Uutiset
22.20 Tulosruutu
22.30 South Park
23.00 Candyman 3 – kuolinpäivä

01.00 MTV3 Chat

Nelonen

06.00 Ei lähetystä
08.30 Päivien viemää
09.10 Giljotiini
09.35 Chicago in Concert
10.15 Näin tehtiin Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu
10.40 Muppetit avaruudesta
12.15 Latin Grammy Awards 2003
13.50 Kolmannen asteen yhteys
16.10 Saint-Tropez
17.10 Päivien viemää
17.55 Nelosen hiihtosää
18.00 Helvetin naapurit
18.30 Hulluna sinuun
19.00 Laivaromansseja
19.30 Giljotiini-finaali
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.10 Urheilu-uutiset
20.20 Pelkokerroin: Las Vegas Special/Keno
21.35 Alias
22.35 Myöhäisuutiset
22.40 Urheilu-uutiset
22.45 Nelosen hiihtosää
22.50 Irvipuhelut
23.20 Tom Green
23.50 Off Limits

00.20 Ostosruutu
00.50 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 BUU-klubben
18.15 TV-nytt
18.25 Tärningen
18.35 Mary Pickford – Hollywoodin ikoni
19.20 Tuntematon maa – selviytymistarina
19.50 Musiikissa ja rakkaudessa on kaikki sallittua
20.45 Tuuli, hiekka ja tähdet

21.25 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
08.00 Uuden vuoden toivotukset
10.15 Late Night with Conan O’Brien
11.00 Beverly Hills, 90210
11.45 Taka-ajatuksia

12.15 Peliputki: Water War 2
13.30 Peliputki: Polttopallo
15.00 Peliputki: Fusion X
16.20 Captain Scarlet
16.45 Ammattilaiset
17.35 Kuin kaksi marjaa
18.00 Muodin luojat
18.30 Ed Sullivan Show
19.00 Reba
19.30 Haluatko leffaohjaajaksi?
20.00 Kyttääjät
20.30 Frendit
21.00 SubLeffa: Ponterosa
22.50 Kohtaamisia: Rolling Stones
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.45 Lone Gunmen
00.30 Pelkkää roskaa
00.55 Ufoa!

01.40 Rela
03.00 Peliputki: Fusion X

Urheilukanava

09.00 Putti-mobiilipeli
11.00 Urheiluchat
17.05 Ratsastusta: Nations Cup, Spruce Meadows
18.00 Urheilukanavan joulupähkinä
18.20 Golden Moments of Olympics: Sydney 2000
18.50 Golf: European Tour, Omega Hongkong Open highlights
19.40 Dekki.TV
20.10 Urheilukanavan joulupähkinä
20.30 Golden Moments of Olympics: Salt Lake City 2002
21.00 Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin numerot
21.05 Olympiamitalistit: painija Aleksanteri Toivola
21.10 Kalastusta: Big Fish, Keuhkokala australialaisittain
21.40 Ravi-tv
22.10 Ratsastusta: Nations Cup, Barcelona. Super League Final

23.05 UrheiluChat
02.00 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Tasavallan Presidentin uudenvuoden puhe
12.30 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.10 HARDtalk
17.40 Europeans
17.50 Pass
18.00 Tv-uutiset
18.10 Viittomakieliset uutiset
18.15 Uutisvuosi 2003: Syyskuu
19.00 Euronews
19.15 Sää
19.20 Tasavallan Presidentin uudenvuoden puhe
19.50 Europeans
20.00 Euronews
20.10 Europeans
20.20 Pass
20.25 Pass
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Urheiluruutu
21.10 HARDtalk
21.35 Basaari
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.15 Uutisvuosi 2003: Syyskuu
23.00 Euronews

23.10 Uutisikkuna
00.00 Euronews
00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Avoin foorumi: Löytöretki vanhemmuuteen
16.30 Avoin foorumi: Euroopan monet kasvot
17.00 Kadonnut maailma?
17.50 Mestarin siveltimestä
18.00 Tiededokumentti: Kaupunki tuhkasta
18.50 Tanssia kameralle
19.00 Historia: Pyramidin rakentajat
19.50 Pahvit pois ja asiaan
20.00 Xianin uudet aarteet
20.50 Tanssia kameralle
21.00 Ateljee: Kafka elokuvissa
21.55 Tanssia kameralle
22.00 Elämänmeno

23.35 Teematieto

MTV3+

06.00 Ei lähetystä
14.20 Mäkihypyn maailmancup
16.45 Uuno Turhapuro – Suomen tasavallan herra presidentti (m)

18.10 Ei lähetystä
19.00 Tv-kortin salaustesti
19.30 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions