Nostalgia-TV
TV-päivä 1.1.2003

YLE TV1

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Kadonneen maailman salaisuudet
08.55 Luonnon loistoa
09.00 Tv-uutiset
09.05 Nobelistien aatelia
09.15 Matlock
10.00 Tv-uutiset
10.05 Wintteri
10.30 Tiikeri-dokumentti: Sukset
10.55 Suuri kupla tekstarikisa
11.00 Tv-uutiset
11.05 Sopalla ja sydämellä
11.30 Salaperäinen Kiina
12.00 Tasavallan presidentin uudenvuodenpuhe
12.30 Itse Valtiaat – Avaruusmusikaali
13.15 Uudenvuodenkonsertti Wienistä
14.50 Aeros – Lentämisen unelma
16.00 M.A.Numminen turns rabbit
16.05 Agrippina
16.25 Rakas isä, rakas äiti
16.35 Musadokkari: The Flaming Sideburns
17.00 Tv-uutiset
17.05 Pokka pitää
17.35 Arjen pieniä hetkiä
17.40 Viittomakieliset uutiset
17.45 FST: BUU-klubben: NU är NU
18.15 FST: TV-nytt
18.25 FST: Ajankuvia Tukholmasta
18.35 Ykköskatsomo speciaali
18.45 Tuhansien takkien tie
19.05 Charlie Chaplin – onnellinen maanpakolainen
20.00 Uudenvuoden jääshow – Valon mahti
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Vikinglotto
20.50 Urheiluruutu ja V5 ravipeli
21.00 Sheilan painajainen
22.40 Meidän pressa
23.00 Opettajat
23.50 Liikaa aurinkoa
00.20 Todella upeeta
00.50 Euronews

01.00 Uutisikkuna

YLE TV2

08.40 Virityskuva
09.00 Lasten joulu
10.00 Nuorten jääkiekon MM
11.00 Hot Sport Special: Lumilautakoulu
11.30 Kunnian lumet: Maailman huipulle
12.00 David Blaine taikoo taas
12.40 Hyvän olon aakkoset
12.55 The Order – rahan jäljillä
13.50 Ajankohtainen kakkonen: Vuosikerta 2002
14.40 Mäkiviikko
16.40 Olympiahuumaa
16.55 Franklin
17.20 Pikku Kakkonen
17.50 Kotimaa.Nyt
18.00 Tv-uutiset
18.10 Kakkosen talvisää
18.15 Kotimaa.Nyt
18.35 Aistit avoinna Italiaan
19.05 Aamunkoiton sirkus Brasiliasta
20.00 Pekko ja muukalainen
20.25 Lizzie McGuire
20.50 Omakuva
21.05 Pikkusisar
21.50 Tv-uutiset, sää ja urheilu
22.05 Dokumenttiprojekti: Paholaisen leikkikenttä
23.20 Dokumenttiprojekti: Julkiset kulkuset II

00.05 Ei lähetystä

MTV3

06.00 MTV3 Chat
08.25 Ostoskanava
08.40 Satukirjan aarteita
09.30 Tunteita ja tuoksuja
10.10 Kauniit ja rohkeat
10.35 Piilokamera
11.00 The Osmondsin nousu ja tuho
12.30 Felicia
14.05 Piirretty
14.10 Tabaluga
14.35 Marsupilami
15.00 Pilanpäiten
15.10 Vielä kerran
16.00 Frendit
16.30 Hollyoaks
17.00 Viiden Uutiset
17.05 Frendit
17.35 Kauniit ja rohkeat
18.00 Emmerdale
18.30 Bonus
19.00 Seitsemän uutiset
19.15 Päivän sää
19.20 Tulosruutu
19.30 Ken on heistä kaikkein kaunein?
20.00 Uutiset ja sää
20.05 MTV3 Live: Ylipormestarin populaarikonsertti
21.00 C.S.I.
21.55 Vikinglotto
22.00 Kymmenen uutiset
22.15 Tulosruutu
22.25 Oikeus ja kohtuus
23.15 Murharyhmä

00.05 Ostoskanava
00.20 MTV3 Deitti

Nelonen

05.00 Ei lähetystä
09.30 Ostosruutu
10.45 Britney Spears Live Concert in Las Vegas
11.50 Bollywood esittää: Mr & Mrs Khiladi – tähtiin kirjoitettu
14.10 Tropicana Cuba
15.00 Bond Live at The Royal Albert Hall
16.05 Elämä käsissä
17.00 Passions
17.40 Viiden juttu
18.30 Krishna soikoon!
19.00 Unelmien poikamies
19.30 Seinfeld
20.00 Kahdeksan uutiset ja sää
20.15 Urheilu-uutiset
20.25 Harry Enfieldin entistäkin parempi show
20.50 Piru mieheksi
22.30 Myöhäisuutiset
22.35 Urheilu-uutiset
22.40 Vikinglotto ja V5
22.45 Largon kosto

23.35 Ostosruutu
00.20 4deitti

YLE FST

04.00 Textnytt
17.45 BUU-klubben: NU är NU
18.15 TV-nytt
18.25 Ajankuvia Tukholmasta
18.35 Kim: Maa näkyvissä – Nepal
19.00 Tiesitkö tämän: Kiipeilystä
19.05 Natura
19.35 Alla veden yli jään
20.25 Tapaus Danny
21.15 Twitch City

21.40 Textnytt

Subtv

06.00 Sub chat
11.30 Late Night with Conan O’Brien
12.15 Beverly Hills, 90210
13.00 Tom Jones Show
13.25 Tom Jones Show

13.50 Peliputki: Putti
15.00 Peliputki: Astronautti
16.35 Kinotappi
17.00 Best of Sessions
18.00 Taka-ajatuksia
18.25 Pilanpäiten
18.35 Starstreet
18.50 Star Trek
19.55 Phylactere Cola
20.20 Ennen rocktähteyttä
20.45 Frendit
21.10 Suusta suuhun
23.00 Late Night with Conan O’Brien
23.45 Ufoa!
00.35 NextTV

01.00 Sub chat

Urheilukanava

15.00 Urheilupähkinä
17.00 Jarit vs Suomi All Stars
18.00 Ravivuoden parhaat
19.00 Näytösvoimistelun EM-kisat
19.55 Näytösvoimistelun EM-kisat
20.55 Vikinglotto
21.00 Lautailua: Rip Curl
21.30 V5 Ravit Vermo -kooste

22.25 Ei lähetystä

YLE24

04.00 Uutisikkuna
08.00 Tv-uutiset
08.05 Uutisikkuna
09.00 Tv-uutiset
09.05 Uutisikkuna
10.00 Tv-uutiset
10.05 Uutisikkuna
11.00 Tv-uutiset
11.05 Uutisikkuna
12.00 Tasavallan Presidentin uuden vuoden puhe
12.30 Uutisikkuna
13.00 Tv-uutiset
13.05 Uutisikkuna
14.00 Euronews
14.10 Uutisikkuna
15.00 Tv-uutiset
15.05 Uutisikkuna
16.00 Euronews
16.10 Uutisikkuna
17.00 Tv-uutiset
17.15 The Late Show with David Letterman
18.00 Tv-uutiset
18.15 Viittomakieliset uutiset
18.20 Sää
18.25 Tasavallan Presidentin uuden vuoden puhe
19.00 Euronews

19.10 Uutisikkuna
20.00 Euronews
20.10 Uutisikkuna
20.30 Tv-uutiset ja sää
20.45 Vikinglotto
20.50 Urheiluruutu ja V5 ravipeli

21.00 Uutisikkuna
21.15 The Late Show with David Letterman
22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu

22.15 Uutisikkuna
23.00 Euronews
23.10 Uutisikkuna
00.00 Euronews
00.10 Uutisikkuna

YLE Teema

04.00 Teematieto
16.00 Lauran huone
16.45 Tanssia kameralle
17.00 Oi kallis Suomenmaa
18.00 Kolmas ulottuvuus
18.50 Tanssia kameralle
19.00 Ylen avoin: Aristoteleen perilliset
19.25 Matkalla
19.30 Henkinen Eurooppamme
20.00 Punainen psalmi
21.20 Kimmo Pohjosen haastattelu
21.55 Kalmuk
22.40 Mies tanssii – Reijo Kelan matkassa

23.25 Teematieto

MoonTV

06.00 Viihdeuutiset ja uusintoja
13.45 djEsko goes Siberia 6 7
14.45 MoonTV -spesiaalit
15.15 Word!
16.00 URL:
16.15 Moonstock
17.15 Taisto
18.00 PC-luola
18.30 Player
19.00 Usva
19.30 Aleksi Litovaara Snowboarding
20.00 Ugrit
20.30 Chillipippuri
21.00 URL:
21.15 Damage
21.30 Videoraati
22.15 667 sekuntia
23.00 Pornostara
23.45 REC
00.15 Lataamo
00.45 Uusintoja

MTV3+

06.00 Ei lähetystä

Nelonen Plus

06.00 Ei lähetystä


© Nostalgia-TV Productions